Harici Hdd Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

laporte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar selamlar..Forumda ilk mesajım bı sorun olcak ama kusura bakmayınn:( 80Gb harici hdd'em var daha ocne normal calısıyordu ama laptopa taktıgımda bır anda disk okunmuor format atın gıbı bısey cıktı..Baska bı pc ye taktım calıstı ..Sımdı ise hıc bırınde calısmıyor hatta bu uyarı yerıne artık hdd okunamıyor ulasılamıyor dıye hata vermeye basladı..Icınde tezim ve daha bır cok onemlı bılgılerım var..Yardımcı olursanız cok sevınırım..Sımdıden tesekkurler :S

redgreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam yeni nesil taşınabilir bilgisalarların Bios kısmında HDD Satanative özelliği var. Bu kısmı Enable(etkin) yaptığınızda muhtemelen sorununuz çözülecektir. Bende aldığım 3.5" external(harici) sabit diskimi taşınabilir bilgisayarımın Bios'undan bu özelliği aktif hale getirerek kullanılır duruma getirdim. Son bir not: Bu özelliği etkin konumuna getirmezseniz Windows XP'ye format atma sırasında da aynı hata ile karşılaşıyorsunuz.

laporte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim hocam ilgin için ama yok okumuyor hdd yi..dosay dizin bozuk veya okunamıyor hatası verıyor:(
redgreen dedi ki:
Hocam yeni nesil taşınabilir bilgisalarların Bios kısmında HDD Satanative özelliği var. Bu kısmı Enable(etkin) yaptığınızda muhtemelen sorununuz çözülecektir. Bende aldığım 3.5" external(harici) sabit diskimi taşınabilir bilgisayarımın Bios'undan bu özelliği aktif hale getirerek kullanılır duruma getirdim. Son bir not: Bu özelliği etkin konumuna getirmezseniz Windows XP'ye format atma sırasında da aynı hata ile karşılaşıyorsunuz.

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eğer başka bilgisayarlardada aynı problemi veriyosu sorun hdd nin boot sektöründe olabilir yani uçmuş olabilir tamamen başıma gelmişti hdd tamamen kullanılmaz olmuştu ama sende olmayadabilir. Tezi ini kurtarmak içi herhangi bi data kurtarma yazılımı kullanabilirsin

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Eğer garanti süresi devam ediyorsa servise gönder derim. Ama bitti dersen ve içini açmayı göze alabiliyorsan içini açıp bağlantılarına bir gözat derim. Belki bağlantılarında bir temassızlık bile olmuş olabilir.

laporte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
garanti süresi bitti..hdd umrumda degıl ıcındekı bılgılerı kurtarabılsem..verı kurtarma sırketlerı de 200 dolar ucret ıstıyorlar:S easy recovery de fayda etmedi :mad:

why

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdiden teşekkürler...konu şu; benim 30 gb kadar harici harddiskim var.bilgisayardaki bazı yanımda taşımam gerekenleri ona koymuştum.şuan hiçbir şekilde açamıyorum.birkaç bilgisayarda denedim ama tanımıyo.biçimlendirme yapabileceğim bi bellek bile yok ortada.sorunun ne olduğunu bilmiyorum.bilen varsa lütfen yardım etsin.hata kodu:10

last_musa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdiden teşekkürler...konu şu; benim 30 gb kadar harici harddiskim var.bilgisayardaki bazı yanımda taşımam gerekenleri ona koymuştum.şuan hiçbir şekilde açamıyorum.birkaç bilgisayarda denedim ama tanımıyo.biçimlendirme yapabileceğim bi bellek bile yok ortada.sorunun ne olduğunu bilmiyorum.bilen varsa lütfen yardım etsin.hata kodu:10

arkadaşım senin problemin büyük ihtimalle bi bilgisayarın öndeki usb girişini kullanıp + voltajı ters aldığından yanmış anladığım kadarıyla o hdd gitti artık kullana bileceğini sanmıyorum ama iyi bir bilgisayarcıya götürürsen belki halledebilir....

last_musa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
garanti süresi bitti..hdd umrumda degıl ıcındekı bılgılerı kurtarabılsem..verı kurtarma sırketlerı de 200 dolar ucret ıstıyorlar:S easy recovery de fayda etmedi :mad:

arkadaşım sen eğerki hdd yi görüyorsan ve tıkladığında açılmıyorsa yani hiç bir şekilde hdd nin içine giremiyor ve sadece bilgisayarımda hdd yi görebiliyorsan %99 o bilgilerini kurtarılır....