2. El Symbian İşletim Sistemli Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Bloggeryum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar,
300 TL üst sınırında (50 TL oynama olabilir) 2. el dokunmatik olmayan güzel bir telefon almak istiyorum. Birkaç telefon buldum ama araştırdıkça, kararsızlaştım. Telefondan beklediğim özellikler oldukça net:

- Symbian
- Tuşlu (Dokunmatik olmayan)
- Ses Kalitesi
- Şarj Ömrü
- Wi-Fi (Olmasa da olur ama olsa tadından yenmez.)
- Fazla sorun çıkarmayacak, herhangi bir sorunumda destek imkanı fazla olan (N95 gibi)

Aklımdaki telefonlar ise şunlar:

- Samsung i8510 (8 Mp Kamera ve Symbian)
- N95 8GB (Efsane)
- 5730 XpressMusic (Qwerty klavye ve N-Gage tuşları)
- 5630 XpressMusic (600 Mhz işlemci)
- Samsung G810 (5 Mp Kamera ve Symbian)

Bunlar dışında başka önerileriniz varsa seve seve alabilirim.
Teşekkürler, iyi forumlar ...

Bloggeryum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Değerli yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. @LadyArch3r link için sağol.
E63 tuşları parmağıma oranla biraz küçük gibi. Birkaç kişi daha e63 derse e63' te karar kılabilirim sanırım tuşların boyutu alıştıktan sonra pek sorun olmaz.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Hem de siyahı. Kaçırmamalısın bence. :D E63 süper ya

ddddddddddd

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
rica ederim.bencede siyahı kaçırmamalısın .tuşlarını dert etme çünkü yarım parmağında basarsın eğer parmakların çok büyükse.bir süre sonrada alışırsın.

Bloggeryum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@by efsane, siz E63 mü kullanıyorsunuz?
Kararım yorumlarınız ve incelemelerime bağlı olarak netleşiyor yavaş yavaş. Bazen telefondan internet sitelerimi güncellemem gerekebiliyor bu yüzden E63' ün klavyesi bayağı cazip geliyor.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
@by efsane, siz E63 mü kullanıyorsunuz?
Kararım yorumlarınız ve incelemelerime bağlı olarak netleşiyor yavaş yavaş. Bazen telefondan internet sitelerimi güncellemem gerekebiliyor bu yüzden E63' ün klavyesi bayağı cazip geliyor.

Siz değil de sen dersen daha net cevaplar verebilirim. Evet ben de e63 kullanıyorum. Opera mini ile güzel oluyor.

Bloggeryum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İnsanlara sen diye hitap etmek hoşuma gitmese de sen sana sen denilmesini istediğinden sana sen diyeceğim :)
Son bir sorum daha olacak:
Ekranın diğer Symbian işletim sistemli telefonlara göre geniş olması uygulamalarda sorun teşkil ediyor mu?
Yorumların ve ilgin için teşekkür ederim.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
İnsanlara sen diye hitap etmek hoşuma gitmese de sen sana sen denilmesini istediğinden sana sen diyeceğim :)
Son bir sorum daha olacak:
Ekranın diğer Symbian işletim sistemli telefonlara göre geniş olması uygulamalarda sorun teşkil ediyor mu?
Yorumların ve ilgin için teşekkür ederim.

Son olmasada da olur. Görevim sizlere yardım etmek. :)

Oyunlarda sorun oluyor. Diğer uygulamalarda hiç olmadı

Bloggeryum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Zaten fazla oyun oynamıyorum, sıkıldığım zaman oynayabileceğim birkaç oyun olsa yeter. Kararımı E63' ten yana verdim. Fikir ve tecrübeleriyle beni aydınlatan herkese teşekkür ederim. by efsane sana ayrıca teşekkürler. İnşallah ilerleyen zamanlarda ben de sizlere bildiğim konular doğrultusunda yardımcı olabilirim.
İyi geceler, iyi forumlar...

Bloggeryum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
dönüştürücü derken onu anlamadım kulaklıktan kasıtsa bahsettiğin ona gerek yok haberin olsun. Diğer bir konu nasıl fark yok :D cihaz daha ince hız olarak 3 kat daha hızlı 3g desteği var özellikle kullanılan ekranla arasında dağ kadar fark var e71 de mesaj yazmak çok daha kolay batarya süresi %40 daha fazla gidiyor üzerindeki işletim sistemi güncel yazılım bulman sıkıntı olmaz ve sayamadım onlarca şey :) yine de karar senin fakat ben bu telefonları uzunca zaman kullandım tecrübelerime dayanarak kesinlikle e71 almalısın :) en azından bir telefoncuya git bir incele cihazları eline aldığın an farkı anlayacaksın zaten :)

Bloggeryum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@freewill, kulaklık girişinden bahsediyordum ama zaten mp3 player var pek sorun olmaz. Zaten ikisinin de ikinci eli neredeyse aynı fiyat. E71 alayım gitsin o zaman. Kafa iyice afalladı sabahtan beri telefon inceliyorum :).

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
tamamda kulaklık girişi dönüştürücü istemiyor ki :D direk sokup dinliyorsun :D bu arada itachi avatarı iyimiş :D

Bloggeryum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İşte benim bahsettiğim de o, E71' in 2.5 mm kulaklık girişi var yani kendi kulaklığımı kullanmam için dönüştürücü kullanmam gerekiyor. Nokia' nın verdiği kulaklığı kullanmak istemiyorum. E63' te ise 3.5 mm kulaklı girişi var yani kendi kulaklığımı onda kullanabilirim. Dediğim gibi bu o kadar da sorun değil. Zaten fiyatları hemen hemen aynı en iyisi e71 almak. Aynı parayı verip daha düşük model almak saçmalık olur.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
okadarını dert etme öyle dönüştürücüler var ki sanki kulaklığın parçası gibi :) ayrıca müzik kalitesi çok çok iyi :)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
kafanı karıştırmak İstemem ama e63 İçİn program, oyun bulmak sıkıntı değİl kİ. 350 tl cİvarlarında ya 20 tl fazla ya eksİk sıfır e 63 alabİlİrsİn. Aynı fİyata nasıl alt model almak saçmalıksa, 20 tl fark İçİn de 2. El almak saçmalık bence..

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
kafanı karıştırmak İstemem ama e63 İçİn program, oyun bulmak sıkıntı değİl kİ. 350 tl cİvarlarında ya 20 tl fazla ya eksİk sıfır e 63 alabİlİrsİn. Aynı fİyata nasıl alt model almak saçmalıksa, 20 tl fark İçİn de 2. El almak saçmalık bence..

iyide 2. elde aynı cihazdan almıyor aradan 2 senelik teknoloji farkı var asıl bunu görmemek saçmalık olur ;)

Bloggeryum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şimdi, kararsız kaldım. Birkaç sitede daha inceledim hepsinde e71' in e63' e göre artılarından sadece Gps, 3.2 mp kamera olarak bahsetmişler. e63' ün artıları ise 3,5 mm jack + hafiflik + fiyat. Bu durumda e63' ün sıfırını almak daha uygun geliyor.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Şimdi, kararsız kaldım. Birkaç sitede daha inceledim hepsinde e71' in e63' e göre artılarından sadece Gps, 3.2 mp kamera olarak bahsetmişler. e63' ün artıları ise 3,5 mm jack + hafiflik + fiyat. Bu durumda e63' ün sıfırını almak daha uygun geliyor.

:D Telefon almak zor iş :) Beklediğin nedir bilmiyorum ama ben e63'ü wi-fi isteyenlere öneriyorum. Sonuçta karar senin. E63 ile ilgili merak ettiklerini yanıtlayabilirim...

Ama sıfır almak inan 2. el almaktan daha mantıklı. Bende 5800 alabilirdim ama tercihimi e63'den yana kullandım..

Bloggeryum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Daha fazla araştırmayacağım. Araçtırdıkça, iyice içinden çıkılmaz hâl alıyor. Temizinden bir E63 alıp kullanırım. İş güç bekliyor. Daha telefon filan bakmayacağım :)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Daha fazla araştırmayacağım. Araçtırdıkça, iyice içinden çıkılmaz hâl alıyor. Temizinden bir E63 alıp kullanırım. İş güç bekliyor. Daha telefon filan bakmayacağım :)

Haklısın.. Kurcaladıkça işin içinden çıkılmıyor. Sana şöyle söyleyeyim. 3 gün önce bi ziyaretçimiz mail atıp sordu. Yarım saat kadar konuştuk ertesi gün gidip aldı.. Bildiğim kadarıyla şimdi çok memnun..

Ama alacaksan sıfır al..