DVD-RW CD leri okumuyor

Bu konuyu okuyanlar

Hiphoplifed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar nereye baktıysam herhangi bir çözüm bulamadım işin ilginç tarafı sadece Orjinal diye tabir ettiğimiz gümüş kaplamalı cd leri okuyor sonradan yazdığım hiç bir cd yi okumuyor Pc ye format atacağım Cd yide okumuyor tam perişan helde kaldım anlayacağınız...

Optik sürücü markası : Panasonic
Modeli : matshita uj-840d

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Dostum aynı sorun bende de var çözümü bulabilmiş değilim umarım bilen çıkar ve bizim gibi bu hatayı alanlara buradan yardımcı olur.

erdemmin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
temizleyebiliyorsan gözü temizle biraz daha ömür uzatır ama yeni dvd-rw almanda fayda var bir kere benimde basıma geldi ugrastım ettim biraz gitti ama değiştirmek daha sağlıklı lazer okuyucunun ömrünü tüketmesinden kaynaklandığını düşünüyorum.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
yazdirdigin CD'leri en düsük hızda yazmayı denermisin..

Hiphoplifed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yazdirdigin CD'leri en düsük hızda yazmayı denermisin..

Hocam cd yi okumuyorki güncelleyeyim.:)

---------- Post added at 11:10 ---------- Previous post was at 11:08 ----------

Arkadaşlar bu arada bu DVD Rw'nin driverları ile güncelleniyormuş.Fakat Panasonic desteğini tamamen bu üründen çekmiş sanırsam.Elinde bu ürünün driverı felan varsa burayada koyabilir.:S

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
driverle falan olucak is degil o.. güncellemekten bahsetmiyorum en düsük hızda yeni cd yaz, eger okuyosa cdlerde bi sorun vardır diye dedim. ha makina sıfır bos cdleride görmüyo diyosan o zaman yapicak biseyin yok... lazerini temizlersin oda büyük ihtimal olmaz, servise verirsin oda olmassa elveda meyhaneci...

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
pansonıcın firmware denılen programı var onu dene guncelle http://www.pasctraining.panasonic.com/firmware/index.html
aynı sorunu yasayan arkdaslar burdan http://www.hardwarejournal.de/firmware.htm kendilerine uygun markayı secıp yapsınlar
bırde bunu uygulayın
1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.

2. Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.

3. Şu adresi bulun: HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Control/Class/{4d36e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

4. Dosya menüsünde, Ver'i tıklatın.

5. Dosya adı kutusuna, savedkey yazın ve ardından Kaydet'i tıklatın.

6. REG_MULTI_SZ veri türü olan UpperFilters'ı tıklatın ve sonra da Düzen menüsünde Sil'i tıklatın. Silme işlemini onaylamanız istendiğinde Evet'i tıklatın.

7. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Hiphoplifed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Daha önce okuyor muydu ki?

Evet Önceden çalışıyordu hocam.

---------- Post added at 15:35 ---------- Previous post was at 15:34 ----------

pansonıcın firmware denılen programı var onu dene guncelle http://www.pasctraining.panasonic.com/firmware/index.html
aynı sorunu yasayan arkdaslar burdan http://www.hardwarejournal.de/firmware.htm kendilerine uygun markayı secıp yapsınlar
bırde bunu uygulayın
1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.

2. Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.

3. Şu adresi bulun: HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Control/Class/{4d36e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

4. Dosya menüsünde, Ver'i tıklatın.

5. Dosya adı kutusuna, savedkey yazın ve ardından Kaydet'i tıklatın.

6. REG_MULTI_SZ veri türü olan UpperFilters'ı tıklatın ve sonra da Düzen menüsünde Sil'i tıklatın. Silme işlemini onaylamanız istendiğinde Evet'i tıklatın.

7. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Dediğinizi deneyeceğim teşekkürler.Acaba Panasonic bu üründen desteğini çekmiş olabilirmi ?=

bu arada verdiğiniz Firmware linki için tıkladığım http://www.pasctraining.panasonic.com/firmware/index.html sitesinde nereye tıklasam sayfalar bozuk :S

http://www.hardwarejournal.de/firmware.htm#matsushita bu sayfada ise ''Panasonic Brenner'' ürününün indirme linki kaldırılmış.Yani işte bana lazım olan Firmware o işte.:S

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
At çöpe yenisini al hiç uğraşma. O adamlarda böyle para kazanıyor işte..

drsakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
temizleyebiliyorsan gözü temizle biraz daha ömür uzatır ama yeni dvd-rw almanda fayda var bir kere benimde basıma geldi ugrastım ettim biraz gitti ama değiştirmek daha sağlıklı lazer okuyucunun ömrünü tüketmesinden kaynaklandığını düşünüyorum.

Katılıyorum arkadaşa. Aynı sorunu laptopda yaşadım. Lazer ömrünü tüketmiş dediler...

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
işin ilginç tarafı sadece Orjinal diye tabir ettiğimiz gümüş kaplamalı cd leri okuyor sonradan yazdığım hiç bir cd yi okumuyor

Eğer normalde orjinal cd okuyabiliyorsa bu onun cd okuyabildiğini gösterir. "Sonradan yazdırdığım" ifadesini kullanmışsın yani cd boşken ilk taktığında cd yi görüyor mu? Eğer öyle ise başka bir arkadaş da söylemiş ben de söyleyeyim bence yazdırma - yazdırma hızı ya da cd ile ilgili bir sorun olabilir.

Hiphoplifed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bide hocam yazdıklarınızı yaptım ama bende LowerFilters var.UpperFilters yok :S ne yapmam lazım ?

---------- Post added at 16:00 ---------- Previous post was at 15:58 ----------

Eğer normalde orjinal cd okuyabiliyorsa bu onun cd okuyabildiğini gösterir. "Sonradan yazdırdığım" ifadesini kullanmışsın yani cd boşken ilk taktığında cd yi görüyor mu? Eğer öyle ise başka bir arkadaş da söylemiş ben de söyleyeyim bence yazdırma - yazdırma hızı ya da cd ile ilgili bir sorun olabilir.

Arkadaşlar olay şu;

Tüm takdığım Cdleri yani farklı pclerde yazılmış cdler dahi,orjinal olmayan tüm cdleri boş cd olarak görüyor.:S Donanımsal bi problem yok.Arkadaşın dediği firmware güncellemesinden sanırım.Ama aradım ve bir türlü bulamadım :S

---------- Post added at 16:01 ---------- Previous post was at 16:00 ----------

Temizledim işe yaramadı :S

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
farklı makinada yazdirmak biseyi degistirmez ki.. bos kalitesiz cdler hızlı yazınca bozulabiliyo onun icin dedim cok basıma geldi.. kaliteli bi bos cd bulup düsük hızda yazdr en azindan cdlermi tırt cdrommu onu anlamıs olursun.. firmware yine güncellersin....

gokhango

Asistan
Reaksiyon puanı
0
birde bu mercek cd okurken ileri geri gidip duruyor. dvd-rw içinde burgu bir metal kısım var. orayı temizleyip yağlarsan işe yarayabilir.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Benim DVD'de çalışıyor ama XP'yi kurdum okuyor ama yazmıyor. Windows 7 ile okuyup yazıyor. Bu okuyuculara akıl ermez. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bu tür sorunlar ikinci pc lerde ve 3 yaşını doldurmak üzere olan cıhazkarda gercekleşir cünkü ömrü bukadardır bu sebebten program yada cözüm aramayın sürücünüzü ya tamire götürün (gecici cözümdür ) ya en temizi yerine yeni sürücü alın .. başka şekilde cözüm bulamazzsınız

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben cd girişini biraz temizledim lazerini fln tozunu aldim ... Artik okuyo yaşasin black ops 2..... :d

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım bir kulak temizleme pamuğunu al, ucunu tükürükle sonra gözü hafifçe daireler yaparak sil, bastırma sakın, sonra lcd temizleme bezleri var onunla kurula.. tek çözüm bu, boşuna yeni cd sürücüsü alma.. çalışmazsa gel yüzüme tükür, tekrar aynı sorunu yaşarsan bikaç gün sonra yine aynı şeyi yap, kolay gelsin.. :)

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
DVD-RW'nin ömrünü tamamlamış, didin yeni bir tane alın diyeceğim. 100 TL bile değil artık galiba...70 TL'ye haftasonu indirimle Vatan'dan alırsınız.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yav bendede aynı sorun var cd sürücüsü güncellenmiş olabılır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar akıl var mantık var dvd-cd rom değil bu dvd-rw siz cd takıoyorsunuz cd nin markası cd rw yazacak ki okusun veyada disket sürücünüz attığınız işletim sistemini desteklemiyor da olabilir.....
yardım ettiysem ne mutlu bana. ... :)