Windows 7 Kullancam Ama Hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

karakule_66

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar;

Uzun zamandır xp kullanıcısıyım.Artık windows 7'ye geçme vakti geldi diye düşünüyorum:) Ancak w7 hakkında pek fazla bilgim yok.İnternette biraz araştırma yaptım home edition,ultime,enterprise felan var.Bunların arasındaki fark nedir?Bana en uygun hangisidir.Ev bilgisayarıma kurcam ama özellikleri fazla olsun bana sorun çıkarmaya birşey istiyorum.Birde orjinal alcam en uygun fiyat nerde var?.Alcamız lisans 32-64 bit içinde uygun oluyormu?.Birde w7'yi yüklerken otomatik olarak driverlarıda yüklüyormu?.Bu sorularımı cevaplayacak arkadaşlar varsa sevinirim

Birde eksi ve artı yönleri size göre nelerdir?Görüşlerinizi yazarsanız herkes için yararlı olacağı kanaatindeyim

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
İleri düzey bir kullanıcı değilsen home premium işini fazlası ile görür...

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Orijinal alacaksan ultimateye para verme o kadar, home premium iyidir.

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24

Teknolojik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar;

Uzun zamandır xp kullanıcısıyım.Artık windows 7'ye geçme vakti geldi diye düşünüyorum:) Ancak w7 hakkında pek fazla bilgim yok.İnternette biraz araştırma yaptım home edition,ultime,enterprise felan var.Bunların arasındaki fark nedir?Bana en uygun hangisidir.Ev bilgisayarıma kurcam ama özellikleri fazla olsun bana sorun çıkarmaya birşey istiyorum.Birde orjinal alcam en uygun fiyat nerde var?.Alcamız lisans 32-64 bit içinde uygun oluyormu?.Birde w7'yi yüklerken otomatik olarak driverlarıda yüklüyormu?.Bu sorularımı cevaplayacak arkadaşlar varsa sevinirim

Birde eksi ve artı yönleri size göre nelerdir?Görüşlerinizi yazarsanız herkes için yararlı olacağı kanaatindeyim

Ultimate öneririm....

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Win 7 pro kullaniyorum. Bence kullanima en uygun sistem.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Kurmuşken en iyisini kur bence yani ultimate :winked1: Neden diyecek olursan en kapsamlısı ve en hızlı çalışan ultimate (Her ne kadar windows bu hız farkını belirtmemiş olsa da ben şahsi denemelerimden çıkarıyorum bu sonucu). Gene de senin bileceğin bir iş...

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Kurmuşken en iyisini kur bence yani ultimate :winked1: Neden diyecek olursan en kapsamlısı ve en hızlı çalışan ultimate (Her ne kadar windows bu hız farkını belirtmemiş olsa da ben şahsi denemelerimden çıkarıyorum bu sonucu). Gene de senin bileceğin bir iş...

Arkadaş lisanslı alacakmış. Diğer türlü ben de ultimate derdim :)

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
XP Mode İstemiyorsan Ultimate'i Geç

BitLocker gibi (Bence Çok Gereksiz) Bir Yazılım İstemiyorsan Professional Sürümünüde Geç

Home Premium En İyisi ! Dolayısıyla Evde Kullandığın Bilgisayara Gereksiz Ara Yazılım Yüklenmez !

tolgasal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Laf olsun diye sistem önerisi yapılmaz. 1 gb ram ile x64 kursa ne anlamı var, ev ağı üzerinde ise lisanslı ultimate ne alaka. Düşük ve on board bir ekran kartı ile home premium kullanacakta aero'dan extra başarım mı sağlayacak.

Arkadaşım donanım özelliklerini yazarsan sana emin ol en iyi başarımı alacağın işletim sistemini açıklaması ile yazarım. Özellikle ekran kartı, işlemci ve ram (hızı ile birlikte) yazarsan sevinirim.

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
ARkadaşım, Windows 7 sürümünün en iyisi Ultimate'dir. Tüm sürümlerindeki herşeyi barındırır. Bi eksiği yok. Diğer sürümlerden fazlası var. Çoğu driver ( Bazen kameralar istisna olabiliyor ) otomatik yükleniyor. Hiç bir sıkıntı yok. Ben x86 ( 32 bit ) Ultimate kullanıyorum çok memnunum. Yüklediğim herkes ne xp ye nede Vistaya dönmedi.

origami__1988

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
ultimate en iyisidir. Tavsiyem, eğer sistemin kaldırıyorsa 64 it lik sürümünü satın al ya da başka bir şey yap :D:D:D

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
XP Mode İstemiyorsan Ultimate'i Geç

BitLocker gibi (Bence Çok Gereksiz) Bir Yazılım İstemiyorsan Professional Sürümünüde Geç

Home Premium En İyisi ! Dolayısıyla Evde Kullandığın Bilgisayara Gereksiz Ara Yazılım Yüklenmez !

@Nike Xp Mode professionalde de çalışıyor :) + klasik bir kullanıcıysan home premium :) eccuk professiyonel takılırım diyorsan professional üstelik sorunsuz ve stabil çalışır :) gerisini salla...

***Ram'in 4gb ve üzeri ise 64bit (x64) al altında ise 32bit (x86) al :)

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Windows 7 Home Premium Öneririm Hem Diğer Aerolu Olanlardan Ucuz Hemde Performanslı Çalışacak Bir Sistem

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Win 7 Pro kullanıyorum, gereksiz şeyler kurtulmuş bir versiyon :)

karcx

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Eğer satın aldıysan @erencik arkadaşla da ürün anhatarını paylaşır mısın?Arkadaşın ihtiyacı varmış:D:D

datamanteam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ev için en uygun sürüm w7 home premium ürünüdür. ancak sistem yazılımının özellikleri sizin için önemli ise w7 professional gayet iyi bir seçim olacaktır. ayrıca kararsız kaldıysanız internetten dvd imajını edinerek istediğiniz ürünü 30 gün boyunca kullanabilir, bu sayede kendinize en uygun sistemi belirledikten sonra satın alabilirsiniz.
"Her zaman orijinal microsoft yazılımı isteyin."
saygılar.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
kesin mic çalışanısın sen

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Multimedia ile işin yoksa home basic veya premium olabilir .

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Açıklamalar burda yazılı kardeş, fiyatlarıyla beraber.
Hepsi 32 bit, www.hepsiburada.com şu anki fiyatlarıdır
Kendin fiyatlarına bakmak istersen buyur link >> http://www.hepsiburada.com/liste/department.aspx?CategoryId=139&page=2

Microsoft Windows 7 Home Premium Tr 260,85 TL kdv dahil

Ev kullanıcıları için tasarlanmış ikinci sürüm olan Home Premium, Home Basic sürümüne göre biraz daha gelişmiş özelliklere sahip. Özellikle Aero arayüzünü üzerinde taşıması tam anlamıyla bir geçiş sürümü olarak değerlendirilebilir.
Home Group, Uygulama Sınırı Yok, Mobility Center, Gelişmiş Ağ Özellikleri, Aero Arayüzü, Multi Touch, Dvd Playback, Premium Games
Microsoft Windows 7 Professional TR 427,77 TL kdv dahil

Windows Vista ile birlikte unuttuğumuz Professional Edition, Windows 7 ile birlikte tekrar hayatımıza giriyor. Belki bu fikir Windows kullanıcılarını 7 sürümüne karşı biraz daha ılımlı olmalarını sağlayabilir. Home Premium Edition üzerindeki bütün özellikleri içerisinde barındıran sürüm sunuculara üye olma özelliğinede sahip.
Home Group, Uygulama Sınırı Yok, Mobility Center, Gelişmiş Ağ Özellikleri, Aero Arayüzü, Multi Touch, Dvd Playback, Premium Games, Dosya Şifreleme (EFS), Domain Join, Uzak Masaüstü, Çevirimdışı Klasörler, Sunum Modu, Ağa Bağlı Çıktı Alma
Microsoft Windows 7 Ultimate Tr Dvd 447,85 TL kdv dahil

Windows Vista ile tanıştığıız Ultimate sürümü, diğer bütün sürüm özelliklerini içerisinde barındıran özel bir sürüm. Kurumlar bilgisayarlarında kullanmak üzere Professional sürümünü tercih edebilirler ancak Ultimate üzerinde veri güvenliğini sağlamak için BitLocker desteği gelmekte. Bu özellik bir çok şirket için can alıcı olabilir.
Home Group, Uygulama Sınırı Yok, Mobility Center, Gelişmiş Ağ Özellikleri, Aero Arayüzü, Multi Touch, Dvd Playback, Premium Games, Dosya Şifreleme (EFS), Domain Join, Uzak Masaüstü, Çevirimdışı Klasörler, Sunum Modu, Ağa Bağlı Çıktı Alma, BitLocker, AppLocker, BitLocker To Go, Direct Access, Branche Cachei Çoklu Dil Desteği, VHD