Ogün Sanlısoy - Ben - Yeni Albüm - 2011

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
78018697406641191.jpg

78308697406641191-1.jpg

Albüm ile ilgili bilgiler

Hayat bir yol gibi. Bazen öyle zor gelir ki hızla koşup hemen bir sonraki durağa varmak isteriz. Bazen öyle mutlu oluruz ki zaman dursun, hiç ilerlemeyelim diye düşünürüz. Bazen tek bir anda donup kalırız. O an zihnimizde donar, ruhumuzda donar. Bir fotoğraf gibi.

Gelenler, gidenler her şey donar. Bizimle birlikte doğanların, terk edip gidenlerin, sonsuza yelken açanların her şeyin donup kaldığı o anda fonda bir müzik olacaksa eğer, Ogün bu albümde her biri için şarkılar yazmış.

Çünkü yaşamış, donup kalmış ve ancak içinden geçen müzikle birlikte bir sonraki adımı atmış gibi. Sanki müzikle bir kez daha yola çıkmış gibi. Sen gibi. Ben gibi.

Ogün Sanlısoy’un merakla beklenen “BEN” isimli 4. stüdyo albümü Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanıyor. Volkan Başaran’ın prodüktörlüğünü üstlendiği, on üç şarkının yer aldığı albümde, on iki şarkının söz ve müziği Ogün Sanlısoy’a ait. Albümde ayrıca Erkin Koray’ın yıllar önce seslendirdiği ‘Anma Arkadaş’ şarkısı da yer alıyor.

Beş ayrı stüdyoda çalışılarak tamamlanan “BEN” albümünün kayıtlarının büyük bölümü Flat stüdyolarında Ender Balcı tarafından yapıldı. Davul kayıtları Serdar Öztop’un stüdyosunda, yaylılar stüdyo Ck’de, bazı vokal ve enstürmanlarda Ankara Mars ve Volkan Başaran home stüdyosunda kaydedildi.

Dünyaca ünlü rock ve metal gruplarının kayıt ve masteringlerinin yapıldığı Helsinki Finnvox stüdyolarında Mika Jussila tarafından masteringi yapılan albümün miskleri Uğur Memiş tarafından Ankara’da Mars stüdyolarında tamamlandı.

Albümün çıkış şarkısı ‘AVUNMAK ZOR’a Mahir Akyol yönetmenliğinde klip çekilirken; albüm imaj fotoğraflarında Mehmet Turgut imzası bulunuyor.

Ogün Sanlısoy “Ben” albümünün müzikseverlere ulaşmasıyla birlikte, uzun bir aranın ardından ilk kez, 16 Şubat’ta Jolly Joker Balans sahnesinde gerçekleştireceği gala konser ile dinleyicileriyle buluşacak.

Albümdeki Eserler

1. Ben
    Söz & Müzik: Ogün Sanlısoy
  2. Avunmak Zor
  3. Anma Arkadaş
    Söz & Müzik: Selahattin Sarıkaya
  4. Bu Ne Biçim Aşk
  5. Dikenli Menzil
  6. Küçük Mafya