Hdmi/dvi Kablosunu Kullanarak Bilgisayari Televizyona Baglamak

Bu konuyu okuyanlar

priss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam,

Dizustu bilgisayarimi televizyona baglamak istiyorum, bunun icin hdmi/dvi kablosu aldim. Bilgisayarda hdmi, tv de dvi girisleri var. Kabloyu 2 tarafa da bagladim, tv de dvi , pc seceneklerini seciyorum ama hcbirsey olmuyor, simsiyah bir ekran..

Yapmam gereken baska ayarlar var mi ? Mesela bilgiyarada....ya da tv de..

Nette arattim ama henuz bir cozum bulamadim.

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
görüntü seçenekleri değil yayın seçeneklerinden hdmi yi seç tabi hangisine bağladıysan onu bazı tv lerde 2 tane hdmi girişi var

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Tv ve dizüstü bağlantılarınız normal gözüküyor, tv den, AV, PC dvi gibi seçenekleri de yapmışsınız.

Birde dizüstü bilgisayarınızdan FN+F5 tuşlarına (öyleydi herhalde sanırsam) basarak seçeneklerden denediniz mi?

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Evet mesela benim laptopda harici bir görüntüleme aygıtına bağlamak için Fn+F3 e basmak gerekiyor

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Kabloyu bağla cihazları aç . Kumandadan av a bas . Daha sonra laptoptan görüntüyü kabloya aktaran bir tuş olması lazım ona bas. Genelde f2 yada f5 tuşlarındadır bu. Tabi laptopa göre değişir. Bu da olmazsa kabloları kontrol et

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Bu kısayol tuşları cihaza göre farklılık gösterebiliyor, bende FN + F5. Sizin cihazınızda da farklı olabilir. Ayrıca yaptığınız bağlantıyla, sesi tv nizden beklemeyin. Zira sesi laptop tan alabilirsiniz sadece.. Eğer Hdmi/Hdmi olsaydı bağlantınız sesi de tv den alabilirdiniz. Ama yine de ayrı bir kablo vasıtasıyla, Tv ye sesi aktarabilirsiniz.

berkan254

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim pc nin monitörü 21,77 mi ne virgülünü hatırlamıyorm tam.Televizyon 72 ekran.ekran kartı hd zaten sizcepc yi tv ye bağlamaya gerek var mı monitör ile televizyon arasında pek fark yok gibi sizce

melis72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar benim laptopta windows 7 kurulu formattan sonra hdmi ile laptop tv baglantisi olmuyor ne yapmaliyim benim laptopta FN diye bir tus yok F1 den F12 ye kadar Fli tuslar ve tabii ki baska sembollü tuslar var.F5 ok de FN nedir ki klavyem Almanya da yasadigim icin Buraya göre....

juniourfalcon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
driverlerini elle kur ve hangi sürücü ise onun programı ile yap ati veya nvidia otomatik olur sonra

melis72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaptim ama olmuyor bir türlü artik cildiracagim

Windows 7 yi kurdum formattan sonra bir türlü hdmi kablo ile laptopu tv ye baglayamadim yani görüntü tv ye gitmiyor ne yapabilirim eksik olan hardware ya da soft ware mi var acaba ya da laptopta mi bir ariza olustu yani mekanik bir ariza lütfen acele cevap cünkü cok ugrastiriyor beni

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
@melis72
Windows 7 kullanıyorsanız CTRL+P tuş kombinasyonunu seçin.
oradan isterseniz görüntüyü yanlızca TV den isterseniz Hem PC hem TV den isterseniz TV yi 2. ekran olarak kullanabilirsiniz.
Bunu dışındaki sorunlar kablo ya da TV kaynaklıdır büyük ihtimalle.

melis72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@melis72
oradan isterseniz görüntüyü yanlızca TV den isterseniz Hem PC hem TV den isterseniz TV yi 2. ekran olarak kullanabilirsiniz.
Bende CTRL diye degil acaba strg olabilir mi bendeki ya da "alt gr"

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
@melis72 ,
CTRL değil, yanlış yazmışım,
Windows Tuşu ile beraber P ye bas.
Projektör ayarları gelmesi lazım ekrana.

melis72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@melis72

tamam simdi de onu deniyim öldümmmmmm ya

@melis72 ,

orada misin

melis72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardimlariniz icin minnettarim Hepinize tesekkürler.Sorunu nihayet cözdüm.Neymis sorun biliyor musunuz?Sp4 lazimmis onu yükledim formattan sonra sp4 kurulmamis.HP 7 pavilion benim laptop.Hp nin sayfasindan buldum ve kurdum sorun otomatikman giderilmis oldu.Simdi ise baska bir eksiklik daha var galiba.Mp3 playeri tanitamiyorum acaba onun icin hangi treiber (driver) LAZIM???

@melis72 ,
Görüyorum ki online sin buna sevindim.Yardimlarin icin tesekkürler.Süpersin!Sorunu nihayet cözdüm.Neymis sorun biliyor musunuz?Sp4 lazimmis onu yükledim formattan sonra sp4 kurulmamis.HP 7 pavilion benim laptop.Hp nin sayfasindan buldum ve kurdum sorun otomatikman giderilmis oldu.Simdi ise baska bir eksiklik daha var galiba.Mp3 playeri tanitamiyorum acaba onun icin hangi treiber (driver) LAZIM???

melis72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar m p 3 tanitmaga calistim laptopa tanimadi ama usb kabloyu cikardigim halde hala laptop da cihaz bulunamadi diye bildiri geliyor sürekli.Bu bildiriden nasil kurtulacagimmmm

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
S.A arkadaşlar bi sorum olacak cevaplarmısınız

ben laptomu tv ye bağlamak istiyorum yeni bir hdmi kablosu satın almak istiyorum çok kaliteli olmasına gerek varmıdır

not : ( Evde digitürk var tv ye hdmi kablo ile bağlı digitürk kutusunun arkasında ki hdmi kablosunu çıkarıp bilgisayara taktığım zaman çalışıyor görüntü ve seslerde sorun yok tak çıkar yapmamak için yeni hdmi kablosu alacağım çok pahalı çok kaliteli olmasına gerek varmıdır digitürk ün verdiği hdmi kablosu ne kadar kalitelidir ki )

alttaki kabloyu aldım işe yarar mı çok fazla kullanmayacağım

http://www.hepsiburada.com/Liste/pr...RKDKHDCVL150&gclid=CJTq_9LItLwCFYrjwgodJAUAAg

Buğra Y.

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
S.A arkadaşlar bi sorum olacak cevaplarmısınız

ben laptomu tv ye bağlamak istiyorum yeni bir hdmi kablosu satın almak istiyorum çok kaliteli olmasına gerek varmıdır

not : ( Evde digitürk var tv ye hdmi kablo ile bağlı digitürk kutusunun arkasında ki hdmi kablosunu çıkarıp bilgisayara taktığım zaman çalışıyor görüntü ve seslerde sorun yok tak çıkar yapmamak için yeni hdmi kablosu alacağım çok pahalı çok kaliteli olmasına gerek varmıdır digitürk ün verdiği hdmi kablosu ne kadar kalitelidir ki )

alttaki kabloyu aldım işe yarar mı çok fazla kullanmayacağım

http://www.hepsiburada.com/Liste/pr...RKDKHDCVL150&gclid=CJTq_9LItLwCFYrjwgodJAUAAg
Her türlü HDMI kablosu işinizi görür, sıkıntı yaşamazsınız.

Son mesajlar