Harici Disk Kurtarma Biçimlendirme Sorunu (yardım)

Bu konuyu okuyanlar

torlakbaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende iomega 500 gb hardisk mevcut.Diski xp de kullanıyordum sorunu yoktu ve yeni leptap aldım windovs 7 yüklü disk acayipleşti bian.vindows 7 yüklü olan leptapta 2 gün düzgün çalıştı.Fakat ben 8 gb flash belleği taktim çıkardım ondan sonra 500 gb hardiski taktim görmüyor daha doğrusu hala flash belleği görüyor.Bilgisayarımda görünüyor ama içine giremiyorum.Forumlara biraz baktım anlamıyorum bişey buraya yazayım dedım.Şimdi arkadaşlar 500gb hardısk bilgisayar görüyor ama içine giremiyorum ve çok narin kullandım düşürmedim .Ve kaboyu değiştirdim gene olmadı.Bilgisayara format attım gene olmadı. biçimlendir diyorum durduğu gibi duruyor 1 saat sonra biçimlendiremiyor diye hata veriyor.bir kaç kurtarma programı indirdim onlarda bişeye yaramadı.İçinde rahmetli babama ait videolar var çok değerliler .Valla şoktayım yardım ederseniz memnun olurum.
bu diski tekrar nasıl kullanabilirim. yardımlarınıza muhtacım . şimdiden teşekkürler.

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Harici diski başka pc ye taktığınız veya başka usb slotuna taktığınızda ne gibi bir tepki veriyor ? Çalışıyor mu ?

Sağ tıklayıp donanımı kaldır deyip pc ye restart attıktan sonra denediniz mi ?

torlakbaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
denedim xp de aynı hatayı veriyor . xp de biçimlendir diyor tamam diyorum ole baya bi kalıyor ve biçimlendirilemiyor hatası veriyor.Bilgisayar görüyor hardiski bu yönete girdiğimde de görünüyor fakat yanında hata logosu var. ama içine girilmiyor vindovs biçimlendirmek istiyor ama biçimlendiremiyor.

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Diski sağ tıklayıp özellikler> araçlardan > hata denetimi yaptınız mı ?

torlakbaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hata denetimi yaptım vindovs düzgün çalıştığına hükmetti

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Peki bir şey sorcam.Windows a taktığında disk i A diski vs diye mi gösteriyor yoksa senin diske koyduğun adı mı gösteriyor( Ali (D:) ) örnek

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
cmd chkdsk e: yaptınmı
e: sizin usb hdd oldugunu düşünerek yazdım sizde neolarak goruyorsa onu yazın

torlakbaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki bir şey sorcam.Windows a taktığında disk i A diski vs diye mi gösteriyor yoksa senin diske koyduğun adı mı gösteriyor( Ali (D:) ) örnek
cevap : evet benim verdiğim ismi göstermiyor direkt :(H) diski olarak okuyor.
cmd chkdsk e: yaptınmı
Cevap : diskim hdd ama bu dediğinizin ne olduğunu bilmediğimden yapamadım.

forumibo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
cmd chkdsk denilen seyi su sekilde de yapabilirsin
calistir a chkdsk yaz
win 7 kullaniyorsan eger baslat menusunde iken chkdsk yazarsan direk cikiyor en ustte o sekilde de yaparsin tam manasi ile ne yaptigini bilmiyorum ama cagu zaman sorunlari duzeltiyor denemende yarar var bencede Kolay Gelsin

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
Bilgisayarım -> Yönet -> Depolama -> Disk Yönetimi Şeklinde ilerleyip diskinin oradan harfini değiştirir misin ?
Ayrıca önemli veriler var demişsin sonra da rahmetli babamın görüntüleri var demişsin ve sonra da XP'de biçimlendirmeye çalıştım demişsin. Dostum biçimlendirdiğinde o veriler gidecek !
Önce harfini değiştir bakalım. Farklı USB slotları ile dene. Windows bazı durumlarda sürücüleri temizleyemeyebiliyor.

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Disk adını sormamdaki amaç zaten arkadaşın söylediği çözümü söylicektim.Diskin adını değiştir dene
Bilgisayarım -> Yönet -> Depolama -> Disk Yönetimi Şeklinde ilerleyip diskinin oradan harfini değiştirir misin ?
Ayrıca önemli veriler var demişsin sonra da rahmetli babamın görüntüleri var demişsin ve sonra da XP'de biçimlendirmeye çalıştım demişsin. Dostum biçimlendirdiğinde o veriler gidecek !
Önce harfini değiştir bakalım. Farklı USB slotları ile dene. Windows bazı durumlarda sürücüleri temizleyemeyebiliyor.

torlakbaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
diskin ismini değiştirmeye çalışmadım ama denicem .diğer arkadaşın soylediği chkdsk denilen bu şeyide deneyip yazarım.XP de ve vindows 7 de biçimlendiemiyor açılmıyor hala.Disk yönetiminde gözükmekte bakalım ne yapabilirim.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
disk yönetimindeyken,

sağ tuş yapıp aç diyebilir misin ?

torlakbaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
disk yönetimindeyken, sağ tuş yapıp aç diyebilir misin ?
onu denedim açmaya çalışıyor biraz bekledikten conra disk biçimlendirilmeli seklinde uyarı veriyor.Bazı arkadaşların tavsiyesiyle birşeyler yaptım fakat sorun çözülmedi.Disk yöneytiminde önceden diski hatalı görüyordu ama şimdi diski tam görüyor yanında hata logosu yok.düzgün çalışıyor falan yani.Ama bilgisayar diski harici değilde genel okuyor bundan kaynaklanabilirmi.

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Dostum hard disk i biçimlendirmeye çalışmısının sebebi hdd deki dosya sisteminin bozulması.Elinde Tuneup varsa direk onunla disk hatalarını bir kontrol et.Windowsun kinden daha kaliteli tarama yapıyor.

Yok bulamam dersen.Daha önce dediğim gibi Diski sağ tıklayıp özellikler> araçlardan > hata denetimi açılan pencerede 2 seçenek olacak 2sinede tık koy öyle çalıştır.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Kill amvo virusu olabilir bir arqstir derim gecende bnmde basima gelmisti; )

torlakbaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
özellikler> araçlardan > hata denetimi yapıyorum ama vindovs diske erişemediğinden denetim yapamıyor.bu şekilde uyarı vermekte.valla arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim.bu da bana ders olsun dvd den şaşma .hardisk olayına geçtim tüm cd iptal ettim ama ana yedek dvd bundan bole.hardısk geçici depo olmalı. yapsamda kıracağım bu bilmem nettiğimin diskini.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
arkadaşım diskin temel disk mi dinamik diskmi olarak görüyor buna bakarmısın

bilgisayarım/yönet/disk yönetimi/ alt bolumde sürücülerin soltarafında temelmi dinamikmi yazıyor.

gsbuura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar benımde harıcı hard dısk ım bıcımlendır dıye cıkıyor yukarıda bazı denenenlerı yaptım ama hıc bır sekılde açılmıyor ..lanet olsun biçimlendirsin dedım bır sure sonra onda da hata verıyor wındows bıcımlendırmeyı bıtıremedı dıye..napmam gerekıyor sabahtan berı kafa ambalaj oldu vala

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ayni sorunun benzeri bendede var hariçi hard diskimi appe in leptopuna taktın bişey taradı sonra windows 7 de denedim açılmıyo bi türlü yardımlarınızı bekliyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hiç bir program yada benzeri şeylerle uğraşma hdd nin kutusunu açıp içindeki diski başka bir kutuya tak sorunund100de1000 düzelir ama videoların silinmiştir geri getirmek içinde seagate file recovery kullanmalısın sonrada bana dua et
not: hdd nin kutusunun içinden çıkartıp başka bir kutuya takıp bir bilgisayarda bu dediklerimi yap aynı olay benim 80lik hdd ye olmuştu maalesef hddnin kutusu artık kullanılmıyor ama hdd de en ufak bir problemi yok seagate file recovery ile de video vs geri getirebilirsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende 500GB verbatim marka harici hdd var bugün pc taktım görünmüyor defalarca tüm usb girişlerinde denedim yinede görünmedi acaba harici hdd tamamen bozuldumu yapılacak birşey varmıdır çok üzülüyorum bi yardım edrseniz çok sevinirim pc dende bu hdd lerden pek anlamam yapabileceğim bişe varmı onuda bilmiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Harddiskim elimden düştü :( bozuldu mu acaba diye pc ye taktım ve içinden bir film açtım sorun yoktu çalışıyordu..2,3 saat sonra tekrar bağladığımda ışık yanıyor yeni bir donanım bulundu diyor ama tıklatmıyor :( çalışmaz mı ,ne yapmam lazım ? :(((

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım senin sorunun tek çözümü sen onu xp de biçimlendirirken fat32 dasya biçimi ile biçimlendiriyosun ama win7 de ntfs dosya biçimi var dosya biçimlerini dikkate alarak bi dene

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş nod 32 antivirüs programını yükle vürüslerini temizle çalışır bendede aynı oldu öle yaptım oldu

recepkng

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Chkdsk komutunu denedin mi ?

çalıştır
cmd

chkdsk /r c: c yazdığım yere hdd nin ismini yazıp denermisin?

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Eğer windows diskinizi bozukta olsa görüyorsa testdisk ile onarabilirsiniz.

yenicag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim samsung story 1.5 tb. biçimlendir diyor başka bişey demiyor verilere ulaşamıyorum

Şöyle bi çözüm buldum

Kaspersky resucy disc var cd ye yazıyorsunuz bu disk imajını yazarak elde ediliyor

ve bu cd ile acılışda göstererek acıyorum kendi yazılım var bu cd de ve her şeyi görüyor hdd içinede giriyor vürüs taraması için yapılmış olan bu cd ile tüm verilerimi görüyorum . kopyalaya biliyorum Sadece bu cd ile başlangıcta gösterip pc yi acmalısınız işte 10 sn. içinde enter demek dil secmek felaan kendi işletim sistemi gibi acıyor cd den

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mrb arkadaslar allah rızası ıcın yardım edın butun bılgılerım arıcımde muzık vıdeo herseyım LG marka 500 gb harıcı bır kere dusurdum ve netbook takıyorum sımdı gormuyor baska bır usb takıyorum butun ıslemlerı yapıyor.bıçimlendırın dıyor ama bıcımlendırırsem butun bılmgılerık gıdıcek bıcımlendırmeden baska bırseyler yapsam fıkrı olan var mı?nasıl kurtarabılırım cok acıl yardımlarınızı beklıyorum gerekıse telden msj atsanız gerı doner ararım arkadas gercekten ck onelı bılgıler var yemın ederım oturdum agladım cunku hayatımdakı butum hersyım ordaçne yapmam gerekır fıkırlerınze acıgım tesekkuler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mrb arkadaslar allah rızası ıcın yardım edın butun bılgılerım arıcımde muzık vıdeo herseyım LG marka 500 gb harıcı bır kere dusurdum ve netbook takıyorum sımdı gormuyor baska bır usb takıyorum butun ıslemlerı yapıyor.bıçimlendırın dıyor ama bıcımlendırırsem butun bılmgılerık gıdıcek bıcımlendırmeden baska bırseyler yapsam fıkrı olan var mı?nasıl kurtarabılırım cok acıl yardımlarınızı beklıyorum gerekıse telden msj atsanız gerı doner ararım arkadas gercekten ck onelı bılgıler var yemın ederım oturdum agladım cunku hayatımdakı butum hersyım ordaçne yapmam gerekır fıkırlerınze acıgım tesekkuler<br><br>