Marmara üniversitesi hakkında

Bu konuyu okuyanlar

eeeguray

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar marmara ve gazi üniversitelerinde diplomalar uluslararası geçerliliğe sahip değilmiş.Bu doğru mu? bu konuda kesin bir bilgisi olan cevap verebilir mi lütfen

eeeguray

Asistan
Reaksiyon puanı
2
başka forum sitelerinde ve uludağ sözlükte okudum.konu belki eski olabilir.teşekkürler soruma olumlu bir yanıt verdiğiniz için.sağolun

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Böyle saçma bir sey olacağını sanmıyorum.

ddddddddddd

Profesör
Reaksiyon puanı
19
2 üniversite arasında bağ yoktur.sen kalkıp yurt dışında istediğin üniversiteye gidersen baştan başlarsın.çünkü dersler uyuşmaz.üniversite kendi eğitimiyle bir gördüğü yerleri sana gösterir yani direk devam edebileceğin ona gidersin.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
o verdigin sitede burada universite 2-3. sinifta okuyup Sonra Amerika'da devam ettirmek gibi bit düşüncesi var arkadasın. Haliyle böyle bir şey yaparsa bazı derslerini saymayabilirler diğer arkadasiminizin bahsettigi gibi ikinci universiteyi okumak gibi olur senin için.
kredi transferi ulkemizde de çok oturmuş değil A Üniversitesinden B üniversitesine yatay geçiş yapsan dahi bir çok dersini sayamayabiliyorlar. bu kadar doğal yani olay.
Sen lisans diplomanı aldıktan sonra her yerde yüksek lisans egitimini devam ettirebilirsin. İster Avrupa ister Amerika ister Avustralya ister Turkiye...

eeeguray

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bu verdiğim sitede yazılanlardan benim anladığım:gazi üniv. aldığımız mühendislik diploması diğer ülkelerde geçerliliği yokmuş:tt2: böle bişey olur mu diye sormuştum sizlere. yok artık daha neler. öyle değil mi?