Kablosuz bağlantı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

yrss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bilgisayarımla alışveriş merkezinde halka açık olan kalosuz ağa bağlanamıyorum ama aynı anda cevremdeki insanlar bağlanabiliyor. bilgisayar şifresiz ağlara mı bağlanmıyor diyecem ama evde şifresiz bir ağa bağlanıyorum sorun olmadan. BAna nasıl yardımcı olabilirsiniz ya cevplarınız bekliyorum:blink:

nevuser

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
çok ilginç bi durum :S

yrss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynen valla ağa bağlantısı yok diyor sol alt köşedeki durum göstergesinde sarı ünlem işareti geliyor.

svksy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarının DNS ayarlarını el ile yaptıysanız bağlanamazsınız. Muhtemelen evinizdeki modemin ip no'su 192.168.2.1 veya 192.168.1.1 dir. Dikkat ederseniz iki numara arasında 1 ve 2 farkı var. Oradaki İp no sizinki ile farklılık gösteriyordur. İp ve DNS ayarlarını otomatik yapıp deneyiniz.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
81
ip ve dnsleri otomatik bırakırsan girecektir.

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
düşük sinyal buna sebep olabilir.Ayrıca modem ağa bağlanıyor mu dns alıyormu bunlara da bi bak.Arkadaşların dediği gibi dnsleri değiştir. elle ver bazen modem dns atayamayabiliyo

qKTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
makina bu mevsimde dışarda soğuktur hocam ondan, vurdurman lazım :] şaka bi yana arkadaşların dediği gibi elle yapılandırdıysan ip adreslerini ondandır..

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Diğer bir ihtimalde kablosuz ap kartının wpa2 şifrelemesini desteklemesi , farklı bir bantdan yayın yapması olabilir.

yrss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ilgi ve alakanıza tesekkürler ama dns den kaynaklanmıyo çünkü dns ayarlarım otomatik alınıyo saten çok kullanıcı olan yerlerde baglanamıyorum dün kayseripark tada bağlanamadım ama suan da sizlere özel bir kişiye ait şifresiz aga bağlanıp yazıyorum işletim sistemim orjinal w7 bunun bir sorun cıkaracagını tahmin etmiyorum...

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Birde modemdeki mac filtrelemeyi devre dışı bırakın....

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Diğer bir ihtimalde kablosuz ap kartının wpa2 şifrelemesini desteklemesi , farklı bir bantdan yayın yapması olabilir.

Bence de sorunun kaynağı budur. Microsoft'un bu sorunla ilgili küçük bir yama yayınladığını hatırlıyorum.

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ben çözüm olurmu bilmiyorum ama bilgisayarında eset mi kruulu eğer eset kurduysan benle iletişime geç sana bi şey anlatıcam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim internet kablosuz olarak bağlı ama kablosuz bağlanamıyorum. ne yapabilirim yardımcı olur musunuz? :drool: