Harici Hard Disk (WD) .scr sorunu

Bu konuyu okuyanlar

VeYso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar konuyu nere acicami bilemedim kusura bakmayin
benim sorunum HHD'in .scr hatasi vermesi bilgilerime ulasa biliyorum ama ayri bi pencere aciyor sorunu cözmeme yardimci olurmusunuz

hyrptr

Asistan
Reaksiyon puanı
2
yeni pencerede açması harddiske virüs bulaştığı ihtimalini aklıma getirdi. bi antivirüs ile taratmanızı tavsiye ederim.

VeYso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet virus yemisim butun muzik ve resim dosyalarim gitti harici hard disk'teki onlari nasil geri alabilirim wd'de hala 100 GB dolu yer var diyor ama dosyalar gorunmuyor

hyrptr

Asistan
Reaksiyon puanı
2
dosyaları gizlemiş olması pek mantıklı gelmiyor ama gizli dosyaları göstermeyi deneyin.

VeYso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
onu nasil yapicam yardimci olurmusunuz
kaspersky ile taratiyorum 100 GB arsiv var ama görünmüyor nedense ?

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
bu konu üzerinden 2 sene geçmiş artık geri dönüp bakacağını sanmıyorum ama aynı sorundan araştıran arkadaşlara:

bu virüs normal klasörlerinizin hepsini gizli hale getirip bu klasörlerin kısayollarını oluşturuyor. Bu yüzden farklı pencerede açılıyor. Bir antivirüs programı ile harddiskteki tüm .scr uzantılı dosyaları silin ve gizli klasörleri gösterme özelliğini açın. sonra tüm klasörleri seçip özelliklerden hepsinin gizliliğini kaldırın. ayriyetten anadizine Thumbs ve autorun gibi sorunlu dosyalar ekliyor onları da silin en sonunda güvenlik olarak bi tekrar taratın.