85 yaşındaki dedem vede TTnet tarife değişikliği olayı

Bu konuyu okuyanlar

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar Madem burada ttnetten destek alıcaz benimde bir sorum var.(inş öyledir.) Hat dedemin üzerineydi.Dedem 85 yaşında Allah uzun ömürler versin. Aslında sorunları var soru demiyelimde. Adsl in bağlı oldu numaradan aradım tarife değişikliği istiyorum dedim ttnet müşteri destek hattından. Adam tamam dedi hangi pakete geçiceksiniz vs. vs. yaptım hat kimin üzerine dedi bende dedemin üzerine dedim. Peki ona verin onla konuşacam diyor. Arada 1-2 dk lık karşılıklı konuşmalar oldu(Acayip sinirlendim!) İyi dedim tamam dedimde dedem 85 yaşında kulakları iyi duymaz anlatabilecekmisiniz dedim adam illada ısrar ediyor dedeme verdim telefonu dedem anlamaz adsl den internetten dedem ne diyeceğini bilmiyor takıldı kaldı en sonunda sinirlendim telefonu kapattım inanın küfür etmemek için kendimi zor tuttum.

Bu Telefon üzerinden işlemler için illada hat sahibinle konuşmak zorunda mısınız?

Yada ben öyle bir tür manyağımki gittiğim evlerden ttneti arayıp milleti en kazık tarifeye geçirmeye çalışıyorum. Sizce hangisi?

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
benim annem de genç ama anlamaz bu işlerden. böyle bir durum olduğunda ben izah ediyorum karşımdaki elemana ve annemin bilgilerini söyleyince adam bir sahtekarlık olmadığını anlıyor. sende ısrar et kabul etmezse de yeniden ara başka bir asistanla görüş.

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Bu gibi durumlarda en iyisi online işlem merkezini kullanmak. Tabi online işlem merkezinin de çalıştığı ana denk gelmek gerekiyor

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Arkadaşım sen dedenin ismini ve bilgilerini kullanarak işlemini yaptır fazla zor bişey değil... Dedenin adını soyadını zaten biliyorsun tc kimlik nosunu yaz bi kenara sonra dedenin annesinin kızlık soyadını yaz bi kenara vede dedenin doğum tarihini yaz bi kenara yani dedenin kimliğine bürün... Müşteri hizmetleri elbetteki hat sahibiyle görüşmek isteyecek bu iş böyledir... Birazcıkta o duruma sen hakim olmalısın...

c_emre_m

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sevgili arkadaşım,

Siz bunun gibilere karşı oldukça fazla iyi niyetle yaklaşmışsınız ama bence hiiiç gerek yok.

Bu memlekette iyi niyetli olduğunuz sürece kaybedersiniz, çünkü insanlarımıza hiçbir zaman iyi niyet yaramamıştır ve her zaman iyi niyeti suistimal etmişlerdir.

Bu gibi hususlarda ben hep alevere, dubarayla işi götürmüşümdür.
Hemde her defasında ayrı bir zevkle.

Çünkü bunlar böyle muameleden anlıyorlar, yani sözün özü anladıkları dilden konuşmak lazım.

Mesela şuanda kullandığım adsl hattı askerde olan bir arkadaşımın üzerine ve arıza kaydı verecek olsam arasam sizin gibi iyi niyetli olarak arkadaşımın askerde olduğunu söylesem beni muhattap bile almazlar ama ben onlara o fırsatı verirmiyim?

Tabi ki vermem, her zaman ki gibi yapacağımı yaparım.

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
En yakın ttnet bayisine gidin dedenizin kimlik fotokopisini götürün yaparlar işleminizi.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Ama o şekilde olmuyor dedesinin imzası gerekiyor hattı üzerine alabilmesi için.... En yakın ptt şubesine dedesiyle beraber gitmesi gerekiyor....

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Demek istediğim hat sahibinin yakınları neden işlem yapamıyor. Ayrıca birdahaki sefere yandılar. artık kim olursam.Bunlara doğru bilgi vermeyede gelmiyor...:D. mustapha_84 başıma buna benzer başka bir olay gelmişti aldım dedemin kimliğini gittim adamlar kabul etmedi. O zamanda online işlem merkezi çalışmıyordu.BAkalım ocak sonu sövecem gibi geliyor tarife değiştiricem üzerine öteki tarifenin parasını koyarlarsa artık ağzımı bozucam. iyi niyetli davranınca geliyor bu başımıza herneyse.

O yüzdendir ki hattı annemin adına yaptırdık.

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Demek istediğim hat sahibinin yakınları neden işlem yapamıyor. Ayrıca birdahaki sefere yandılar. artık kim olursam.Bunlara doğru bilgi vermeyede gelmiyor...:D. mustapha_84 başıma buna benzer başka bir olay gelmişti aldım dedemin kimliğini gittim adamlar kabul etmedi. O zamanda online işlem merkezi çalışmıyordu.BAkalım ocak sonu sövecem gibi geliyor tarife değiştiricem üzerine öteki tarifenin parasını koyarlarsa artık ağzımı bozucam. iyi niyetli davranınca geliyor bu başımıza herneyse.

O yüzdendir ki hattı annemin adına yaptırdık.
Telekom müdürlüklerine gittiysen yapmazlar ama bayiler pek sorun çıkarmıyor.Çünkü benim tanıdığım bayiler var değil tarife değişikliği hat bile açılıyor kimlik fotokopisini getirince.

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Ama o şekilde olmuyor dedesinin imzası gerekiyor hattı üzerine alabilmesi için.... En yakın ptt şubesine dedesiyle beraber gitmesi gerekiyor....
85 yaşında adamı oraya sürüklemesine gerek yok, dedenin yatalak (veya felçli) olduğu gerçeğini anlattımı kağıtları eve götürüp dedeye imzalatmana müsade ediyorlar :D

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Yasal Olarak da Hat Sahibinin Onaylaması Lazım

TTNET Temsilcisi Bilgileri Hat Sahibine Aktarmalı Ve Sesli Olarak Onay Vermelidir Tüketici !

Yoksa Firma Aksi Durumda Çok Zor Duruma Düşer ! o Ses Kaydını da Arşivler

İster Deden (allah uzun ömür versin) 100 Yaşında Yatalak Hasta Olsun farketmez .!

Böyle Bir Durumda da Vasi Tayin ettiği Biri Olmalı ve Firma ya bu Yazılı olarak Onaylatılmalı!

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Doğrudur onay istiyorlar , aslında onlara da hak vermek lazım sonuçta emir kulu onlarda , prosedür neyse onu uyguluyorlar.

Birkeresinde benim de başıma geldi , hat babamın üstüne tabi ne anlasın bu işlerden.

Ben türktelekom yetkilisi ile görüşüyorum , anlaşıyoruz :D daha sonra babama telefonu verip tamam kabul ediyorum dedittiriyorum ,işlem tamam :D

Yapacak bişey yok :D

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Müşteri temsilcisi sorun çıkarırsa ''dikkat dedeler çıkabilir'' dersin yaparlar işlemini..

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
kimlik fotokopisiyle git yap kardeşim hiç uğraşma yada hattı aboneleği kendi üzerine al...

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Sende işin yasal olanı neyse öle yap.Deden 85 yaşında ise hattı git üzerine al sende.niye adamlara kızıyon ki.İlginç................

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Zaten anneme söyledim o hattı üzerine aldı. Sanırım yazdım daha önceki cevaplarda. Üniversiteye git gel yapıyorum sınavlar için bu aralar ondan sonra askerlik var hattı üzerime almanın daha çok sorun çıkarıcağını biliyorum.
Gene demek istiyorum hat sahibinin yakını da işlem yapabilsin ben bunu istiyorum.

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Dostum biraz bencilce düşünüyorsun sen iyi niyetli olabilirsin fakat herkez sen gibi değil telefonda konuştuğun müşteri hizmetleri yetkilisi nereden bilsin senin kötü bir niyetinin olmadığını durumu anlatıp kendisinin yanında olduğunu kimlik bilgilerine sahip olduğunu söylersen yardımcı olurlar eğer olmuyorsa takım lideri ile görüşmek istediğini belirt, her işin bir süreci vardır görüştüğün kişide o sürece uymak zorunda birazcık empati fena olmaz ;)

SkuLLeRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bence en yakın ttnet bayisine gidip fikir alın durumu açıklayın olmazsa arkadaşların dediği gibi en iyisi üstünüze almak olabilir.. ama durum gerçekten ilginçmiş.. size kolay gelsin=)