Emenike Kartal'da

Bu konuyu okuyanlar

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ara transferin 'Paylaşılamayan adamı' 2011-2012'de Beşiktaş forması giyecek.
Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ile Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut, geçtiğimiz cumartesi günü oynanan maç öncesi masaya oturdu. Taraflar arasında her konuda anlaşma sağlandı, resmi imzalar sezon bitiminde atılacak.

Ara transfer bitti, ancak yeni sezonun ilk bombası şimdiden patladı. Geçtiğimiz cumartesi günü oynanan Beşiktaş-Kardemir Demir Çelik Karabükspor maçı öncesinde dostluk yemeğinde biraraya gelen iki kulübün başkanı Yıldırım Demirören ile Ferudun Tankut arasında ‘Emenike pazarlığı’ yapıldığı ortaya çıktı. Tankut’tan resmen Emenike’yi isteyen Demirören’in, “Çok kaliteli bir oyuncu. Eğer satmayı düşünüyorsanız, biz talibiz” dediği öğrenildi. İkinci transfer dönemi bitmesine karşın gelen bu teklifle önce küçük bir şok yaşayan Tankut’un da daha sonra, “Takımımızın en kilit ismi. Devre arasında kadromuzda tutmayı başardık. Siz de bizi baskı altına almadınız, bunun için teşekkür ederiz. Sezon sonunda şartlarda anlaşabilirsek Emenike’yi size verebiliriz. Bu konudaki öncelik kesinlikle Beşiktaş’a aittir. Uzlaşırsak Emenike’yi kendi ellerimle Beşiktaş’a getiririm” yanıtını verdiği kaydedildi.

..Ve Bobo’ya yol göründü

İkili arasında fikren sağlanan anlaşma sonrası bir kez daha söz alan Demirören, transferdeki bitirici hamleyi de yaptı: “Emenike’yi kesinlikle takımımda görmek istiyorum. Bu nedenle de fiyatta anlaşacağımıza şüphem yok...” Emenike konusunda yaşanan bu gelişme, Beşiktaş’taki iç dengeleri de değiştirecek. Çünkü Nijeryalı yıldızın gelmesiyle birlikte Bobo’ya yol görünecek. Siyah-Beyazlı yönetimin de Bobo’yla sözleşme uzatma görüşmelerini bu nedenle askıya aldığı bildirildi. Aslına bakılırsa Bobo’nun bileti, henüz sezonun ilk yarısı bitmeden kesilmişti. Sakatlığını öne sürerek devre arasını beklemeden ülkesine giden Bobo’ya ateş püsküren teknik direktör Bernd Schuster, “Samimiyetine inanmıyorum. Güvenmediğim bir insanla çalışamam” raporu vererek Bobo’yu defterden sildiğini Demirören’e iletmişti.

Orhan Yıldırım / Fanatik Çok Özel

http://fanatik.ekolay.net/Default.aspx

Fanatik gazetesinde çıkan ve gündeme bomba gibi düşen "Emenike Kartal Oldu" haberinin ardından Beşiktaş taraftarlarından gelen yoğun telefonlar ve mailler üzerine Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut'a ulaştık.

Feridun Tankut, HABER1903'e yaptığı açıklamada;

"Bugün Fanatik gazetesinde çıkan Emenike haberi kesinlikle doğru değil. Benim Yıldırım Demirören ile Emenike hakkında hiç bir konuşmam olmadı. Masaya da oturmadık. Fi Yapı İnönü stadında yanyana oturarak karşılaşmayı izledik. Böyle asılsız haberlerin çıkması bizi oldukça üzüyor. Eğer böyle bir duyum alınıyorsa, sizin bana ulaştığınız gibi haberi yapanların da bana ulaşmasını isterdim. Gazeteleri sabah elime aldığımda hangi söylemediğim laflar haber olacak diye merak ediyorum. Bunlar gerçekten çok ayıp. Tekrar söylüyorum herhangi bir şekilde böyle bir durum söz konusu değildir " diyerek sözlerini tamamladı.

HABER1903

ddddddddddd

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Fanatik neler neler diyor :)İnşallah gelir ama süper bir forvet :)sın maçda bizi çok terletti :)

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
İnanmak istiyorum!!!!!

son karabük maçından beri aklımdan geçiyor bu transfer ama konuşmak için erken birz daha bekleyip sevinç çığlığı atarım:))

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bize gelsin ya :( Neyse hayırlı olsun

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
sanmam bu adamın Türkiye liginde kalacağını :) Fransa yolcusu görün siz...

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Fanatik gazetesinde çıkan ve gündeme bomba gibi düşen "Emenike Kartal Oldu" haberinin ardından Beşiktaş taraftarlarından gelen yoğun telefonlar ve mailler üzerine Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut'a ulaştık.

"Bugün Fanatik gazetesinde çıkan Emenike haberi kesinlikle doğru değil. Benim Yıldırım Demirören ile Emenike hakkında hiç bir konuşmam olmadı. Masaya da oturmadık. Fi Yapı İnönü stadında yanyana oturarak karşılaşmayı izledik. Böyle asılsız haberlerin çıkması bizi oldukça üzüyor. Eğer böyle bir duyum alınıyorsa, sizin bana ulaştığınız gibi haberi yapanların da bana ulaşmasını isterdim. Gazeteleri sabah elime aldığımda hangi söylemediğim laflar haber olacak diye merak ediyorum. Bunlar gerçekten çok ayıp. Tekrar söylüyorum herhangi bir şekilde böyle bir durum söz konusu değildir " diyerek sözlerini tamamladı.

HABER1903

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Başlığı okuyunca Kartalspor aldı sandım, ne adamım ya :D

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008

HABER1903

Herkes rahat rahat görebilsin diye habere eklendi..

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Beşiktaş'ın aradığı adam mı bu da ayrı bir konu.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Emenike bizde iş yapamaz