Dosya kopyalama hatası

Bu konuyu okuyanlar

alpaQut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar az once 1080p bluray bir film indirdim boyutu 11.6gb harici harddiskime atmak istiyorum fakat dosya veya klasör kopyalama hatası diye uyarı veriyor alt yazılardada yeterli boş alan yok diyor harici harddiskimde 341gb boş alan var baska bir film attım boyutu 700mb onu sorunsuzca kopyaladı bu sorun hakkında bir bilgisi olan varmı?

cxcv.jpg

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Dosya sisteminden kaynaklanıyordur. Harici Diskler ve USB ler genelde FAT32 ile biçimlendirilir.
NTFS ile biçimlendirirsen sorun çözülür. (FAT32 4 Gb a kadar dosya boyutunu destekler)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
evo'nun dediği gibi dosya sistemi fat32 dir. Tek dosya olarak en fazla 4gb alır. NTFS ile biçimlendirirsen 10gblık filmi atabilirsin ama biçimlendiremem yedekte harddisk yok diyorsan winrar ile filmi 4gb lık partlar halinde bölüp o şekilde at harddiske.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
evo'nun dediği gibi dosya sistemi fat32 dir. Tek dosya olarak en fazla 4gb alır. NTFS ile biçimlendirirsen 10gblık filmi atabilirsin ama biçimlendiremem yedekte harddisk yok diyorsan winrar ile filmi 4gb lık partlar halinde bölüp o şekilde at harddiske.

sağ tıklayıp winrara ekleye bastığınızda çıkan menüde gösteriyor olması lazım bu seçeneği de

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Filme sağ tıkla, arşive ekle de, sol altta ciltlere böl diye bi kısım var oraya 4gb yaz, sıkıştırma yöntemi olarak da depola seç.
Sonra da tamam de işlemler bitince 4gb lık parçalar hazırlanmış olur. Bu parçalardan herhangi birine sağ tıklayıp buraya çıkar dersen parçalar birleşir ve filmin yeniden oluşur.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
işletim sisteminin kurulu olduğu hard disk'te durum nedir ? temporary alan yok ise aynı sorunu verir. kopyala öncesi ve sırasında temp alan kullanılır.

alpaQut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cok sagolun yanlız partlara bölerek atmayı denedim 2 tane 5gb 1 tanede 3.5 gb olustu 4gb kabul etmedi 3.5gb olanı kabul etti ben yeniden arşivlicem bu sefer 3gb yazıcam ıns oyle olur cok sagolun

configure

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yukarıda yazmışlar. Sorun dosya sisteminden kaynaklanıyor. 4GB'den daha küçük parçalara ayırır isen kolayca kopyalayabilirsin.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
4gb yazdıysan nasıl 5gb part oluştu anlamadım ama dene bakalım 3gb 'ı da.

hanKONG PK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar banada yardımcı olurmusunuz bilgisayarı her açtığımda bu hata gelio lütfen yardım edin kapatıyorum ama bilgisayarı açıp kapatınca yine gelio
adsz.bmp