HATA!!! P-660W-T1 v3 Modem arayüzü ayarlar

Bu konuyu okuyanlar

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar modemimle ilgili bir sorun yaşıyorum. Sizlerle paylaşayım dedim. Zyxel modem kullanan arkadaşlar bilirler
Kod:
192.168.1.1 den modem arayüzüne girdiğimizde 
ve şifremizide girdikten sonra böyle bir sayfa gelir karşımıza.
2yvtn9k.jpg

Fakat işin ilginç kısmı birkaç gün önce modem durduk yere bozuldu. Yani bozuldu derken
Kod:
Sayın DSL Abonemiz,

Portunuza ait olmayan bir kullanıcı adı ile bağlanmaya çalışıyorsunuz.
böyle bir hata aldım. Ttnet in hatalı port sayfasına yönlendiriyordu ve nete bağlanamıyordum.
Kod:
192.168.1.1 den modeme girip reset attım. İnternet bir süreliğine düzeldi. 
Fakat bir süre sonra tekrar aynı "port hatası" adı altındaki hatayı aldım. 
Sonra tekrar reset attım modeme..

---------------------------------------------------------
Kod:
Sonuç:
İnternet geldi ve tekrardan port hatası vermedi. Fakaaaaat!!! Buraya dikkat!
Biraz zaman geçtikten sonra modeme bir bakayım belki birisi ayarlarını kurcalamıştır diye düşündüm. "192.168.1.1" den tekrar modem arayüzüne giriş yaptım vee ne göreyim:
20hr59t.png

Modemin arayüzü sanki yeniden programlanmış.. Menüler uçmuş sadece bu gördüğünüz ekran geliyor. Ne bir ayar yapabiliyorum nede başka bişey. Allahtan birkaç gün öncesinde "jdownloader dan betik kaydetmiştim" modem resetlemesi için jdownloadercılar bilirler. Şu an modemle ilgili yapabildiğim tek şey reset atmak o da "Jdownloader" sayesinde.. Arayüzünden hiçbir şey yapamıyorum. Sadece yukarıdaki resimde görünen ekrana öylece bakakalıyorum.
----------------------------------------------------------------------
İnternetimle ilgili ayrıntılı bilgi vereyim:
-İnternet tarifem: "Net limitsiz 8mbps"
-Modem markası: P-660W-T1 v3
-İnterneti 3 ortak kullanıyoruz.
-Modem bende değil.
-Modem arayüzü şifresi standart "1234" idi.
----------------------------------------------------------------------
Olası senaryoları paylaşayım:
-İnternet'ten bir odun ya da kütük mü dersiniz artık birisi açık port tarama programlarıyla "netscan vb" şans eseri benim ip mi buldu ve modem arayüzüme erişti. Ordan da ayarları kurcaladı!
-Komşum yani ortağım bir şekilde-eğer mümkünse- beni modem ayarlarını kullanmaktan kısıtladı/engelledi.(henüz konuşmadık onlarla)
-TTNET benim ya da bizim haberimiz olmadan tarife değişikliği yaptı(remote mümkünse)
-----------------------------------------------------------------------
Ve de arkadaşlar bu olayların başladığı günden beri internet hızımda gözle görülür bir düşme oldu. Sanki 1 mbps yi 3 kişi paylaşıyormuşuz gibi..:w00t:

Başınıza böyle bişey geldiyse ya da çözümü biliyorsanız yardımlarınıza açığım.

---------- Post added at 13:09 ---------- Previous post was at 13:00 ----------

Arkadaşlar yeni bir gelişme var!!!
Zyxel.com.tr den modemin kullanma klavuzunu indirdim ve inceledim.
Birde ne göreyim:cursing:
dovtxy.jpg

-------------------------------------------
Sizce bu mümkün mü? Eğer mümkünse hemen komşunun kapısını çalmaya gidiyorum.:turned:

maxtreme

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Modem size bilgi ekranını gösteriyor.Şifreniz yanlıştır yada değiştirmişlerdir.

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Modem size bilgi ekranını gösteriyor.Şifreniz yanlıştır yada değiştirmişlerdir.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Teşekkürler
Arkadaşlar durum çok acayip bir durum :w00t::blink:
Durumu açıklayayım:
-Birkaç gün önce bu olaylar başıma geldikten hemen sonra benden başkasının modemi kurcaladığını düşündüm ve de geçerli şifreyi "1234" "12345" olarak değiştirmiştim. Ayrıntılı açıklama için video upload ettim :)
[video=youtube;P8cXJXpQmaY]http://www.youtube.com/watch?v=P8cXJXpQmaY[/video]
Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürler.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
firmware güncellemesi yaparsanız düzelecektir belkide browserdan kaynaklıdır. modemi resetleyin ilk gunku ayarlarına donsun arkada kucuk bir delik den iğne yada civiyle 30 sn bastırın ve cekin bir sure sonra modem ilk haline gelecektir daha sonra firmware guncellemesi yapın.

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Modem kendisinde olmadığına göre onu yapması mümkün değil ama bana kalırsa sizin dğer 2 ortağınızdan 1 i iş çeviriyor :)

svksy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Çok benzer bir sorunu aynı modem ile ben de yaşadım. Modemin giriş şifresi değişince oluşan bir sorun. Ben giriş içi 0000 kullanınca sorun düzeldi. Lütfen deneyin.

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar sol arafta menülerin görünmemesi modemin hatası değil kullanıcının şifreyi hatalı girmesi olduğu anlamına gelir birde qos desteği olan ürünlerde band genişliği yönetimi uygulayabilirsiniz. aşağıdaki dokümanı bir inceleyin.

ftp://ftp.zyxel.com.tr/Teknik_Dokumanlar/ADSL_Modem/QoS and BWM.pdf

Çok benzer bir sorunu aynı modem ile ben de yaşadım. Modemin giriş şifresi değişince oluşan bir sorun. Ben giriş içi 0000 kullanınca sorun düzeldi. Lütfen deneyin.

Arkadaşlar teşekkürler yardımlarınız için de sorunu çözmüştüm 3-4 yorum yukarı bakınız :)

musa74

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 7 kullanıyorum fakat kablosuz modemi kablolu bi sekilde bağlayamadım airtiresin kolay kullanım arayüzünü görmüyor pc hata 118 veriyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bendede aynı sorun varda Geçerli şifreyi nasıl bulabilirim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaş Sayfaya Giriyorum şifreyi yazıyorum Sayfa Kendini Yeniliyor Biri yardım etsin:confused1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Modemi sivri bir nesne ile resetlersen fabrika ayarına geri döner, sonrada bütün bilgieri şifre dahil yeniden girersin olur biter...!!!

Saygılar...!!!