İlköğretim okulunda dehşet

Bu konuyu okuyanlar

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Beyoğlu Dolapdere'de bulunan Hüviyet Bekir İlköğretim Okulu'nda 13 yaşındaki Batuhan Çarhanoğlu, kız arkadaşı olduğu öne sürülen Şerife Tekin'i sınıf ortasında namlusu değiştirilmiş kurusıkı tabanca ile vurarak yaraladı.

İddiaya göre saat 11.00 sıralarındaki olay şöyle gelişti: Hüviyet Bekir İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Batuhan Çarhanoğlu, okula getirdiği namlusu değiştirilmiş bilye atar kurusıkı tabancayla ders arasında arkadaşlarına şaka yapmak istedi.

Çarhanoğlu, silahını kız arkadaşı Şerife Tekin'e doğrultuğu sırada büyük bir gürültü duyuldu. Silahtan çıkan bilye genç kızın boynuna isabet etti.

beyoglu_okul.jpg

Ağır yaralanan Şerife Tekin, öğretmenleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Batuhan Çarhanoğlu ve 2 arkadaşı gözaltına alınırken sınıf ortasındaki dehşet dakikalarına şahit olan öğrenciler gözyaşlarına boğuldu.

Olay sonrası okula akın eden veliller yetkililerden bilgi almaya çalıştı. Genç kızın durumunun ağır olduğu belirtilirken polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

beyoglu_okul2.jpg

HASTANEYE ARKADAŞI GÖTÜRMÜŞ

Bu arada, kuru sıkıdan bozma tabancadan çıkan bilyelerle ağır yaralanan Ş.T'yi, yaralanmasına neden olan 8. sınıf öğrencisi B.Ç'nin hastaneye kaldırdığı ortaya çıktı. Olayın ardından büyük panik yaşayan veliler, incelemelerin tamamlanmasının ardından çocuklarıyla kucaklaştı. B.Ç. ile birlikte gözaltına alınan 2 arkadaşının sorgusu devam ederken, Ş.T. Taksim İlkyardım Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Olayın ardından panik içinde okula koşan veliler, içeriye alınmayınca giriş kapısını yumrukladı. Polis ve okul görevlileriyle veliler arasında zaman zaman tartışma yaşandı. Öğrenci velileri, "Bu silah okula nasıl sokuluyor" diyerek duruma tepki gösterirken, paniğe kapılan bazı öğrenci velileri gözyaşı döktü.

Bilgi alabilmek için her yolu deneyen bazı veliler de, uzun uğraşlar sonucunda okul kapısından içeriye girmeyi başardı. Polisin incelemelerinin tamamlanmasının ardından okulun kapısı açıldı.
Çocuklarını görebilmek için okul binasına doğru koşan veliler ile karşı taraftan ailelerine koşan öğrenciler izdihama neden oldu. Olayın şokunu üzerinden atamayan bazı küçük öğrenciler annelerine sarılarak ağladı. Öğrenciler, "B. ağabey 16 yaşında. Silahla okula gelmiş. Arkadaşlarıyla birlikte silaha bakıp oynuyorlardı. Şakalaşırken silah ateş aldı ve Ş.T. yaralandı. Yere düştü. B.Ç. hemen Ş.T'yi kucaklayarak taksiyle hastaneye götürdü. Polisler geldi. Biz çok korktuk" diye konuştu.

Kaynak

RadoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Okulda bi grup öğrenci ilahi söyler generaller darbe çağrısı verir..
okullarda şiddeti geçtim ölüm vakaları olur, herkez susS buzZ !!!

JuLiuSiuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Güvenlik koysunlar şu okullara ya hem işsiz güçsüz insanlarada ekmek parası olur

hellish

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar durum vahim dünyanın sonu gelmeye başladı hergün ayrı bir vukuat bu nedir ya insanlık nereye gidiyo

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Eğitim verilen okullarımızda fazlasıyla güvenlik açığı var.

Tabi birazda öğrencilerimizde bunun eğitimi eksik,nasıl olurda 13 yaşındaki öğrencinin eline namlusu elden geçmiş kurusıkı tabanca geçer,kuşkulu..

RadoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
JuLiuSiuS dedi ki:
Güvenlik koysunlar şu okullara ya hem işsiz güçsüz insanlarada ekmek parası olur
aslında mantıklı ama uygulamada öğle olmuyo.. görevliyide kafaya alıyolar... |)

_ceyda_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
hellish dedi ki:
arkadaşlar durum vahim dünyanın sonu gelmeye başladı hergün ayrı bir vukuat bu nedir ya insanlık nereye gidiyo
buna benzeyen bir haberde ben biliyorum kıza şimdi tuvelette şaka yapmak için şey olmuş yani anlarsınız kız da çıplakmış babası demiş ki benimkızım dikkat çekmek için yapmıştır falan demiş ama bu bir şakadan çok kötü bir duruma dönüşmüş

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ya ne kadar gerizekalı insan bu ya neyin şakası bu? Ölseymiş

RadoN dedi ki:
JuLiuSiuS dedi ki:
aslında mantıklı ama uygulamada öğle olmuyo.. görevliyide kafaya alıyolar... |)

Kardeşimin ilkokulunda var ve sadece VAR olmakla yetiniyo. Daha neler görcez...

Son mesajlar