Eski Sisteme Windows 7 Kurma Konusundaki Önerileriniz?

Bu konuyu okuyanlar

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
mrb arkadaşlar. kullandığım pc eski. 2004 yılında toplamıştım. özellikleri:

Intel P4 3.00 Ghz İşlemci
Gigabyte AGP 8X Anakart
ATI Radeon HD3650 AGP 512 Mb GDDR3 Ekran Kartı
Kingston 2 Gb (1x1) DDR 400 Mhz Bellek
Seagate 240 Gb (160+80) IDE 7200 Rpm HDD
Creative SB Live! 5.1 Ses Kartı
Avermedia DVB-S Pro Tv Kartı
Cooler Master 390 W Psu

işletim sistemi olarak xp kullanıyorum. ama bıktırdı artık. format atıyorum. ilk günlerde güzel çalışıyor. en geç 1 ay sonra kasmaya başlıyor. 2. aydan sonra gelsin hatalar. "format isterim" diye bas bas bağırmaya başlıyor. :)

ilk çıktığında denemek için win7 RTM kurmuştum. daha hızlı çalıştığını görmüştüm. ancak o zaman ram 1 gb idi. bu yüzden bana yetmez diye tekrar xp kurmuştum.

ben sürekli video editing yapan biriyim. Edius ve Virtual Dub kullanıyorum. arada pc kaldırdığınca oyun da oynuyorum. call of duty hastasıyım :)

bu durumda ne yapmam gerekli sizce? karar veremedim. aklımda bazı seçenekler var:

1-Windows 7 Ultimate kurmak

2-Wİndows 7 Ultimate kurup, Aero arayüzü kapamak

3-Windows 7 Starter veya Basic sürümlerinden birini kurmak

4-Yeni bir pc alana kadar xp ile devam etmek. :)

özellikle benimki gibi sistemi olan kullanıcı arkadaşların görüşlerini merak ediyorum. şimdiden teşekkürler. :)

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Win 7 home premium öneririm ultimate kasacaktır.
Kullandığın programlara bakarsan sistemin biraz zayıf kalır. Ama home premium işini örecektir. Kasacak olursa tüm görsel efectlerini kapatırsın sistem biraz daha rahatlar..

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Kullandığın programlara bakarsan sistemin biraz zayıf kalır. Ama home premium işini örecektir. Kasacak olursa tüm görsel efectlerini kapatırsın sistem biraz daha rahatlar..
ablamın laptopunda win7 home premium 64 bit var. hiçbirşey yapmazken bile 1 gbdan fazla ram tüketiyor. o yüzden home basic veya starter yazmıştım. 32 bitte home premium ne kadar ram tüketir sizce?

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
sadece sistem 600 MB ı geçmez zannederim ama en iyisi deneyerek öğrenmek. Bende prof yüklü ve sadece sistem 600-700 civarı olmalı zannederim...

eskiyapar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ultımate kur.Kasmaz.Windows 7 fazla sistem istemiyor.Sistemin ev kullanıcısına göre yeterli.

EXPERT21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
mrb arkadaşlar. kullandığım pc eski. 2004 yılında toplamıştım. özellikleri:

Intel P4 3.00 Ghz İşlemci
Gigabyte AGP 8X Anakart
ATI Radeon HD3650 AGP 512 Mb GDDR3 Ekran Kartı
Kingston 2 Gb (1x1) DDR 400 Mhz Bellek
Seagate 240 Gb (160+80) IDE 7200 Rpm HDD
Creative SB Live! 5.1 Ses Kartı
Avermedia DVB-S Pro Tv Kartı
Cooler Master 390 W Psu

işletim sistemi olarak xp kullanıyorum. ama bıktırdı artık. format atıyorum. ilk günlerde güzel çalışıyor. en geç 1 ay sonra kasmaya başlıyor. 2. aydan sonra gelsin hatalar. "format isterim" diye bas bas bağırmaya başlıyor. :)

ilk çıktığında denemek için win7 RTM kurmuştum. daha hızlı çalıştığını görmüştüm. ancak o zaman ram 1 gb idi. bu yüzden bana yetmez diye tekrar xp kurmuştum.

ben sürekli video editing yapan biriyim. Edius ve Virtual Dub kullanıyorum. arada pc kaldırdığınca oyun da oynuyorum. call of duty hastasıyım :)

bu durumda ne yapmam gerekli sizce? karar veremedim. aklımda bazı seçenekler var:

1-Windows 7 Ultimate kurmak

2-Wİndows 7 Ultimate kurup, Aero arayüzü kapamak

3-Windows 7 Starter veya Basic sürümlerinden birini kurmak

4-Yeni bir pc alana kadar xp ile devam etmek. :)

özellikle benimki gibi sistemi olan kullanıcı arkadaşların görüşlerini merak ediyorum. şimdiden teşekkürler. :)

hiç tereddütsüz windows 7 ultimate kurabilirsin emin ol hiç bir sıkıntıda çekmiyceksın bana güven

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
ablamın laptopunda win7 home premium 64 bit var. hiçbirşey yapmazken bile 1 gbdan fazla ram tüketiyor. o yüzden home basic veya starter yazmıştım. 32 bitte home premium ne kadar ram tüketir sizce?

64bit Windows 7 bende de var. 1gb ram kullanıyor. Çok seyrek aralıklarla 900'e kadar düştüğü de oluyor :D Bunu kurma diye söylemiyorum. Windows 7'nin ram kullanma mantığı XP'den farklı. Memnun kalmazsan tekrar dönüş yaparsın.

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Home premium öneririm. Prof ve ultimate geri planda çok fazla servis çalıştırıyor. Geliştirme yapmayacaksan ya da bir dizin yönetim ağına (active directory, ldap vs.) dahil olmayacaksan pro veya ultimate kurma... Daha doğrusu kurma :) Home premiumdan kesinlikle memnun kalırsın.

Hatta bırak onları gel arch kur... http://www.archlinux.org :) Ubuntu ya da mint de olur :) İnan tüm windowslardan hızlı çalışır :)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Ultımate kur.Kasmaz.Windows 7 fazla sistem istemiyor.Sistemin ev kullanıcısına göre yeterli.
evet haklısın ama video işleme konusu aklımı kurcalıyor. :)
64bit Windows 7 bende de var. 1gb ram kullanıyor. Çok seyrek aralıklarla 900'e kadar düştüğü de oluyor :D Bunu kurma diye söylemiyorum. Windows 7'nin ram kullanma mantığı XP'den farklı. Memnun kalmazsan tekrar dönüş yaparsın.
hard disk nerdeyse tamamen dolu. boşaldığını da tarih pek yazmamıştır. :D bu yüzden sık sık format atamıyorum. o kadar veriyi harici hddye boşalt. format at, sonra tekar verileri bilgisayara aktar... :)
Hatta bırak onları gel arch kur... http://www.archlinux.org :) Ubuntu ya da mint de olur :) İnan tüm windowslardan hızlı çalışır :)
edius'un linux versiyonu yok maalesef. :) teşekkürler yine de. :)

ddddddddddd

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
ben netbookuma kurdum ultimate kasmıyor.sen ultimate kur hiç bir şey olmaz
2gb ddr2 ram 250 gb hdd atom işlemci ile ultimate yi kaldırıyor ve kasmıyor.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
ultimate mi home premium mu? kafam iyice karıştı. :)

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
AMD Athlon 64 3000+ 2 GHz, 2 GB Ram,256 MB DDR ekran kartına Ultimate kurdum hiç bi sorun yaşamadım XP'den güzel çalışıyordu :) Ben 2.5'a oc yapmıştım ama fark olacağını zannetmiyorum.Ultimate kurmanı öneririm.Adamın biri Pentium 3'te çalıştırmayı başarmışsa sen hayli hayli çalıştırırsın :D

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Ben de hemen hemen aynı bir sistem var PC de. Ultimate kurulu ve kasmadan çalışıyor. Pro kurdum ama memnun kalmadım. Ultimate kadar stabil çalışmadı. Ancak Ultimate+aero yaparsan kasması muhtemel

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Ayrıca driver konusunda en sorunsuzu Ultimate. Ekran kartı konusunda sorun yaşıyorum şu anda. Pro ile devam ediyorum diğer formata kadar :) Ofiste ultimate var, daha düşük konfigürasyonlu bi makinede daha stabil çalışıyor Ultimate