SMF mod kurulumu

Bu konuyu okuyanlar

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
selam arkadaşlar SMF 2.0 RC5 e yönetim paneli üzerinden mod yüklemeye çalışıyorum ancak "Yeni paket indiremezsiniz veya kuramazsınız. Çünkü paketlerin yükleneceği dizin veya bu dizinde değiştirilmesi gerekn bazı dosyalar yazılabilir değil!" diyor.Tüm dosyaların chmod değerini 777 yaptım ancak hala aynı hata..kafayı yiyecem neden böyle oluyor olabilir acaba ?yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler..

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
tam emin olmamakla beraber hosttan kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum..

diğer yandan mod un manuel kurulumuna bak orda hangi dosyaların ediltendiğini iyice not al..ondan sonra o dizinlerin chmod larını 777 yap..Gözünden kaçan birşeyde olabilir

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
hocam hosting bedavaysa kesin hostingtendir... :D

localhost ta dene aynı modu kurmayı orda çalışırsa kesin hostingten

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Evet sanırsam galiba muhtemelen büyük ihtimal o yüzden :D

skys

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Valla dostum ben ücretli hosting kullanıyorum bendede aynı sorun var :D çözümünü bilende yok anlamadım.

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Valla dostum ben ücretli hosting kullanıyorum bendede aynı sorun var :D çözümünü bilende yok anlamadım.

Hadi ya , hmm bide localhost da deneyeyim o zaman sonucu sizinle paylaşırım. :)

Selinti Gazer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

ftpden forum ana dizinindeki Packades klasörünü ve içindekileri chmod 777 yapmanız lazım. Eğer bu izinleri vermez iseniz paket yüklemeniz mümkün olmaz.