Uydu ile Pc'yi bağlama sorunu???

Bu konuyu okuyanlar

Exhran Hajdari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xsat cdtv410 uydum var, pc ile bağlamak için RS232C kablo aldım nasıl çalıştığını bilmiyorum?? lütfen yardımcı olurmusunuz.tşkller

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
O kablolar sadece yazilim yuklumek icin sanirim
Amac ne burda biraz acarsaniz yardimci olabiliriz.

kuku

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Xsat cdtv410 uydum var, pc ile bağlamak için RS232C kablo aldım nasıl çalıştığını bilmiyorum?? lütfen yardımcı olurmusunuz.tşkller

Sen bu kablo pc ile bağlarsın ama sadece pc'den uyuduya bilgi göndermek içindir yada güncelleştirmek.Eğer diyorsanki uydudan görüntü almak için bu kabloyu satın aldım...bu olmaz ....çünü senin bilgisayara bağlı bir uydualıcısı olmak şart ve ayrı bir kablo.Arkadaşın dediği gibi konuyu biraz daha detaylı anlat lütfen.nqs din shqip mund te ndihmoj:thumbup:

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarında analog tv kartı olursa bir kablo ile bağlayabilirsin.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
TV kartına uydu alıcısımı bağlayacaksın???...

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
uydu yayınını bilgisayarında izlemek için tv kartı alman lazım. arkadaşın dediği gibi bir analog tv kartı alıp uyduyu s-video girişinden bağlayabilirsin. analoglar ucuzdur. veya en güzeli 100-150 tl verip bir dijital tv kartı alıp, uydu yayınlarını izleyebilirsin. sadece izlemekle de yetinemezsin. video kayıt yapabilirsin, ekran görüntüsü alabilirsin, yayını durdurup geri alabilirsin...

Exhran Hajdari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim amacım şu: mesela NTV paketi var içinde NTV,NTV Spor,E2 vsvs kanallar var ama ben bu paketi uyduma yukledigimde sadece NTV kanalı açılıyor diğerleri açılmıyor sorun bu/???? bu arada ben kabloyu sadece uyduya bilgi göndermek için aldım,sebep uydunun kumandası yok çünkü 2.el aldım :( şimdi ancak Maestro programıyla kanalları yüklüyorum