Samsung galaxy ace s5830

Bu konuyu okuyanlar

Alper Teymur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar telefon almayı düşünüyordum ve mediamarkt broşüründe bu telefonu gördüm ama bu telefon hakkında net bi bilgiye ulaşamadım internette yeni çıktığı için sanırım. http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_s5830-3724.php
bu sitede özellikleri var ve fiyatına 769 lira diyor broşürde.. acaba bu fiyat çok mu fazla bu cihaz için indirime girmesini mi beklemeliyim ?

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Bugün Media Markette bende inceledim oldukça güzel telefon Android 2.2. Froyo 5 mp led flash param olsa alırım valla dokunmatiği ve sms yazma oldukça süper.

Ekrem Çukurca

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Grafik kartı eklentili 800 MHz işlemci ve kapasitif ekranı ile bence bu parayı hakediyor. Galaxy S den sonra ikinci telefon olur Samsung'un bence.

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
işlemcisi baya hızlı fotoda yüz tanıma gülüş yakalama özellikleride var beğendim

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Özellikleri güzelmiş. Ekranı da amoled olsaymış daha bi müthiş olacakmış :)

apoxlost

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ben bu yeni galaxy modellerinin fiyatlarını ve çıkmalarını bekliyorum 550 tl gibi olursa gio ,fit veya miniden birini alıcam

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Acaba Galaxy Mini nasıl arkadaşlar bi fikriniz var mı inceleyen yada?

Optimus-Prime

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Acaba Galaxy Mini nasıl arkadaşlar bi fikriniz var mı inceleyen yada?

Mini`nin ekranı 2.8 inç. ve çözünürlüğü 240*320. İşlemcisi 600mhz. Ram ne kadar bilmiyorum ama tahmini 256 mb ya da 384 mb olacaktır. Kamerası 3.2 mp. Ufak ebatlarda Android`li bir cihaz diyebiliriz.

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Mini`nin ekranı 2.8 inç. ve çözünürlüğü 240*320. İşlemcisi 600mhz. Ram ne kadar bilmiyorum ama tahmini 256 mb ya da 384 mb olacaktır. Kamerası 3.2 mp. Ufak ebatlarda Android`li bir cihaz diyebiliriz.

3.14 inç yazıyordu?Bir de Bada Androide benziyor yanlış mıyım biraz?

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Galaxy S in lite versiyonu diyebilirim. Ama fazla bir fark da yok. Bence en başarılı androidler listesine girecek bir cihaz :)

as66

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Cihaz güzel...
Media Markt daki fiyatını bilen varmı acaba???

abdullahmk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben telefonu almayı ciddi ciddi düşünüyorum. çok araştırdım. iki eksisi var:

1-Tarayıcısında flash desteği yok. fakat bu bazı uygulamalarla giderilebiliyormuş.
2-fotoğraf kalitesi 5 MP olmasına karşın video çekimi 15 fps. gerçi bu benim için hiç sorun değil fakat telefonunun video kamera olarak kullanan arkadaşların tercih sebebi olabilir.

bunlar haricinde telefon tam anlamıyla mükemmel diyebiliriz. en başta android olması hem güncellenebilir bir işletim sistemine sahip olması anlamına geliyor hem de yüzbinlerce bedava uygulama anlamına geliyor. mesela benim en çok hoşuma giden uygulaması winamp. winamp orjinal olarak android için media player yapıyor. uygulamalar saymakla bitmez. gelelim fiyatına. şu anda www.AndroidTelefonlari.com da 697 TL net fiyatı var kargo da ücretsiz (http://androidtelefonlari.com/catalog/samsung-galaxy-ace-s5830/). ben çok araştırdım. hiçbir yerde bu kadar uygun fiyat yok. bir kaç lira ucuza satanlar var fakat onlar da 6 TL kargo parası alıyorlar. bugün yarın almayı düşünüyorum. ilgilenen ardaşlar varsa elime geçtikten sonra buraya yorumlarımı yazıcam.

sametehhoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eğer aldıysanız sitenin alışverişiyle sorun oldu mu? ve kutunun içeriği nedir? diye soracaktım

olympuskiller

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
ben de gio almayı düşünüyorum, onda da tıpkı Ace ' de olduğu gibi video çözünürlüğü 320*240 ve 15 fps ,onun işlemcisi de 800 MHz, en çok kamerası düşündürüyor beni açıkçası.

determined

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben de diğer arkadslar gibi ace biraz araştırdım telefonun flash player özelliğinin olmayısı en büyük dezavantajı acaba bunu değişik yollarla çözebilirmiyiz..

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
flash player konusunda bir çok programlar mevcut bıldıgım kadarıyla.. telefonlarımıza yazılımları kurarak bu sorunu ortadan kaldırabılıyormuşuz.

determined

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
face,youtoube,izlesene,dailymotion gibi sitelerde video izlenebilir mi skyfire özelliği ile
5mp özelliği var ama resim kalitesi cok ii olmadığı söyleniyor..

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
face,youtoube,izlesene,dailymotion gibi sitelerde video izlenebilir mi skyfire özelliği ile
5mp özelliği var ama resim kalitesi cok ii olmadığı söyleniyor..

bildiğim kadarıyla skyfire programıyla resimleri ve videoları rahatlıkla görüntüleyebiliyorsunuz.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
lgcamerapro ile HD gibi 640x480 video kayıt özelliği var, gio ile çok güzel bir. video çekiyor :D

DRaQuLa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malesef ki teknolojide hiçbirşey birbirine benzemiyor o yüzden "BİLDİĞİM KADARIYLA" cümleleriyle cevaplar vermekten lütfen kaçının.

FLASH SORUNU:
İnternet üzerinde 10.1 sürümü dahil bir çok flash sürümü indirdim denedim, hiç birisi çalışmadı...

Sonra İngilizce bir forum sitesinde gördüm : Flash Player v700 ve üzerinde işlemci istermiş. Samsun Ace'nin işlemcisi ise v600 müş. Bu yüzden samsung ace firmware sürümü ne olursa olsun Flash çalışmıyor. Ha bir gün Flash, samsung'a özel bi kıyak yapar da yeni bir sürüm çıkartırsa, o zaman çalışır.

ANDROID market sorunu:
jvkc1 sürümü yüklü olan ACE'lerde "ister orjinal tarayıcı" olsun, ister "opera mini" indirip kurup, ister makineye format atın filan, market'e tanımlı olsanız bile, yemiyor, marketten birşey indiremiyorsunuz. Bu konunun çözümü garantide olan ürününüz için servisine gidip beleşten VJKC2 denilen firmware yükletmenizdir...

Fakat; vjkc2 yi yükleseniz de, android 2.3 sürümlerine geçmiş olsanız da, youtube'da ( ki bu arada facebook'u denememiştim ) video izleyemiyorsunuz...

1 haftadır ACE ile uzun saatler uğraştım. En az 5-6 tane firmware yükledim :)

En sonunda Samsung destek telefonu 4447711 i de aradım, malesef çözümü yok dediler... Ürünü geri vermeye niyetlendim perşembe gecesi ve tam da o sırada indirdiğim son bir firmware vardı.

Onu yükledim ve BİNGO; Hem market sorunu hem de youtube sorunu hallolmuştu bu firmware'de. Facedeki videoları da açıyor. Yalnız hala "canlıtv" izleyemiyorum, belki onu da çözerim, çözünce paylaşacağım.

Burada söylediğim herşey "SANRI" değil "TECRÜBE" dir.

Firmware mi?
S5830XXKA6 orjinal ve android 2.2 1 ve FROYO.XWKA9 dur.

Linki şu anda bu pc'de yok. Diğer pc ye geçince linki paylaşacağım...

Flash uyumsuzluğu dışında telefon gerçekten çok iyi :yes:

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Parasını hak etmeyen bi telefon tüm Samsunglar gibi.

DRaQuLa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sonra İngilizce bir forum sitesinde gördüm : Flash Player v700 ve üzerinde işlemci istermiş. Samsun Ace'nin işlemcisi ise v600 müş. Bu yüzden samsung ace firmware sürümü ne olursa olsun Flash çalışmıyor. Ha bir gün Flash, samsung'a özel bi kıyak yapar da yeni bir sürüm çıkartırsa, o zaman çalışır.

Düzeltme:

S5830'un işlemcisi ARM V6VFP imiş.
Flash Player ise ARM V7 ve üzeri istiyor.

---------- Post added at 10:28 ---------- Previous post was at 10:10 ----------

Parasını hak etmeyen bi telefon tüm Samsunglar gibi.

lazerboy, haklısın diycem ama,

Şöyle düşünmek daha iyi olmaz mı?

Biliyorsun ki BMW yada MERCEDES'in ucuz modeli yoktur.
Volkswagen'de ise çeşitli segmentlerde araç vardır.

1,5-2binTL verilen ama ne hafızasını ne de pilini bile değiştirilemediğin bir telefonu yüksek segment görüyorum demek değil tabi bu...

Durum şu;

2binTL nin karşılığı köfte az...

ACE'nin fiyatına göre köfte çok daha fazla görünüyor...

Kısaca "verimlilik" diyebileceğimiz durum...

Eğer IPhone ile Samsung kıyaslayanacaksa da, Galaxy SII 'yi kıyaslamak gerek ki daha ön siparişlerde 3milyon adet satış rakamları olduğunu düşününce Samsung 'u tümden kötülemek iyi bir karar gibi görünmüyor...

ABD tekeli olan şirketler bu yöntemi hep uyguluyorlar merak etme...

Windows sürekli kendi ihtiyaçları için bilgisayar konfigürasyonu yükselttirir, çift çekirdek'in 1 tanesi sırf windows'un temel işlerine hizmet ediyor nerdeyse...

Flash da nihayetine ABD üretimi, o da uzak doğu ürünlerine köstek olması için böyle bir yöntem uygulamıştır, uygularlar...

Sonuç olarak ABD ürünleri aldığında, her zaman garantide olursun, ama ABD'ye verdiğin her kuruş sana şu şekilde döner

seni her yıl ortalama en az 100$ "elektronik ürünlere katkı payı" ödemeyi -kendi kendine- zorunlu yapmış olursun...

Ayrıca, bazı tekellerin kırılmasına, kırılmasa bile en azından başkasından korkmasına yardım etmek iyidir diye düşünüyorum...

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
800 mhz işlemcili telefonlar ve gio ace için flash destei geliyor haber yayınlandı, yakında gio ve ace için sunulacak 10.01 veya 10,0 diye indirime sunulacaktır bilginize.

549 tle gio aldım rahatım, 769 tl ace bana göre çok pahalı.

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Malesef ki teknolojide hiçbirşey birbirine benzemiyor o yüzden "BİLDİĞİM KADARIYLA" cümleleriyle cevaplar vermekten lütfen kaçının.

FLASH SORUNU:
İnternet üzerinde 10.1 sürümü dahil bir çok flash sürümü indirdim denedim, hiç birisi çalışmadı...

ANDROID market sorunu:
jvkc1 sürümü yüklü olan ACE'lerde "ister orjinal tarayıcı" olsun, ister "opera mini" indirip kurup, ister makineye format atın filan, market'e tanımlı olsanız bile, yemiyor, marketten birşey indiremiyorsunuz. Bu konunun çözümü garantide olan ürününüz için servisine gidip beleşten VJKC2 denilen firmware yükletmenizdir...

Fakat; vjkc2 yi yükleseniz de, android 2.3 sürümlerine geçmiş olsanız da, youtube'da ( ki bu arada facebook'u denememiştim ) video izleyemiyorsunuz...

1 haftadır ACE ile uzun saatler uğraştım. En az 5-6 tane firmware yükledim :)

En sonunda Samsung destek telefonu 4447711 i de aradım, malesef çözümü yok dediler... Ürünü geri vermeye niyetlendim perşembe gecesi ve tam da o sırada indirdiğim son bir firmware vardı.

Onu yükledim ve BİNGO; Hem market sorunu hem de youtube sorunu hallolmuştu bu firmware'de. Facedeki videoları da açıyor. Yalnız hala "canlıtv" izleyemiyorum, belki onu da çözerim, çözünce paylaşacağım.

Burada söylediğim herşey "SANRI" değil "TECRÜBE" dir.

Firmware mi?
S5830XXKA6 orjinal ve android 2.2 1 ve FROYO.XWKA9 dur.

Linki şu anda bu pc'de yok. Diğer pc ye geçince linki paylaşacağım...

Canlı TV 'yi telefonunuz flash player'ı desteklemediği için izleyemiyorsunuz sadece Galaxy S ,Galaxy SL ve Galaxy Tab'de mevcut o yüzden çalışacağını pek sanmıyorum.Bende Galaxy S mevcut rahatlıkla izleyebiliyorum canlı tv uygulaması ile :)

DRaQuLa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
800 mhz işlemcili telefonlar ve gio ace için flash destei geliyor haber yayınlandı, yakında gio ve ace için sunulacak 10.01 veya 10,0 diye indirime sunulacaktır bilginize.

549 tle gio aldım rahatım, 769 tl ace bana göre çok pahalı.

hayırlı olsun, güle güle kullan :)

Destek konusuna sevindim. Bekliyordum, hiç değilse Samsung'un bi güzellik yapması lazımdı, o kadar şikayete dayanamazlar...

Adobe, Flash ile ABD tekeline hizmet etmeye yelteniyorsa, buna zıt düşüncede olan başkaları da mutlaka olacaktır...

---------- Post added at 16:16 ---------- Previous post was at 16:14 ----------

Canlı TV 'yi telefonunuz flash player'ı desteklemediği için izleyemiyorsunuz sadece Galaxy S ,Galaxy SL ve Galaxy Tab'de mevcut o yüzden çalışacağını pek sanmıyorum.Bende Galaxy S mevcut rahatlıkla izleyebiliyorum canlı tv uygulaması ile :)

Ayrıntılı olarak ben belirtmemişim, ama haklısın, açıkça ifade etmem gerekirdi...

Teşekkürler

---------- Post added at 17:23 ---------- Previous post was at 16:16 ----------

Samsung Ace'ler için tarafımdan apk'lar...

Youtube APK : http://www.megaupload.com/?d=VTWMC0PZ
Facebook APK : http://www.megaupload.com/?d=JBM6WTBS

---------- Post added at 18:49 ---------- Previous post was at 17:23 ----------

Market APK : http://www.megaupload.com/?d=XFGDVOXM

ANDROID market'e telefonunu bir türlü tanımlayıp da indirme yapamayanlar bu programı kurup indirebilirsiniz...

adnan066

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ArkadaŞlar wave ii ve samsung ace arasinda kaldim.
Telefon Özellİklerİne baktiĞimizda hİÇ dÜŞÜnmeden wave ii dİyorum ama gelİn gÖrÜnkÜ İŞletİm sİstemİ kafami kariŞtiriyor. Bada'nin androİd'İ gerİden takİp etmesİ ve gÜncel versİyonlarinin tÜrkİyeye daha geÇ geleceĞİnİ dÜŞÜnÜyorum. DÜŞÜncelerİnİz neler acaba ? Son olarak huaweİ İdeos x5 telefon ÇikacakmiŞ 600 tl e Özellİklerİ fena deĞİl. Kisaca bu 3 telefon kafami Çok kariŞtiriyor ne dersİnİz.
WAVE 2 = 730
SAMSUNG ACE = 660
İDEOS X5 = 600 TL