Atatürk Sözü ile Komposizyon

Bu konuyu okuyanlar

mylegend

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar güçen gün final ödevi aldım. Atatürk'ün sözünü komposizyon olarak yazmam gerekli söz :

"Spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlâk da bu işe yardım eder. Zekâ ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler , zekâ kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben Sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlâklısını severim."

Söz ile ilgili bir kaç cümle düşüncenizi yazsanız yeterli ben toplarım cümleleri.
Cevaplar için şimdiden Teşekkür Ederim

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Sporda bendenden ziyade zeka da çalışır. Zekasını kullanarak bedenini yöneten her zaman üstün olur. Gelişen olayı idrak etme ve buna paralel ahlaklı hareket etmek, sporcunun yapması gerekenlerdir.

Bir sporcunun sadece saf güçlü ya da saf çevik olması yetmez. Bu avantajını kullanabileceği bir zekası ve bunu kullanırken de herkesi hayran bırakacağı bir ahlakı olmalıdır. Bir başka sporcunun hakkını yiyerek kazanılmış zafer, zafer sayılmaz. Zafer kazandım diye herkesi aşağıda görmenin de sporcuya yakışır tarafı olmaz.

Çok güçlü olabilirsin fakat, senden zeki olan bir sporcu, senin gücünü kendisi için kullanarak avantaj sağlar ve seni alt eder.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben sporcunun zeki,çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim sözünü atatürk ne zaman söylemiştir