Hiçbir Aygıt Sürücü Bulunamadı.

Bu konuyu okuyanlar

by.xxl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar,
Windows 7 yüklerken hdd mi görmüyor "Hiçbir Aygıt Sürücüsü Bulunamadı" Hatasını veriyor fakat 2gün önce attığım Linux Ubuntu formatından önce böyle bir problemim yokdu.Yeni aygıt ekle dediğimde ise DVdRom,Boot(X) isimli şeyleri görüyor benim c,d ve e 'mi görmüyor.Problemi Ubuntunun çıkardığını düşünüyorum nasıl bir çözüm önerebilirsiniz ?

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
:D Aygırların sürücü bulamamaları doğal bir şey, daha sürücünün ne olduğunu bilmezler :lol:

chawush28

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar,
Windows 7 yüklerken hdd mi görmüyor "Hiçbir Aygır Sürücüsü Bulunamadı" Hatasını veriyor fakat 2gün önce attığım Linux Ubuntu formatından önce böyle bir problemim yokdu.Yeni aygıt ekle dediğimde ise DVdRom,Boot(X) isimli şeyleri görüyor benim c,d ve e 'mi görmüyor.Problemi Ubuntunun çıkardığını düşünüyorum nasıl bir çözüm önerebilirsiniz ?

İlk başta, Biostan sürücülerin gözürküyormu ona bi bak.. Daha sonra windows kuracağın bölümü fat veya türevleri şeklinde biçimlendir.. daha sonra windowsu tekrar kurmayı dene.. Eğer bu işi aygırların yapmasını beklersen işin iş.. :) Şaka bi yana eğer yinede hdd ni görmüyorsa bide kasanın içinden bağlantıları kontrol etmeni öneririm, şimdiden kolay gelsin :)

by.xxl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk başta, Biostan sürücülerin gözürküyormu ona bi bak.. Daha sonra windows kuracağın bölümü fat veya türevleri şeklinde biçimlendir.. daha sonra windowsu tekrar kurmayı dene.. Eğer bu işi aygırların yapmasını beklersen işin iş.. :) Şaka bi yana eğer yinede hdd ni görmüyorsa bide kasanın içinden bağlantıları kontrol etmeni öneririm, şimdiden kolay gelsin :)
Hocam hdd mi görmeyecekse şu an yüklü olan Linux işletim sisteminide açmasın.Garip bir durum.harici hdd'ye kurup öyle bir bakacağım harddiske.

chawush28

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Hocam hdd mi görmeyecekse şu an yüklü olan Linux işletim sisteminide açmasın.Garip bir durum.harici hdd'ye kurup öyle bir bakacağım harddiske.

Hımm şuan linux kuruluysa problem tamamen hdd biçiminden veya boot olayından kaynaklanıyordur.. Forumun Linux'çılarından biri yardım eder sana.. Kusura bakma pek yardımcı olamadım..

by.xxl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hımm şuan linux kuruluysa problem tamamen hdd biçiminden veya boot olayından kaynaklanıyordur.. Forumun Linux'çılarından biri yardım eder sana.. Kusura bakma pek yardımcı olamadım..
D Sürücümü FAT dosya biçimine getirdim fakat yine aynı problem.Linuxculardan Yardım bekliyorum Onlarda Wİndows7 Konularını fazla okumazlar ama.Yinede Yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ediyorum. İyi GÜnler

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
D Sürücümü FAT dosya biçimine getirdim fakat yine aynı problem.Linuxculardan Yardım bekliyorum Onlarda Wİndows7 Konularını fazla okumazlar ama.Yinede Yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ediyorum. İyi GÜnler
Kardeş herhangi bir linux dağıtımı CD/DVD ile harddiskin tamamını biçimlendir:):)Sonrada kur windowsu keyfine bak:)

by.xxl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş herhangi bir linux dağıtımı CD/DVD ile harddiskin tamamını biçimlendir:):)Sonrada kur windowsu keyfine bak:)
Hocam şu an sorunlu olan pc'nin başında değilim.Ama en kısa sürede söylediğini deneyeceğim Teşekkür ediyorum vakit ayırıp cevap yazdığın için ;)

uSuLca

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bemımde aynı sorunum var hdd sorunlu 7 suruculerı gormuyo. Linux yukledım sorun yok sımdı tekrar 7 yuklemeye calısıyorum sorun aynen bu.
[FLASH]http://i1012.hizliresim.com/2010/12/25/7010.jpg[/FLASH]

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Bemımde aynı sorunum var hdd sorunlu 7 suruculerı gormuyo. Linux yukledım sorun yok sımdı tekrar 7 yuklemeye calısıyorum sorun aynen bu.

Bu sorunu ben HDD ye tak-çalıştır ubuntu ile tüm format atarak bulmuştum. Daha doğrusu disk bölümlendirmesini kaldırdım. Ardından tür belirtmeden HDD yi sil dedim. Yani ayrılmamış bölüm olarak tüm HDD kaldı. Sonra Windows 7 ile format atabilmiştim. Daha o problemi tam çözemedim ama oluru var :)

Ben tak-çalıştır ubuntu yu ne çok yardım için kullanıyormuşum. O olmasa halim yaman :)

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar,
Windows 7 yüklerken hdd mi görmüyor "Hiçbir Aygıt Sürücüsü Bulunamadı" Hatasını veriyor fakat 2gün önce attığım Linux Ubuntu formatından önce böyle bir problemim yokdu.Yeni aygıt ekle dediğimde ise DVdRom,Boot(X) isimli şeyleri görüyor benim c,d ve e 'mi görmüyor.Problemi Ubuntunun çıkardığını düşünüyorum nasıl bir çözüm önerebilirsiniz ?

Sata hdd' li sistemlerde Windows kurulumlarında sıkça görülen bir sorun bu. sanırım sizin de hdd sata... Anakart'ınızın uygun sata sürücülerini kurmanızın hemen akabinde Hdd'nizi c,d ve e şeklinde görebileceksiniz istediğiniz işlemi de rahatça yapabilirsiniz...
Linux'ta neden sorun çıkarmadığını, Linux'u hiç kullanmadığım için bilemiyorum.

Anakart'ınızın uygun sata sürücülerini;

Dilerseniz başlangıç disketi vasıtasıyla,
Dilerseniz sürücüleri usb birimine atıp, usb vasıtasıyla,
yada anakartla gelen cd içerisinden ( bir CD/DVD sürücünüz var ise Windows 7 cd'sini çıkarıp anakart cd'sini takarak sata sürücülerini bularak kurabilirsiniz. daha sonra anakart cdsini çıkarıp Win 7 cdsi ile kuruluma kaldığın yerden devam edebilirsiniz. 2 yada daha fazla CD/DVD sürücünüz var ise cd çıkarmadan bu işlemi yapabilirsiniz.)

Hdd'nin tamamını silip birleştirmek, fat format, boot filan, sorununu çözmeyecek işlemlerle uğraşmak zorunda değilsiniz yani.

@uSuLca
Sorununuz aynı gördüğüm kadarıyla... Aynı işlemi sizde yapabilirsiniz.

fgurkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
linux kurduktan sonra hdd de 1 mb lık bi alan oluşturuluyor. orası win7 kurarken diski görmemesine sebep oluyor. o alanı linux üzerinden silin. silmek için örneğin ubuntuda sistem de disk utility idi yanlış hatırlamıyorsam. ordan o 1 mb lık alan için format ya da erase deyin. win7 cdsini taktığınızda hdd sistem tarafından görülecektir.

Son mesajlar