Ava Find 1.5 + Türkçe yama (Aradığınızı bulamıyormusunuz.)

Bu konuyu okuyanlar

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Ava Find 1.5

avafind15fx3.jpg

Ava Find mükemmel özelliklere sahip bir dosya arama yazılımıdır. Sisteminize kurulduktan sonra tüm sabit diskinizi taramakta ve bu tarama sonuçlarını önbelleğine kaydetmektedir. Bu sayede sizin aramak istediğiniz tüm dosya ve klasörleri anında bulup istediğiniz biçimde gösterebilmektedir. Bu önbelleğe alma işlemini de oldukça kısa sürede bitirip kullanıma hazır hale gelmektedir. (Benim sistemimde 64GB'si dolu sabit diskimi önbelleğe alması sadece 92 saniye sürdü.) Yazılımla tüm kategorilerde arama yapabileceğiniz gibi; müzik, video, resim, program, innDirilen dosyalar biçimindeki kategorilerde de arama yaptırabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ana menü üzerindeki "Find"(Bul) kutucuğuna bulmak istediğiniz dosya veya klasörün adını yazmaktır. Sonuçlar daha siz sözcüğü yazarken çıkmaktadır. Bu da Ava Find'in hızını ortaya koymaktadır. Anlık gösterim özelliği olarak nitelendirebileceğimiz bu işlev tabii ki mevcut önbellek kaydı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Yazılımın Genel Özellikleri
# Klasörlerin içinde arama yapmadan, yakın zamanlarda innDirilen dosyaları bulma.
# Sadece kaydettiğiniz belgelerinizi bulabilirsiniz. Bu belgeleri nereye kaydettiğinize dikkat etmeyebilirsiniz, Ava Find rahatlıkla bulabilmektedir.
# Herhangi bir dosya veya klasörü bilgisayarınız üzerindeki adıyla anında bulabilirsiniz.
# Müzik ve video dosya tarayıcısıyla medya klasörlerini birer birer arayarak, ihtiyacınızı karşılar.
# En son açılan dosyaları bulabilir ve sık kullanılan öğeleri listenin üstünde gösterebililirsiniz.
# Ağ sürücülerinde arama: evinizdeki veya ortak ağ üzerindeki diğer bilgisayarlarda dosya ve klasör bulabilirsiniz.
# Gelişmiş arama: çeşitli karakterler kullanılarak karmaşık ve zor bulunan dosyaları bulabilirsiniz.
# Arama kaydı: her zaman aynı arama kriterlerini kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda istediğiniz arama biçiminizi kaydederek istediğiniz zaman kullanmanız mümkündür.
# Arama sonuçlarını kaydetme: arama sonuç listesinin çıktısını alma veya başka ihtiyaçlarınız için bu sonuç listesini kaydedebilirsiniz.
# Sabit diskinizi temizleyin: bilgisayarınızda gereksiz biçimde yer kaplayan büyük dosya ve klasörleri göstererek bunlardan kurtulabilirsiniz.
# Klasör boyutları: arama sonucunda bulunan klasörlerin boyutlarını görebilirsiniz.
# Dosya gezgini hareketleri: Windows Gezgini'nde olduğu gibi her bir dosya için sağ tıklama menü seçeneklerini kullanabilirsiniz.

[size=6pt]Yukarıdaki açıklamalar inndir.com'dan düzenlenmiştir.[/size]

Bence:Böylesini hiç görmediniz. Bilgisayarınızda yüzlece müzik, resim veya video mu var? Aradığınızı bulamıyor durumdayken Windows'un size sunduğu arama yöneticisini mi kullanıyorsunuz. Sadece resim, müzik veya video değil bilgisayarınızda olan her şeyi bulabilirsiniz. Uzun süren aramalara son adını yazın bulsun hemde 1 saniye bile sürmeden. Abartmıyorum denemek için indirin. Programın tek yaptığı kurulumdan sonra sadece 1 kereliğine hardiskinizi max 5-6 dk taraması. Deneyin çok şaşıracaksınız.

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Türkçe yamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

flood_77

Profesör
Reaksiyon puanı
4
bunu paylaştığın iyi olmuş ben arkadaştan 4 ay önce almıştım.özel olarak.paylaşman forumun önemini arttırmış kıymetiinizi bilin arkadaşlar:p program mükemmel :D

-mert-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende bi ara kullanmıştım çok güzel program

ErdoganTemur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel bir program ama email lerin içeriğini taramadığı için bu özelliği kullanan windows desktop search kullanıyorum. Çokta hızlı ikinci alternatif olarak bunuda deneyebilirsiniz.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Gördüğüm en hızlı arama programı. gaydırıgubbak diye bişii aramak istiyorum mesela, gay yazdığımda zart diye çıkıyor :D

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar programın Türkçe yamasınıda buldum. Buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Konunun en altınada ekledim.

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Şu an copernic desktop search kullanıyorum ama bunu da denemek isterim.Copernic'in bana göre en büyük 2 eksikliği:
-klasör adı aramaması
-sadece müzik, film, resim gibi dosyaları bulması, sistem dosyalarını bulmaması.
Yazılana göre birinci eksiği avafind kapatıyor.Kullanan arkadaşlara soruyorum ikinciden ne haber :)

ErdoganTemur dedi ki:
Güzel bir program ama email lerin içeriğini taramadığı için bu özelliği kullanan windows desktop search kullanıyorum. Çokta hızlı ikinci alternatif olarak bunuda deneyebilirsiniz.
Bunu kurduğuma nasıl pişman oldum anlatamam :S Dediğim gibi copernic sistem dosyalarını taramıyor.Bu programı kurduğum için klasik arama özelliği devre dışı oldu tabi.Ama copernic bundan çok daha kullanışlı.Windows desktop search'ü bir türlü kaldıramadım, yapıştı windowsa.

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
İkincisi ve daha fazlasını bu proggramla bulabilirsin. DLL dosyaları dahil. ;)

adszbt5.jpg

han838

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Bu program demo mu yoksa freeware mi acaba..?

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
han838 dedi ki:
Bu program demo mu yoksa freeware mi acaba..?

Demo ancak temel bütün işlevleri yapıyor ve süre sınırlaması da yok. +Demo satınal felan diye çok fazla rahatsızda etmiyor. ;)

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Bu konu açıldığında kurmuştum ama sorun çıkarmıştı.XP'yi de fazla kurcalıyordum o sıralar.Şimdi vista kurdum.Ava find ilk kurduğumda çalışıyor, bilgisayarı yeniden başlatınca yine aynı hatayı veriyor:

han838

Asistan
Reaksiyon puanı
20
elektr10 dedi ki:
Bu konu açıldığında kurmuştum ama sorun çıkarmıştı.XP'yi de fazla kurcalıyordum o sıralar.Şimdi vista kurdum.Ava find ilk kurduğumda çalışıyor, bilgisayarı yeniden başlatınca yine aynı hatayı veriyor:

Sana katılıyorum aynı sorunları bende yaşıyorum program bozuk gerçekten başka sitedende indirdim ama yine bozuk olduğunu gördüm

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Vista ile uyuşmazlığı var demek ki

superukala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
avafind i uzun zamandir kullaniyorum nerdeyse ücüncü elim oldu pc de benim her isimin yarisini o yapiyor sayilir arama bulma ve kullanma konusunda tavsiye ederim ancak programda cogu kez hatalar cikiyor oda sanirim crak lanirken yapilan hatalardan olsa gerek. cünkü program satin almaya deger bir program olmasina ragmen yillik üyelik seklinde satiliyor yani keske diger programlar seklinde bir kere satilsa gercekten satin almaya degecek bir yazilim. sorunsuz calisanini ise bulmak oldukca zor. demoyu ise kurmaya degmez.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Gördüğüm en hızlı arama programı. gaydırıgubbak diye bişii aramak istiyorum mesela, gay yazdığımda zart diye çıkıyor :D
Muahaha :lol:
Pesi bu ne ya :w00t::D

Güzel bi programa benziyor.Deneyip görmek gerek.Teşekkürler Tonce:)

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
avafind i uzun zamandir kullaniyorum nerdeyse ücüncü elim oldu pc de benim her isimin yarisini o yapiyor sayilir arama bulma ve kullanma konusunda tavsiye ederim ancak programda cogu kez hatalar cikiyor oda sanirim crak lanirken yapilan hatalardan olsa gerek. cünkü program satin almaya deger bir program olmasina ragmen yillik üyelik seklinde satiliyor yani keske diger programlar seklinde bir kere satilsa gercekten satin almaya degecek bir yazilim. sorunsuz calisanini ise bulmak oldukca zor. demoyu ise kurmaya degmez.

bana özelden ulaş.
sana sorunsuz olanını vereyim :D

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Az önce çok işime yaradı herkesin işine yaraması için hrtlatıyorum konuyu :D

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Ben EXECUTOR kullanıyorum son derecede memnunum üstelik şık bi tasarımı var... tavsiye ederim...

reminight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bu programın lisans ücretini yatırdım, pro versiyonunu indirdim. kurdum. ancak ne yaptıysam network üzerinden arama yaptıramıyorum... yardımcı olursanız sevinirim..