'Nick' kullanmak tarihe karışacak

Bu konuyu okuyanlar

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
'Nick' kullanmak tarihe karışacak

İnternetteki dolandırıcılıkların önüne geçmek için gerçek kimlik zorunlu hale geliyor...

''2008 Teknoloji Öngörüleri'' raporuna göre, teknoloji sektörü veri güvenliğine daha çok para harcayacak.

Deloitte'nin Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon (TMT) bölümü tarafından hazırlanan rapora göre, internet ortamında kullanmaya alıştığımız sanal kimlik
uygulaması, bu yıl e-ticaretin yaygınlaşmasıyla birlikte, yerini gerçek kimliklere bırakmaya hazırlanırken, hizmet satışından ve özellikle veri güvenliğinden elde edilen gelirlerde artış olacak.

İnternet üzerinde gerçekleşen e-ticaret, açık artırma usulü satışlar ile sohbet odalarındaki diğer tüm işlemlerde artan sahtecilik vakalarını engellemek,
müşteriler nezdinde güven tesis etmek ve bu sayede hedeflenen büyümeyi devamlı kılmak üzere 2008'de gerçek kimliklerle işlem yapılma zorunluluğunda artış yaşanması bekleniyor.

Çevre dostu teknolojilerin, 2008 yılında da cazibesini koruyacağı ifade edilen raporda, bazı şirketlerin, bu yıl bilgisayarın temel bileşenlerinden çok,
virüs koruma programlarına, online veri yedekleme sistemlerine ve bilgisayarların sigortalanmasına daha fazla kaynak ayıracağı, bu trendin sadece bilgisayarlarla sınırlı kalmayıp MP3 çalarlardan mobil telefonlara, DVD okuyuculardan harici sürücülere kadar pek çok teknolojik üründe kendini göstereceği belirtildi.

-2008 YILI İÇİN 10 ÖNEMLİ TEKNOLOJİ ÖNGÖRÜSÜ-

Raporda, 2008 yılı için önemli teknoloji öngörüleri ise şöyle sıralandı:'Dijital güvenliğin değeri artacak. Mahremiyet ön plana çıkacak. Anonim sanal ortamlardan gerçek kimliklerin kullanılacağı orijinal yapılara geçilecek. Nanoteknolojide yeşil rönesans yaşanacak. LED ampulün yerini alacak. Gerçeklikten değer yaratılacak. Ana bilgisayar ve bakım konusunda yetkin eleman sıkıntısı yaşanacak. Ticari raporlamada iş dünyası artık aynı dili konuşacak.''

Deloitte Türkiye Kurumsal Finansman Ortağı Barış Öney, yaptığı değerlendirmede, nanoteknolojinin 2008 yılında teknoloji sektöründe önemli bir
yere sahip olacağını ifade ederek, ''Nanoteknoloji konusunda yapılan bir çalışmaya göre, 2014 yılında bilgisayarlarda, elektronik cihazlarda ve ilaçların
yüzde 23'ünde, otomobillerin yüzde 21'inde nanoteknoloji kullanılacak ve bu ürünlerin toplam cirosu 2,6 trilyon doları bulması beklenmektedir'' dedi.

Öney, TMT sektöründeki en önemli sorunların başında veri güvenliğinin geldiğini, sektördeki firmaların son derece sofistike tehditlerle karşı karşıya
olduğunu ve teknolojideki hızlı gelişmenin, bu tehditlerle mücadeleyi her gün biraz daha güçleştirdiğini belirterek, teknoloji şirketlerinin güvenlik
tehditlerine karşı orta ve uzun vadede mücadele edebilmelerinin, güvenliğe geçmişe göre daha fazla kaynak ayırmalarına bağlı göründüğünü ifade etti.

Kaynak

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Nickimi nufusuma mı yazdırsam acaba :D
Nemesis Hakan Keskin..

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Nmss soracağım soracağım diyorum ama bu sefer soruyorum :p

Tayfun keskin neyin oluyor?
Şu her mesajının sonuna altını yazan bir üye vardı da :L

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
iol dedi ki:
Nmss soracağım soracağım diyorum ama bu sefer soruyorum :p

Tayfun keskin neyin oluyor?
Şu her mesajının sonuna altını yazan bir üye vardı da :L

Bişeyim olmuyor bildiğim kadar ile :) Tayfun diye bir akrabam yok.

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
oooohooo nick yoksa bende yokum nick siz olmuyo yer yer eğlenceli oluyo

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
kimi insanlar kendilerini nick aracılığı ile ifade ediyolar..
onlar için nasıl olacak bakalım.. ;)

fish

Profesör
Reaksiyon puanı
4
oldu...herbiyerde gerçek kimliğimi vereyim de sonra beni de dolandırsınlar..açık adres de ister bunlar yakında :R
yahuu facebook a insanlar gerçek kimliklerini veriyolar aman yapmayın deniyor...burda da geçek kimlik zorunlu hale getirilsin deniyor..bu ne perhiz bu ne lahana turşusu (A)

yoksa ben mi konuyu yanlış anladım acep :*

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
sen doğru anlamışsın aynen öle

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Chimera benim adım oldu artık zaten. İnsanlar bana Ferit deyince değil Chimera deyince bakar oldum. :S :D :D

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Girebilceği tek nokta alışveriş siteleri olur. Amaçları korsanın önüne geçmek bir anlamda ;D , ücretsiz indirmek için e-kimlik, hahaha şaka yaptık banlandınız polis ;D :D

Başlığı okuyunca gene Microsoft ne yapmış diye düşünüyodum oysa alakası yokmuş :D

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fish dedi ki:
oldu...herbiyerde gerçek kimliğimi vereyim de sonra beni de dolandırsınlar..açık adres de ister bunlar yakında :R
yahuu facebook a insanlar gerçek kimliklerini veriyolar aman yapmayın deniyor...burda da geçek kimlik zorunlu hale getirilsin deniyor..bu ne perhiz bu ne lahana turşusu (A)

yoksa ben mi konuyu yanlış anladım acep :*

hiç sorma yaf..o kadar davetye geldi girmeyecem dedim ama sonunda bizde girdik facebook çılgınlığına. pişman oldum gerçek bilgi verdiğime. değiştirilmiyor da..! hesabını tam kapatamıyomuşun. sadece deaktif oluyormuş..!