ReadyBoost Nedir? Nekadar İşe Yarar? Neyi Etkiler?

Bu konuyu okuyanlar

uSuLca

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evet arkadaşlar soru başlıkta açık Bilgisayarınızı hızlandırır vs diyor benım 8gb lık usb belleğimin 4 gb ını kendine ayırdı sistem hızlandıracağım bahanesiyle bu nasıl bısey detaylı bilgisi olan varsa ve anlatırsa çok sevinirim Selametle.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
işe yarama ihtimali var ama gözle göremezsin bunu çok az hızlandırır hızlanma olursa

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
hiç bir işe yaramayan bir teknoloji :D

zebaniselo

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Dostum bu ready boost vista ile gelmişti ilk.o zamanlar pc ler vista için çok güçsüzdü.o yüzden bu yöntemle bir nebze bu durumu aşmaya çalıştılar.Ready ile flash bellek ,nasıl hdd sanal bellek olarak kullanılıyosa flash da kullanılabiliyo.ama etkisi daha çok 1gb rami olan vistalarda,bazen de 1gb lık win7lerde ortaya çıkar. şu anda win7 vistadan daha performanslı ve ramler ucuz ve yeterli kapasitede olduğu için pek kullanılmıyor.ben kesinlikle kullanılmasını tavsiye etmem.çünkü özellikle çok kullanılırsa flash belleğin ömrü bikaç ayda bitebilir.bunun yerine ram al daha iyi.ramler artık çok ucuz.

kuku

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Evet arkadaşlar soru başlıkta açık Bilgisayarınızı hızlandırır vs diyor benım 8gb lık usb belleğimin 4 gb ını kendine ayırdı sistem hızlandıracağım bahanesiyle bu nasıl bısey detaylı bilgisi olan varsa ve anlatırsa çok sevinirim Selametle.

Bildiğim anlatayım ve altı çizilmiş kelimeler iyi oku:

ReadyBoost kişisel bilgisayarınızın belleği azaldığında yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Verileri depolamak için bir yere ihtiyacı olan Windows sabit sürücüyü kullanacağından, düşük bellek bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olabilir.

uSuLca

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar USB belleğinizin ömrünü azaltır demiş? Ne derece doğru acaba bu ayrıca benim 8gb belleği kabul ediyo ama 120 gb harici hdd mı sanal bellek olarak kabul etmiyor neden?

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
xp kullanırken bunu bir programla yapıyorduk. 4gb belleğin ortalama 800 mb ram yerine geçtiğini söylüyorlardı o programla.pek bir faydasını görmemiştim ama şu sıralar bilgisayarım bozuk olduğundan netbookta takılıyorum 1gb ddr2 ram var. windows 7 yüklü. elimde 8 gb usb bellek var bu şekilde kullandırsam acaba ne kadar faydası olur ve kaç mhz bir ram gibi çalışıyor bu bellek?
yoksa bir halta yaramaz mı ?

zebaniselo

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Beyler güncel flash bellekler 5 mb civarı yazar 20 mb civarı okur.ama 1066 mhz bir ram teorik olarak 8528 mb civarı okuyup yazar.pratikte ise 7gb civarı okuyup yazar.aradaki farkı görün.güncel hdd ler ise 100 küsür mb ile 80 mb arasında okuyup yazar.o yüzden özellikle oyunlara girerken ram az ise oyuna girmek çok uzun sürer.en iyisi ram yükseltmedir.bir de flash bellekler kullanılan yongalara göre ömürleri vardır.10.000 yada 100.000 kez yazma ömürleri vardır.ready boost yerine ram takın.şu anda 1gb ddr3 ram 35-45 tl arası fiyata satılmakta.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ready boost usb belleglnin gereken kullanması gereken miktarını alır ön bellek olarak kullanır. bu sayede gecici hafızası artar , sürekli gezindigin dosyaları sürekli olarak aklında tutar ve dosyaların ve bilgisayarın daha hızlı açılmasını sağlar

CMYK

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Bilgisayarınız yeterince hızlı olduğundan readyboost kullanılamaz :p

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ready boostun kullanılıp kullanmaması size bırakılmış istemezseniz iptal etmenin yolları var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben hiçbirşey anlamıyorum yanlışlıkla flaşa atım olmuyooo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ready boost u kullandığınız flash ın özelliklerine tıklayın önünüze açılan pencerede ready boost diye bi seçenek var ordan ready boost u açıp kapatabilirsiniz ayrıca ne kadar bellek kullanacağını da siz belirleyebilirsiniz :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ya yardım edermisiniz benm bellekk 4 gb ve bu readyboost hepsini kaplıyo en ufak bir şeyi belleğim almıyo bu nasıl saçmalık ve ready boost'u nasıl kaldırabilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bilgisayarıma gir > Flash belleğini seç, sağ tıkla, özellikler tıkla > Readyboost sekmesine tıkla > "Bu aygıtı kullanma" seçeneğini tıkla ve tamam de.... Yardımcı olabildiysem ne mutlu...

Sincapp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ready boost özelliği ile sisteme ram vermiyorsun ssd seklinde kullanıyorsun ready boost olarak kullandıgın flash diske oyun kurup hdd nin dolmasına engel olabilirsn

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
o usb ve pc bozulmuş o sinirle arka bahçede üzerine benzin döküp yakarken kendini de yakıp hastanelik olmuş...