Nedenini bulamadım yardım edin lütfen :(

Bu konuyu okuyanlar

opelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sistem :XP Pro SP2
Amd Athlon 64 X2 3800+
2 Gb Ram Kingston (1gb+1gb)
Sapphire PE485M anakart
Sapphire 512 mb harici ekran kartı

Arkadaşlar sorunum yazılımlamı yoksa donanımla mı alakalı bilmiyorum..
Sorun "winlogon.exe uygulama hatası" "bellek başvurdu write olamadı falan"
bilgisayar açıldıktan sonra bu hatayı veriyor.. Hata ayıklamak için İPTAL'e basın programı sonlandırmak için TAMAM'a basın diyor. her ikisinede bastığım zaman bilgisayar kendine reset atıyor ve yeniden başlatıyor.. Bazen bu hata mesajı çıkıyor bazen çıkmıyor.. Çıktığı zaman hata mesajını gösteren pencereye alta alıp bilgisayarda çalışmaya devam edebiliyorum..

Sorunu çözmek için yaptıklarım
1- Format (tekrar kurdum XP Pro SP2 yi)OLMADIII
2- Xp cd'si bozuktur dedim tekrar arkadaşın xp cd'sinden yükledim OLMADIIII
3- Ram değiştirdim, Ramlerin yerini de değiştirdim OLMADIII
4- İE7 seçeneklerden ayarları sıfırladım OLMADIII

Ben İE7 den şüpheleniyorumm. Çünkü firefox kullanırken bilgisayar bu hataları vermiyor.. Ama bu tamamen bir tahmin emin değilim.. Evde iki bilgisayarım var.. Birinde İE 6 yüklü onda böle sorun yokk..Ayrıca Vista yüklediğim zaman bu hatayla hiç karşılaşmadım..
En son iE7 yi kaldırıcam birde öle deniyecem... veya Ekran Kartımı çıkartıcam bir de öle deniyecem

Başka fikri olan veya bu sorunla karşılaşıp sorunu çözen varsa yardımcı olursa sevinirim..

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Dediğini denedikten sonra birde diğer donanımların son sürücülerini bi kur..

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
güncel bir antivirüs yazılımıyla taramayı denedin mi? senin winlogon, olması gereken winlogon değil sanki. sen bir tarama yap. olmadı online virüs tarama sitelerinden tarat.

opelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
rave dedi ki:
güncel bir antivirüs yazılımıyla taramayı denedin mi? senin winlogon, olması gereken winlogon değil sanki. sen bir tarama yap. olmadı online virüs tarama sitelerinden tarat.

virüs tarama yaptım problem yok hatta emin olmak içi formatladım ve bilgisayarıma XP kurduktan sonra daha internete bağlanmadan yine aynı hatayı verdi.. Muhtemelen İE7 'yi kurduktan sonra çıkıyo birde ekran kartından şüpheleniyorum.. hayırlısı bulacaz çözümü inşallah :)

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
"Bu soruna şu şekilde bir çözüm önerebilirim. Regeditte HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run burada iki tane winlogon.exe görünüyor. bunlardan ikisini de silip bilgisayarı restart ederseniz, artık makina açıldığında, bu hata mesajı çıkmayacaktır. Ayrıca bilgisayarı restart ettikten sonra, bahsedilen klasore (C:\WINDOWS\Registration\CRMLog) ulaşıp silebilirsiniz. Sanırım böylece sorun çözülmüş olacaktır."

Böyle birşey buldum araştırmamda bir denebakalım. Baya birşey inceledimde, tam bulamadım sanki spy veya virusten olabilir. İyicene bir dikkat etsen.

opelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
emeğine ilgine çok teşekkür Allah razı olsunn..
Dediklerini deneyecem ;)

Ama hala virüsten olduğunu pek düşünmüyorum.. Acaba hdd ikiye bölünmüş benim format atarken sadece xp nin kurulu olduğu "C" ye format atıyorum.. Depo olarak kullandığım "D" yi hiç formatlamadım.. en son çare olmassa yedeğini alıp komple bir formatlıyım.. belki o zaman düzelir.

Sonucu buraya yazarım :D

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
ilk önce tonce nin dediğini bi yap son çare fdisk olsun bence

opelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tonce dedi ki:
Regeditte HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run burada iki tane winlogon.exe görünüyor. (C:\WINDOWS\Registration\CRMLog) ulaşıp silebilirsiniz.

Yukarıda HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run'da 2 değil bende hiç winlogon.exe yok :(
Ayrıca
Windows/registration/crmlog klasörü boş bende :(

İE 7 kaldırdım ilk açılışta hata vermedi bakalım ilerki zamanlarda verecek mi?
Şİmdi firefox kullanıyorum :)

opelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yine verdi hatayı :( olmadı yaww
sıra geldi ekran kartını kontrol etmeye bakalım driver güncellemesi yapınca problem çözülecekmi?

FDİSK' e doğru gidiyoz galiba... :)

ErdoganTemur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşletim sistemi kurulumunu hep aynı cd ile yapıyorsan farklı cd ile kurabilirmisin. Çünkü problem donanımsal problem kavramı içerisine girmiyor.
Kolay gelsin.

opelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ErdoganTemur dedi ki:
İşletim sistemi kurulumunu hep aynı cd ile yapıyorsan farklı cd ile kurabilirmisin. Çünkü problem donanımsal problem kavramı içerisine girmiyor.
Kolay gelsin.

yukarıda da yazmıştım... Cd bozuktur diye arkadaşımın XP cd sinden tekrar kurdum makinayı ama aynı hatayı verdi.. Evde iki bilgisayar var diğer bilgisayar donanımı farklı ve böle hata vermiyor.. Onuda kendi Xp cd den kurdum...

O nedenle donanımdan şüpheleniyorum veya donanımla alakalı programlardan da olabilir güncellemiştim ATI, SES KARTI vs.

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
bence senin makinede büyük olasılık ile virüs problemi var (internet explorerden de olabilr belki ama ben 7'yi kullanmıyorum sorun çıkardığı için ) hatta bu virüs biraz araştırdım

Troj/Prorat-D

Tanim
Troj/Prorat-D trojani sisteminize uzaktan erisim saglanmasina neden olur.

Troj/Prorat-D trojani kendi kopyalarini Windows System veya System32 dizinlerine FSERVICE.EXE, FFSERVICE.EXE, DSERVICE.EXE, LSERVICE.EXE, SSERVICE.EXE ve WSERVICE.EXE isimlerinden biri seklinde kaydeder.
Troj/Prorat-D Kendisini çalistirmak için se registry de ekte belirtilen yerlere kendini yerlestirir

ayrıca biraz daha bilgi vermişler aynen aktarayım

Bu dosyada kendinisi Windows dizininde WINLOGON.EXE olarak degistirir ve WINKEY.DLL dosyasini kontrolu altina alarak registryde

HKCU\Software\Microsoft DirectX\WinSettings\Troj/Prorat-C is embedded within WINKEY.DLL satirini ekler.

Bununlada yetinmeyerek SYSTEM.INI ve WIN.INI dosyalarinda [boot] ve [windows] bolumlerinde dosya yoluna ait düzenlemeler yapar
tahminimce özelllikleri bakımından bu virüs

korunma veya silme konusuna gelince bu uyarı ile karşılaşınca ctrl+alt+delete den görev yöneticisine uygulamalardan senin makineni ne çalışıpta bu uyarıyı çıkrıyor görebilirsin o işlemi sonlandırıp GÜNCELLEMELERİ YAPILMIŞ BİR VİRÜS PROGRAMI ile aşacağını tahmin ediyorum ama yinede olmayabilir denemekte de fayda var

saygılar

opelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler deniyecem sonucu yazarım inşallah buraya... ;)

opelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yukarıda yazaını denedim ama zaten regedit de böle kayıt yok olmadıııı..

Bilgisayarımı açtım ve harici ekran kartımı çıkarttım.(Sapphire radeon x1550 512 mb)Ekran kartı olarak ONBOARD ati radeon x300'ü kullanıcam. Belki ikisi çakışıyodur da ondan hata veriyordur.. deneyecem işte :)

Bilgisayarı formatladım ve şu anda güncellemeler yapılıyor.. Bu saate kadar problem yok..

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
sen dahili ekran kartını biostan kapatıp mı taktın ahrici vgayı yoksa biostan kapatmadan mı taktın ??

opelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla direk taktım desem doğru olur.. ;( Biostan nasıl kapatılacağını bilmediğim için Bios ta birkaç ayaar denedim. Anakartın sitesinden aradım bulduğum birkaç ayarı denedim ama olmadı tahmin ediyorum...

Anakartım : Sapphire Pure Element PE-AM2RS485M-2

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
:) arama yaparken kartın adını yazıp sonuna manual yazarsan kullanıcı kitabı pdf formatında bulursun oradan vga nın bios ayarlarını görebilir ve biostan nasıl disabled edilebileceğini görürsün ki buda harici kartını taktığından sorununu çözer tahminimce

opelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu an harici olan 512 mb sapphire radeon x1550 model ekran kartımı çıkarttım ve bilgisayarı formatladım.... XP PRO SP2 yükledim 2 gün oldu... anakart üzerindeki onboard olan ati radeon x300 128 mb ekran kartını kullanıyorum ve 2 günden beri hata vermiyooo makina... tüm güncellemeler gerek yazılım ve gerek donanım yapıldı ;)

Muhtemelen onboard ekran kartım ile harici ekran kartım çakışmış hata ondan gibi görünüyor aksi olursa yazarım buraya.. ^^

Ayrıca fikrini söleyen herkese TEŞEKKÜRLER (S)

opelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar 10 gün beri makinam çalışıyor canavar gibi maşallah ve problem yok..
Demekki o hata harici ekran kartı ile on board ekran kartının çakışmasından dolayı imiş.. ;)