Hamile eşini hırsız diye öldürdü!

Bu konuyu okuyanlar

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Hamile eşini hırsız diye öldürdü!

Yalova’da hırsız sandığını öne sürdüğü 3 aylık hamile eşi 39 yaşındaki İlkfen Ateş’i tabancayla öldüren polis memuru 36 yaşındaki Mustafa Ateş, ömür boyu hapis istemiyle tutuklu yargılandığı davada ilk kez yargıç karşısına çıktı. Eşini kaza sonucu öldürdüğünü savunan Ateş tahliyesini istedi. Boşandığı ilk eşini de dövdüğü gerekçesiyle yargılandığı davadan ceza aldığı, ancak bu cezasının ertelendiği anlaşılan Ateş’in tahliye talebi kabul edilmedi.
TBMM Milli Saraylar Dairesi Başkanlığı’nda rehber olarak görev yapan İlkfen Ateş, Termal İlçesi'ndeki Atatürk Köşkü’ne müdür olarak atanınca, geçen nisan ayında evlendiği İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Ateş'le birlikte Yalova merkeze bağlı Samanlı Köyü’ne yerleşti. Yalova Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi’ne tayin olan Mustafa Ateş, geçen 10 Eylül'de saat 04.10 sıralarında eşi İlkfen Ateş’i evlerinin mutfağında omuzundan ve kalçasından tabancayla vurarak öldürdü. Eşini hırsız sandığı için kaza sonucu vurduğunu öne süren Mustafa Ateş, tutuklanarak, cezaevine kondu.
Hakkında Yalova Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘kasten adam öldürmek’ suçundan dava açılan Mustafa Ateş’in yargılanmasına başlandı. Çıktığı ilk duruşmada eşinin ölümüne kaza sonucu neden olduğunu söyleyen Ateş, olay günü İstanbul’dan gelen aile dostlarını evlerinde ağırladıktan sonra saat 22.30’da konuklarını uğurladıklarını, daha sonra yattıklarını belirtti. Ateş, “Yattıktan bir sürü sonra mutfaktan bir ses duydum. Yastık altındaki tabancamı çıkarıp mutfağa ateş ettim. Daha sonra ışığı açınca eşimi vurduğumu gördüm. Komşuların yardımıyla onu yaşatmaya çalıştıysam da başarılı olamadım'' dedi. Vicdan azabı çektiğini belirten Ateş, tahliye edilmesini istedi.
Duruşma, tanıkların dinlenmesiyle devam etti. Mahkemeye tanık olarak çağrılan ev sahibi Fatma Kılıçsoy, olaydan bir süre önce çiftin evinden gürültü sesi duyduğunu, daha sonra İlkfen Ateş’in iki gün boyunca eve gelmediğini belirtti. Duruşmada dinlenen İkfen Ateş’in, İstanbul’da polis memuru olarak görev yapan arkadaşı Gülden Güven ise, çifti çok iyi tanıdığını, aralarında problem bulunmadığını söyledi.
Mahkeme heyeti, duruşmayı önümüzdeki mart ayına ertelerken, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi

Kaynak