Youtube tam ekran video sorunu

Bu konuyu okuyanlar

k3kin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
internet explorer 8
internet explorer 9
google chrome 8
google chrome 10
mozilla firefox 3,6

işletim sitemim win 7 ultimate 64 bit ekran kartı hd 3650.

tüm tarayıcılarda denedim ve hepsinde aynı sorun mevcut. sorun tam olarak şöyle; herhangi bir videoyu açıyorum yüklenmeye otomatik oynatmaya başlıyor buraya kadar herşey normalken tam ekran yaptığım anda yüklenen kısımlar kayboluyor ve video duruyor. hem baştan video yu yüklemiyor hem kaldığı yerden yeniden yüklemeye çalışıyor hem zaman kaybı hem kota kaybına neden oluyor. TAM EKRAN YAPINCA VİDEO YÜKLEMESİ SAÇMALIYOR. video başlamadan önce tam ekran yapıp tekrar küçültünce istediğim anda büyütme yaptığımda sorun olmuyor yada video tamamen yüklenip bittikten sonra tam ekran yapmada sorun olmuyor ama nedense 5-10 saniye içinde tam ekran yapmaya kalkışınca var olan yükleme ziyan olup üstüne birde yarım yamalak yeniden yükleme işlemi başlıyor. videolar hep öyle olur demeyin lütfen facebook olsun dailymotin vs vs.. hiç bir video sitesinde tam ekran yapınca ben böyle bir sorunla karşılaşmadım, resmen iğrendim youtube dan :S

bu konuda yardımcı olabilecek bir insan evladı olursa büyük sevaba girer yoksa ben kafayı sıyıracam.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Herkeste böyle merak etme, kafayı sıyırmaya da gerek yok :)
Olayın nedeni şu, tam ekran yapınca daha kaliteli görüntü sunmaya çalışıyor sana, 240p 360p 480p falan değerler var.
360 ile izlemeye başladığın bi videoyu otomatik 480 yapıyor, bu da aslında farklı bi video dosyası olduğundan yeniden doldurması gerekiyor.

Tabi bu ilk anda ortaya çıkıyor, sen özellikle bu değeri değiştirip ondan sonra tam ekran yaparsan bi değişme olmuyor.

Youtube bizim buradaki kotayı mı düşünecek :)

k3kin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
wayy beaa :D bende diorum bu youtube un psikopatlığı banamı :D

bilgi için saol kadıköyrap açıkçası içime su serpildi artık bi mantık kurup ona göre sinirlenirim :D

k3kin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
söylediklerinden sonra biraz daha derinlemesine araştırma yaptım ve şöyle bi sonuca ulaştım. eğer P ayarını seçtiğin yerdeki en üstte setting se tıklarsan burada yürütme ayarları die bi bölüm çıkıyor ingilizce tabi :D

+ I have a slow connection. Never play higher-quality video.
+ Always choose the best option for me based on my player size.

1.seçenek tam ekran yapsanda artık P ayarıyla oynamadan ekranı bütüyor ve oynatmaya devam ediyor
2. sinde ssanırım en ugun P ye oto ayarlıyor.

1.seçeneği seçerek rahata huzura erdim araştıranlar olursa diyerek bu bilgiler burda kalsın :D

slck85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler k3kin çok faydalı oldu...

vagojeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
söylediklerinden sonra biraz daha derinlemesine araştırma yaptım ve şöyle bi sonuca ulaştım. eğer P ayarını seçtiğin yerdeki en üstte setting se tıklarsan burada yürütme ayarları die bi bölüm çıkıyor ingilizce tabi :D

+ I have a slow connection. Never play higher-quality video.
+ Always choose the best option for me based on my player size.

1.seçenek tam ekran yapsanda artık P ayarıyla oynamadan ekranı bütüyor ve oynatmaya devam ediyor
2. sinde ssanırım en ugun P ye oto ayarlıyor.

1.seçeneği seçerek rahata huzura erdim araştıranlar olursa diyerek bu bilgiler burda kalsın :D

Hay Allah Razı olsun üstad. Ben de fıttırıyordum bu duruma :))

DeepLune

Asistan
Reaksiyon puanı
1
tam ekran yapınca video oynuyor fakat görüntü gidiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar fifefox mozilla da video oynatırken normal ekranda herhangi bi sorun yok ..Ama tam ekran da video donuyo bn mause yı oynatınca tekrar düzeliyo flash player güncelledim Donanım hızlandırmayı kaldırdım falan sorun bi türlü geçmedi lütfen yardımcı olurmusunuz...

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Arkadaşlar hesabınızla giriş yaptıktan sonra sağ üstte hesabınızdan ayarları tıklayıp oynatma kısmına gelin oradaki ayarları kendinize göre değiştirip kaydedin resimdeki gibi... Sorununuz çözülecektir..

6HCx1.png

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yabenim filim bakarken ekrani büyütünce yada küyükken takilmalar donmalar oluyor mouse oynatinca düzeliyor ama filim boyunca o sekilde bakamam ki

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
[MENTION=8227]sdn[/MENTION] Okuru videonun üzerinde sağı tıklayıp ayarlardan donanım hızlandırma özelliğini devre dşı bırakmanı tavsiye ediyorum..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Benim Sorunum Şöyle Videolarımı Pc de kaydediyorum normal kranı tam ve hd kalitede oluyor youtubeye attıgım zaman birden iki yandan sağ ve soldan daralmalar oluyor bir türlü yapamadım ve cözemedim yardımcı olurmusunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bütün tarayıcıları kullanıyorum expolorer 7 de tam ekran oluyor bende choromede sorun varr diğerlerini denemedim daha