XBoot: Free Utility to Create Multiboot USB and CD

Bu konuyu okuyanlar

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
XBoot is an easy-to-use utility for creating Multiboot USB/ISO. You may have seen many bootable ISO files like Linux live CDs, Antivirus rescue CDs etc. XBoot can combine these ISO files in to one Multiboot ISO file or create Multiboot USB in just few clicks.

Yani diyor ki;
XBoot kullanımı kolay bir Multiboot USB/ISO yapma aracıdır. Linux live CD'leri Antivirus kurtarma CD'leri gibi birçok bootable ISO görmüşsünüzdür. Xboot bu ISO'ları bir kaç tıkla tek bir Multiboot ISO dosyasında veya Multiboot USB'de birleştirebilir.

xbootbeta41.jpg

Simply Drag and drop ISO files in XBoot and click Create ISO or Create USB button.

.NET Framework 4.0 gerektirir.

Download Link

Kaynak:
http://www.askvg.com/xboot-free-utility-to-create-multiboot-usb-and-cd/

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
xpde işe yarıyor mu?? kadiköy :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
XP de derken xp yi usb den kurmak için mi? Onu sanmıyorum :)

badboy94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Paylaşım için teşekkürler.
İyi akşamlar...

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
xpde işe yarıyor mu?? kadiköy :)

XP iso dosyasını programa atıp "Utility ---- PE, MSDART, ERD (Windows XP Only)" seçeneği seçilip yapınca oluyor. Flash'ın NTFS olması daha iyi olur.

Yaptığım denemede disk bölümleme alanına kadar geldim, devam etmedim, sanırım işe yarıyor :)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Adamlar linux dağıtımlarını toparlamak için windows'a .net framework kullanarak yazılım geliştirmişler. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
İçtin mi Kadıköylü arkadaş? Biz Linux'u Windows teknolojilerinden kaçmak için kullanıyoruz. Fakat bu Windows teknolojilerin üzerine yürümüş.

http://ftp.pardus.org.tr/pub/ISO/Nightly/2011/minimal/i686/current/

Buradaki indirilmiş Pardus'u alın. İçindeki Repo dosyasına istediğiniz programların .pisi halini atın. Alın size Linux dağıtımı. (Sadece Pardus değil bir çok Linux dağıtımı için bu seçenek mevcut.)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Bu windows düşmanlığıyla bi yere varamazsınız, bence çok kullanışlı bir program, asıl siz mi içtiniz anlamıyorum??

Linux dağıtımı yapmakla ne alakası var finix?

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Bu windows düşmanlığıyla bi yere varamazsınız, bence çok kullanışlı bir program, asıl siz mi içtiniz anlamıyorum??

Linux dağıtımı yapmakla ne alakası var finix?

Ben onu lafın gelişi söyledim. En azından senin dediğin programı karşılar bir seçenek. Düşmanlığımız Windows'a değil kapalı kaynak yazılımlara. :) Siz ne yaparsanız yapın fakat Linux'u bulaştırırken Açık kaynak şeylere dikkat edin. :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Finix bunun amacı tamamen başka, senin dediğin bu programın hiçbiyerini karşılamaz :)

Slax, knoppix, puppy, acronis cd, kaspersky rescue cd, vs vs bunları tek usb altında birleştirmene yarıyor.

Senin dediğin pardus indir içine repoyla program at falan uzaktan yakından ilgisi yok.

Ve evet bunu yapan da windows framework 4 te çalışacak şekilde yapmış, kendi keyfi kimene.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Finix bunun amacı tamamen başka, senin dediğin bu programın hiçbiyerini karşılamaz :)

Slax, knoppix, puppy, acronis cd, kaspersky rescue cd, vs vs bunları tek usb altında birleştirmene yarıyor.

Senin dediğin pardus indir içine repoyla program at falan uzaktan yakından ilgisi yok.

Ve evet bunu yapan da windows framework 4 te çalışacak şekilde yapmış, kendi keyfi kimene.

Eee kardeşim öyle desene? :D Bizde Linuxla çok alakalı sanıyoruz. :D

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Diğer türlüsünü de demedim ama nereden düşündüğün gibi bi program olduğu izlenimini aldın bilmiyorum :D

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
linux windows kelimeleri ayni cümlede gecince hemen ortalık alevleniveriyor yahu :) bu konuyla alakasi yok ama benim sahsi fikrim linux herzman bos bir hevesten öteye gecemeyecek. merak ediyorum yüklüyorum ubuntu,mint vs dagitimlari iki gün kullanıyorum sonra ya bi donanım driver sıkıntısı, ya program yüklemenin windowstaki kadar rahat olmamasi yada aliskanlıklar sebebiyle tekrar windowsa dönüyorum hele bide simdi windows7 cikti ilk defa microsoft takdir edilmeyi haketti en iyisini yapti olayi bitirdi. tabi bunlar benim düsüncelerim deyip susuyorum.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
linux windows kelimeleri ayni cümlede gecince hemen ortalık alevleniveriyor yahu :) bu konuyla alakasi yok ama benim sahsi fikrim linux herzman bos bir hevesten öteye gecemeyecek. merak ediyorum yüklüyorum ubuntu,mint vs dagitimlari iki gün kullanıyorum sonra ya bi donanım driver sıkıntısı, ya program yüklemenin windowstaki kadar rahat olmamasi yada aliskanlıklar sebebiyle tekrar windowsa dönüyorum hele bide simdi windows7 cikti ilk defa microsoft takdir edilmeyi haketti en iyisini yapti olayi bitirdi. tabi bunlar benim düsüncelerim deyip susuyorum.

Daha sonra dönüp sana, söylediğin şeyleri Windows'ta yaşadığımızı söyleyip susuyoruz :))

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
valla bugüne kadar driver sorunu yasamadim windowsta program yüklemek zaten next next bitti:) ben seviyorum linux kullanmakta istiyorum ama illa delirten bisey cikiyor beni. windowsta dünyanın en basit seyi olan ati driver yüklemekken ubuntunun cıkan 3 versiyonunda da üst üste sorun yasadim lanet ettim ubuntudan sogudum, sonra mint denedim o daha iyi geldi ama onada firefox yükleyemedim indirdim yok sudo yok bilmem ne kodu gir niye daha basit yapmazlar su isi installer pakedi halinde. sonra bide acilista hata verdi mint acilmadi belki cok basit biseydi ama windowsta ne yapacagimizi biliyoruz mintte sorun yasayinca googleda saatlerce aramak zor geldi:) nys lafin kısası windows almis yürümüs artik aliskanlıklara islemis ubuntu o treni kacirmis be usta her zman %1 lerde kalacak. ayrica windows7 gercekten basarili aylardir format cökme mavi ekran yavaslama olmadi cayir cayir calisiyo sistem.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
valla bugüne kadar driver sorunu yasamadim windowsta program yüklemek zaten next next bitti:) ben seviyorum linux kullanmakta istiyorum ama illa delirten bisey cikiyor beni. windowsta dünyanın en basit seyi olan ati driver yüklemekken ubuntunun cıkan 3 versiyonunda da üst üste sorun yasadim lanet ettim ubuntudan sogudum, sonra mint denedim o daha iyi geldi ama onada firefox yükleyemedim indirdim yok sudo yok bilmem ne kodu gir niye daha basit yapmazlar su isi installer pakedi halinde. sonra bide acilista hata verdi mint acilmadi belki cok basit biseydi ama windowsta ne yapacagimizi biliyoruz mintte sorun yasayinca googleda saatlerce aramak zor geldi:) nys lafin kısası windows almis yürümüs artik aliskanlıklara islemis ubuntu o treni kacirmis be usta her zman %1 lerde kalacak. ayrica windows7 gercekten basarili aylardir format cökme mavi ekran yavaslama olmadi cayir cayir calisiyo sistem.

Bende ATI kullanıyorum fakat çok rahat Driver kullanıyor. :) Bu arada Ubuntu kullanacaksan Linux'a yaklaşma daha iyi.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
ilk bilgisayar kullandıgım zamanı hatırlıyorum win95 olmasi lazim hayatimda program yüklememis cocuktum ama indirip iki dakkada yükleyebilmistim. yani bence linux artık daha kullanıcı dostu olmali bazi inatlarindan vazgecmeli ilk defa basına oturan kisi kullanabilmeli zaten dogru dürüst driver ve ünlü programlarin destegini alamiyor bari böyle kolaylıklar sunsun yoksa heveseten öteye gecemez. heralde windowsa benzemek istemiyolar tamam ama insanlarin aliskanlıklari varsa inat etmeye gerek yok diye düsünüyorum.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
ilk bilgisayar kullandıgım zamanı hatırlıyorum win95 olmasi lazim hayatimda program yüklememis cocuktum ama indirip iki dakkada yükleyebilmistim. yani bence linux artık daha kullanıcı dostu olmali bazi inatlarindan vazgecmeli ilk defa basına oturan kisi kullanabilmeli zaten dogru dürüst driver ve ünlü programlarin destegini alamiyor bari böyle kolaylıklar sunsun yoksa heveseten öteye gecemez. heralde windowsa benzemek istemiyolar tamam ama insanlarin aliskanlıklari varsa inat etmeye gerek yok diye düsünüyorum.

Windows'a istese benzeyemez. Çünkü Windows kaynak kodları kapalı. Linux kullanıcı dostudur. Program kurmak Program menüsünden paket yöneticisini kurmak kadar basit. :) Bu Driverdır, vırttır zırttır herşey için bir sabittir. Bence hocam siz Windows'ta gözünüzü açtığınız için karmaşık geliyor. :) Ona bakılırsa Windows bize karışık.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
istedigim sey paket yöneticisinde yoksa programın web sitesinden indiriyosan yandın ozman benim basıma gelen buydu. windows size karisik gelyosa söyleyecek baska lafim yok :) iyi forumlar

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
istedigim sey paket yöneticisinde yoksa programın web sitesinden indiriyosan yandın ozman benim basıma gelen buydu. windows size karisik gelyosa söyleyecek baska lafim yok :) iyi forumlar
Programın sitesinden indirmek Linux için değil diğer Unix sistemleri içindir. :) Linux sadece orada bir fenomendir. :) Programı paket yöneticisine yazıp indirmek forum forum dolaşmaktan daha iyi geliyor. :)

Bu arada konuyu dağıttık. Ali'yi dahada sinirlendirmeyelim istersen. :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Ne siniri yahu :D

Önceki karşı çıkmam programın amacını bilmeden direk windows programı diye bu ne böyle tarzında sitemlereydi :)

ysrkm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarı stilazla açmak istiyorum ve slitaz-aircrack-ng iso dosyası şeklinde ve ben bunu usb den okutup kullanmak istiyorum ama usbye nasıl atacağım bu checksum ne oluyor bu xbootu nasıl kullancam

--- Mesaj Güncellendi ---

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
en üsttekini seçerek yap olmazsa 3. sıradakini dene (windows xp only dediği)

ysrkm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows xp only nerde yazıo bilmiorum ama sadece iso dosyasını creat multiboot usb/iso yerine attım ve create usb dedim sonra flashı Ntfs yaparsan syslinux seçilemio grub4dos seçilio ama öyle bootable yapınca bilgisayrı açılışta usbiyi seçersen boot hatası dio bende flashı fat32 yaptım o zaman syslinux seçiliodu ve boot hatası vermedi (buraya kadar doğru mu yaptım bilmiorum) ama slitazı kullandıımda ekranı xterm seçince sadece siyah ekran ve tam ortasında küçük bir çarpı logosu gelio bekliorum ama öyle kalıo neden xterm açmıo olabilir bootable ı yanlış mı yaptım acaba?

ve 800x...x.. ekranda açtım ekran geldi ama wireless kartının slitazda tanınıp tanınmadığını görmek için iwconfig komutunu verdim görünmüyodu wiresles çipsetini görmek için "lspci" komutunu verdim ama sadece"Enternet controller: realtek semiconductor co... ltd Rtl8111/8168b pcl express gigabit ethernet ....." çıktı wireslesın çıkmadı wirelessın çipsetini nasıl bulabilirim yoksa bunun içinde wireless da mı dahil ve slitazda nasıl driverinı yükleyebilirim

--- Mesaj Güncellendi ---

wireles ı görmemesinin nedeni fonksiyon tuşundan kapalı olmaması olamaz deil mi?ben yinede bilgisayar açıldıgı andan itibaren fonksiyon tuşuyla wireslessı açmaya çalıştım ama ancak lspci komutunu verdiimde tarama yaparken açıldı ve yine görmedi

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
orasını ben bilmem, iso dosyasını boot edebilmişsen gerisi başka bi konuya giriyor, kullanmadığım için bilemiyorum