Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar ?

Bu konuyu okuyanlar

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Arkadaşlar bugün dedim ki ubuntu yükleyeyim.Bir ara virtualbox da ubuntu çalıştırmıştım firefox çok güzel çalışıyordu , çok hızlı açılıyordu.İnternet keyfi yapayım diye ubuntu yükleyeyim dedim.Her neyse ubuntunun sitesinde gezinirken şu sayfayı gördüm. http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubuntu/windows-installer

Arkadaşlar benim anladığım doğru mudur.Ben bu işlemleri yapınca windows 7 yi kaldırmadan aynı anda ubuntu mu kullanmış olacağım.sistem başlangıcında birini seçecek ve o işletim sistemiyle devam edeceğim doğru mudur ?

ya da farklı önerileriniz varsa alabilir miyim lütfen ?
*Küçük bir not : C de şu anda 18 gb boş alanım var bu yeterli bir alan mıdır acaba ? :)

İyi forumlar herkese..:flowers:

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Evet, doğrudur. Bende bi ara bunu denemiştim. ubuntu yu sanki bir program yükler gibi windows'un içine yüklüyo. Ardından ubuntu'n olmuş oluyor. Ayrıca ubuntu' dan sıkıldığın zaman, "program ekle-kaldır" dan ubuntu'yu kaldırarak kurtulabilirsin. :) Bence dene. :)

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Evet, doğrudur. Bende bi ara bunu denemiştim. ubuntu yu sanki bir program yükler gibi windows'un içine yüklüyo. Ardından ubuntu'n olmuş oluyor. Ayrıca ubuntu' dan sıkıldığın zaman, "program ekle-kaldır" dan ubuntu'yu kaldırarak kurtulabilirsin. :) Bence dene. :)

Eyvallah dostum sağolasın :) Disk alanı yeterlidir değil mi ? 18 gb?

mperk

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
Evet Doğrudur şekil A :

Sağ tarafda ki pencere linux. Chrome win7'de açık :)
Sana Yeterli olacaktır 18gb fakat biraz daha yer aç bence

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Fazladan yer her zaman iyidir :) Ama 18 GB da yeterlidir :)

kavrak

Müdavim
Reaksiyon puanı
12

bende arkadaş gibi pek çok kez denedim. her seferinde en fazla bir gün dayanabildim.:)

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Hayattayken tüm işletim sistemlerini denemek lazım :D

hehe ölmeden önce yapmanız gereken 7 önemli şeyden biri :D

---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 19:59 ----------

Evet şu anda size ubuntu firefoxtan sesleniyorum dostlar. :) Bir deneyelim bakalım nasıl gidecek vaziyet :D

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Hayırlı olsun, doya doya kullan :) Böylesi daha iyi, eğer sürekli kullanmayacaksan tabi :) Tak-Çalıştır CD/DVD iso'sunuda indir. Belki windows açılmaz, gerekli yerde tak-çalıştır-kullan ile rahat rahat kullanırsın :)

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Hayırlı olsun, doya doya kullan :) Böylesi daha iyi, eğer sürekli kullanmayacaksan tabi :) Tak-Çalıştır CD/DVD iso'sunuda indir. Belki windows açılmaz, gerekli yerde tak-çalıştır-kullan ile rahat rahat kullanırsın :)

eyvallah dostum yedeğim var ya o işi düşündüm , eşşeği sağlam kazığa bağlamayı severim :D

---------- Post added at 21:08 ---------- Previous post was at 21:06 ----------

Bu arada birisi bu VLC yi nasıl yükleyebileceğimi söyleyebilir mi ? lazımda.. :D

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Standart müzik/video oynatıcının kodeklerini güncellediğim zaman bütün video türlerini oynatabiliyordum. Ama VLC yi hiç denemedim. :(

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Standart müzik/video oynatıcının kodeklerini güncellediğim zaman bütün video türlerini oynatabiliyordum. Ama VLC yi hiç denemedim. :(

Kendi program yükleme listesinde varmış ordan yükledim dostum saolasın :)

daha yeni yeni keşfediyorum :D

msni çalıştırana kadar anam ağladı :D

Al Arabi

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Wubi kullanarak Ubuntu kullanmanı taviye etmem.ileride cok sıkıntı cıkartıyor.

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70

teşekkür ederim tavsiye için belki önümüzdeki günlerde kaldırırım.Zaten değişiklik olsun diye yükledim.Öyle fazla bişey yapmıyorum ubuntuda. :)

Al Arabi

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Bunu Ubuntu Linux kullanma anlamında söylemedim, yanlış anlama olmasın! :) Harddiskinde alan oluşturarak oraya normal kurulum yapman daha iyi olacaktır. Çünkü aynı durumu yaşadım. Sorunun için konu açmaktan çekinme.

WaylandIZMIR

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Linux dünyasına bir kez adım attığında, silsen bile bir süre sonra tekrar kurmak isteyeceksin ve kuracaksın. Bir kez başladın mı geri dönüş yok :D

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Linux dünyasına bir kez adım attığında, silsen bile bir süre sonra tekrar kurmak isteyeceksin ve kuracaksın. Bir kez başladın mı geri dönüş yok :D

Katılıyorum... Damarlarında unix kodları dolaştığı zaman çıkışı yok :D

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24

Ben şu an wubi mantığı ile Linux Mint kurdum. İleride ne gibi sorunlar çıkartıyor örneğin. Biraz fikir verirseniz, zararın neresinden dönerseniz kardır mantığını kullanacam :)

Bir de ubuntu dan sonra yine aynı mantık ile yükleyeceğin Mint ı kullanmanı tavsiye ederim. Şu an onu kullanıyorum ve ubuntu ya göre daha hızlı ve stabil izlenimim oldu.