7. İstanbul Japon Filmleri Festivali

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
7. İstanbul Japon Filmleri Festivali

Japon Sineması'nın en iyi örnekleri İstanbul'a geliyor...

5464513150_6ecc8e30d0.jpg

7. İstanbul Japon Filmleri Festivali, 3-6 Mart 2011 tarihleri arasında Levent Kültür Merkezi Onat Kutlar Sinema Salonunda gerçekleştirilecek.

Festivalde bu yıl, “Günümüzün Japon Sinemasından Kesitler”, “Tanınmayan Seçkin Japon Filmlerinden Örnekler” ve “Japon Animasyonunun Başyapıtları” olmak üzere 3 grupta kategorileştirilen toplam 14 film İstanbullu sinemaseverler ile buluşacak.

Japonya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından organize edilen ve bu yıl yedinci kez düzenlenecek olan festival; Japon Foundation, Beşiktaş Belediyesi ve Tiglon İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin destekleri ve işbirlikleri ile düzenleniyor.

Tüm filmler Japonca seslendirmeli-Türkçe altyazılıdır ve ücretsiz olarak gösterilecektir.

PROGRAM

3 Mart 2011 (Perşembe)
19:00 Açılış Töreni
19:20 Rüzgarı Hisset (yön. Sumio Omori)

4 Mart 2011 (yön. Cuma)
13:20 Sarı Mendil (yön. Yoji Yamada)
15:30 Jizo'nun Yüzü (yön. Kazuo Kuroki)
17:40 Karlar Düşerken (yön. Kichitaro Negishi)
20:10 Herzaman -3.Cadde'de Günbatımı- 2 (yön. Takashi Yamazaki)

5 Mart (Cumartesi)

10:40 LAPUTA Gökteki Kale (yön. Hayao Miyazaki)
13:20 Sanjuro (yön. Akira Kurosawa)
15:30 Saniyede 5 Santimetre (yön. Makoto Shinkai)
17:20 Evimiz Hakkındaki Herşey (yön. Koki Mitani)
20:00 Tokyo Kulesi -Annem ve Ben, Bazen de Babam- (yön. Jyoji Matsuoka)

6 Mart (Pazar)
10:00 Evangelion 1.0 Yalnız değilsin (yön. Hideaki Anno)
12:20 Evangelion 2.0 İlerleyemezsin (yön. Hideaki Anno)
14:40 Rüzgarı Hisset (yön. Sumio Omori)
17:30 Ben Yapmadım (yön. Masayuki Suo)
20:30 Villon'un Karısı (yön. Kichitaro Negishi)

Ayrıntılı bilgi için:
Japonya İstanbul Başkonsolosluğu Kültür ve Enformasyon Bölümü
Tel: 0212-317-4600
Faks: 0212-317-4604
Mail: [email protected]
Web: http://www.istanbul.tr.emb-japan.go.jp/

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Katılmak isterdim ama o tarihte muhtemelen yurtdışında olacağım :)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
gidecek arkadaşlar varsa toplanıp gidebiliriz, ben gitmek istiyorum.

saniyede 5 santimetre filmini bir türlü izleyememiştim, şansa bak sineması ayağıma geldi :)

sezing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@topalsolucan,

ben şimdi levent kültür merkezinden çıkıp eve girdim Saniyede 5 Santimetre filmi başka film izlememe rağmen tek aklımda o kaldı gerçekte süper bir animeydi.

Kriptex

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Aslında gidilip görülmesi lazım topluca gidilebilir..

Salt Okunur

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Japonca, Korece ve Çinçe gibi dillerde bir şeyler izlemekte çok zorlanıyorum. O konuşmalar beni benden alıyor... Geçen yıl, Talimhane Tiyatrosu'nda, Japon bir gruptan Shakespeare yorumu izlemiştim (Evet, olay Türkiye'de geçiyor, Japon bir grup, İngiliz oyunu oynuyor), ilk yarım saat alışana kadar acı çektim bariz. O gün bugündür, bahsini ettiğim dillerde uzun bir şey izleyemedim :D

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Japonca, Korece ve Çinçe gibi dillerde bir şeyler izlemekte çok zorlanıyorum. O konuşmalar beni benden alıyor... Geçen yıl, Talimhane Tiyatrosu'nda, Japon bir gruptan Shakespeare yorumu izlemiştim (Evet, olay Türkiye'de geçiyor, Japon bir grup, İngiliz oyunu oynuyor), ilk yarım saat alışana kadar acı çektim bariz. O gün bugündür, bahsini ettiğim dillerde uzun bir şey izleyemedim :D

5 ay öncesine kadar bende aynı hissiyattaydım, zorlayarak kendimi uzakdoğu filmlerine, müziklerine ve dillerine alıştırdım ve artık çekik gözlü görmediğim filmi izleyemiyorum, batı filmlerinden resmen midem bulanıyor. hele ki ingilizceye hiç tahammül edemez oldum. Batı sevdasından uyandığıma şükrediyorum, çok şey kaçırmışım.

Ayrıca şunu belirtiyim, yapmış olduğun tespite sonuna kadar katılıyorum. Kendi muhteşem kültürleri dururken batı kültürünü taklit etme çabasına girmeleri, gereksiz olduğu kadar iç daraltıcı olabiliyor.

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Seni anime bölümümüze alalım editörüm, birkaç seri izledin mi alışırsın :D