Exper EasyPad Tablet Bilgisayar (Android OS)

Bu konuyu okuyanlar

zapata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
49121311104928409790.png

Arkadaşlar Exper Android işletim sistemli, kapasitif multi touch ve Nvidia Tegra II işlemcili bir tabletle geliyor. Özelliklerine bakıldığında baya başarılı bir tablete benziyor. Sadece migroslarda satılacakmış ve tanıtım fiyatı olarak 699 lira gibi uygun bir rakamlardan bahsediliyor. Tabletin özellikleri arasından SD kart girişi, USB ve HDMI çıkışları var. Tegra II işlemcisi olması HD videolar ve 3D uygulamlar için çok uygun bi seçim. Uzun zamandır Android işletim sistemi olan bir tablet almayı düşünüyordum. Sanırım aradığım tableti buldum. 699 TL gibi uygun fiyattan alabilirsek çok iyi olacak. Yurtdışından garantisiz bir tablet almak istemiyordum. Exper gibi yerli bir firmanın garantisinde olması önemli bir ayrıntı.

Exper EasyPad Özellikler
- Nvidia Çift Çekirdekli Tegra II işlemci
- Android 2.2 işletim sistemi (Tegra II işlemci sayesinde ilerleyen zamanlarda 3.0'a yükseltilebilir.)
- Wi-Fi ve Bluetooth bağlatıları
- 10'1" kapasitif çoklu dokunmatik ekran (1024x600 WXGA)
- 1 HDMI çıkışı
- 1 USB çıkışı
- Micro SD kart okuyucu
- Web Cam, Mikrofon
- 7,5 saat batarya süresi

babanaaberyaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
699 çok iyimiş ya. galaxy s tab almayı düşünüyorum ama bunun çıkmasını beklesem mi? fiyatı kesin 699 mu daha üstü olmasa bari.

zapata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla bende senin gibi tablet araştırıyorum hangisini alacağıma karar verememiştim yurtdışından getirtmeyi bile düşündüm. Migroskopta bu haberi görünce beklemeye aldım diğerlerini çok güzel bir tablete benziyor bütün özellikler var içinde. Fiyatı dün 699 lira olarak konuşuluyordu ve bu fiyata bir de SD kart dahil olacağı söyleniyordu. Bu tableti sanırım alacağım dün migrosta çalışan bir arakadaşımdan aldığım bilgiye göre sınırlı sayıda gelecekmiş ürün ve 599 TL ye satılacakmış. Bu fiyatlarda bu özelliklerde garantili bir tablet almak başka türlü mümkün değil.

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
700 lira biraz abartı olmuş

zapata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben abartı olduğunu düşünmüyorum neden abartı sizce? ben bir süredir androiad tablet araştırıyorum ve 700 TL ye bu özelliklerde bir tablet bulamadım. Burada bahsedilen ürünün garantili olmasını da unutmamak gerekiyor. Benzer özelliklerde bir ürünü yurt dışından almaya kalktığımda 400$ - 450$ gibi bir fiyata geliyor ki gümrükte yaşayabileceğim sıkıntılar cabası. Ayrıca son duyumlara göre fiyat 599 TL olacakmış :)

babanaaberyaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
700 lira hiç de abartı bir fiyat değil bence ki bir de 600 liraya düşürmüşler. Bir süredir ben de android tablet araştırıyorum bu fiyata tegra 2 işlemcili böyle bir tablet bulamadım henüz. Zapatanın dediği gibi yurtdışından getirten var ama bu fiyata garantisinin de olması artı bir özellik değil mi? SD kartı da unutmamak lazım tabi.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
600 lira normal fiyat. yurt dışında tegra 2 kullanan tabletler 300$ - 500$ seviyesinden satılıyor. yani ithalatı olmuş olsa bu tablet [315$ x 1,6(dolar kuru)] *1,18(kdv) = 594 liraya gelirdi. buna italatçı firmanın kârı, nakliyat, perakendecinin kârı eklenince 700 lirayı rahat bulurdu.

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
mesaj sayısı 8 - 10 olan üyelerin reklam amaçlı yazı yazdığını düşünüyorum 700 lira çok galaxy tab 1500 tl aradaki farkı ve hizmetleri kıyas edersen 700 liranın nasıl kazık bir rakam olduğunu anlarsın ayrıca garantili ne demek sanki garantiye giden ürünle çok ilgileniyorlarda garanti arayacam üründe benim umurumda değil garanti meselesi kimseninde olmasın Türkiyede garanti ürünü alana kadar var aldıktan sonra hiçbir markanın garanti koşullarını birebir yerine getirdiğini görmedim hep bir kurnazlık çakallık peşindeler kaldı ki yerli firmalar bunu hep yapıyor, garanti konusunda Türkiyede bir airties var müşteri memnuniyetine önem veren gerisi gezinsin tekrar ediyorum adının exper olması hiçbirşeyi değiştirmez çinden alınan bir tablet ile exper arasında sadece logo farkı var başka birşey yok 700 Lira bu alet için çok fazla ve gereksiz ! 3G desteği bile yok aletin yuh yani

http://epad.gen.tr/10-2-inch-android-2-2.html#comments

St. Benoit

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
exper ülkerin şirketidir müşteri memnuniyetinde bir sorun olmaz. Ayrıca samsung gibi bir kore şirketine 1300 TL vereceğime çinde üretilmiş expere 600 TL veririrm.

zapata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum mesaj sayısı demişsin ama ben çok uzun süredir bu forumdayım sizleri dinliyorum ve önerilerinzi takip ediyorum. sadece ilgilendiğim şeyler hakkında ve yardım edebileceğim kişilere yazıyorum. beni böyle bir şeyle itham etmiş olman kırdı neyse. Tablete dönecek olursak Tegra II işlemcili bir tabletin 600 TL'den satılmasının hala avantajlı olduğunu düşünüyorum ve sd kart hediyeli üstelik. verdiğin linkteki tableti biliyorum ancak tegra II işlemcinin ileride android 3.0 güncellemesine imkan tanıması ve daha yeni bir teknoloji olması benim kararımı etkiledi. Ayrıca Link verdiğin tablette de 3G desteği harici olarak veriliyor. Zaten 3G desteği olan bi tableti 400 500 liraya alabilmek çok zor. Garanti konusnda herkesin farklı düşünceleri vardır. Ben garantisi olmayan bir ürünü almam bu benim tercihim garantici bir insanım. Firmaların garanti koşullarına uymaması gibi bir şey olabilir mi? Sözleşmeler ve kanunlar var. Daha önce bozulan bilgisayarlarım ve telefonlarım oldu ve hepsinde de garanti tıkır tıkır işledi kimisiden para iadesi aldım kimisinden bir üst modelle değişim. Galaxy tab 1500 lira ve Easypad 600 lira aralarında tabiki fark var ama 2 kat gibi bir fiyat farkı da var. İnsanların buna göre bütçeleride var.

Ju1i@~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Exper kendi çapında, genelde eski teknoloji kullanmakla ünlü, Ülker grubuna ait bir firma. Hala 690G yongalı PC satıyorlar. Kasalarının etiketsiz olması avantaj. İstediğin parçayı söküp takabiliyorsun. Bu sefer kendilerini aşmışlar. Tabletlerin ulaştığı son teknolojiyi getirmişler ve fiyatı da çok uygun.

Cihazı geçenlerde DH de incelemesi yapılan Reeder ReedPAD ile karşılaştırıyorum da fiyatına göre süper özellikleri var Exper EasyPad in. Ekranı daha geniş -7" vs. 10.1"- , çözünürlüğü daha yüksek -800*600 vs. 1024*600- , işlemcisi daha hızlı -Snapdragon 1GHz+PowerVR SGX540 vs. Tegra2- ve bunlara rağmen pil ömrü daha uzun -6sa vs. 7.5sa- . Ayrıca ReedPAD de olmayan dahili webcam ve 16GB microSD kart da fiyatın içinde. Tabi verdiğimiz para da bizimkilere gidiyor. Exper Easy PAd 700 TL den piyasaya çıkarsa, 170 TL daha ucuz olacak. ReedPAD in tek avantajı, kesin olmamakla birlikte boyut ve ağırlık olabilir ve bu durum kimine göre dezavantaj da olabilir.

Halihazırda 3G modemi olmayan Reeder in facebook sayfasında yakın zamanda ürünlerine 100 TLye harici 3G modem desteği verileceği duyurulmuş. Aynı özellik Experde de olabilir. Burada üreticinin yaptığı bir yorumda, harici modemin dahili çözümlere göre son kullanıcıya maliyeti 5te 1 daha az olduğu belirtilmiş.

Ju1i@~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an piyasadaki ürünler bağlanabilir mi bilmiyorum ama Exper bu cihazda kullanılmak üzere kendi 3G modemini de satacak.

neco12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
tüm bilgiler çok iyi oldu benim için, artısı ve eksisini gördüm anlatılan cihazların,geçenlerde bir de polypadp220 android tablet pc gördüm nt mağazasının tanıtım kitapçığında 349 lira yazıyordu acaba bu cihaz ile bilgisi olan varmı varsa paylaşırmı bilgilerini,şimdiden teşekkürler.

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
tüm bilgiler çok iyi oldu benim için, artısı ve eksisini gördüm anlatılan cihazların,geçenlerde bir de polypadp220 android tablet pc gördüm nt mağazasının tanıtım kitapçığında 349 lira yazıyordu acaba bu cihaz ile bilgisi olan varmı varsa paylaşırmı bilgilerini,şimdiden teşekkürler.

Bildiğim kadarıyla o tablette 800MHz lik bi işlemci var. Tegra2'nin eline su bile dökemez :)
Ben exper i tavsiye ederim PolyPad yerine.

neco12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bildiğim kadarıyla o tablette 800MHz lik bi işlemci var. Tegra2'nin eline su bile dökemez :)
Ben exper i tavsiye ederim PolyPad yerine.

ilginize ve bilgilendirmenize çok teşekkürler,exper alacağım ,aldıktan sonraki denemelerimi yazarım,

sabitfikir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar, bir detayi atlamiyor muyuz?

easypad, 10” ekran ama 16:9. boyleyken 1024*600 cozunurluk. Bunun karsiligi 7" ve 4:3 ekranda 800*480 oluyor.

reedPAD2 ise 7” ekran ve 4:3. boylyeken 800*600 cozunurluk.

yani reedpad2'nin ekran çözünürlüğü daha yüksek oluyor!!!! rakamlar yaniltmasin lutfen!

bunu baska farkeden yok mu bu arada?
:yes:
ben cok arastirip reedPAD aldim, hem cozunurluk, hem dokunmatik hem de grafik islemcisi onemliydi. hepsi super.

exper icin en basta soylenenlere katiliyorum, eski teknolojiyi ifade ediyor bana da.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
honeycomb hak getire haydi allah rasgetire

dusunenkisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
katılıyorum sabitfikir. ReedPAD in günahını almışlar resmen yahu..

ama belirtmedğin bi nokta daha var: ağırlık meselesi
reedpad2 ekranı 7” ama ipad gibi 4:3 olduğu için easypad’in 16:9’ına göre aslında 8.45”e denk geliyor. Yani ekran ebatı olarak sadece 1,5 inch küçük ama ağırlık olarak yarısı kadar, incelik olarak da yarısı kadar.

Yani boyut tabi ki önemli. Aynı kalitede daha hafif bilgisayarı kim istemez ki? Tabletin amacı bu değil miydi?