Internet Dowload Manager hakkında yardıma ihtiyacım var :(

Bu konuyu okuyanlar

Sxura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Windows 7 kullanıyorum.. IDM çok sevdiğim bir programdı ancak videoların üzerinde cıkması gereken "bu videoyu indir" butonu çıkmıyor...
Kuzenime sordum bana bu siteyi tavsiye etti.. Yaklaşık 2,5 saat paylaşımlara diyaloglara baktım herçekten hoş bir ortam.. Umarım benden bu küçük yardımı esirgemezsiniz...

Bu arada konuyu yanlış yere açtım sanırım şimdiden özür diliyorum.. Anlayışlı yöneticiler mazur görür umarım :)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Öncelikle forumumuza hoş geldiniz, umarım kalıcı olursunuz :)

Öncelikle kullandığınız internet tarayıcısı IE yada firefox değilse o tuş çıkmayacaktır. Eğer bunlardan biri olmasına rağmen çıkmıyorsa tarayıcınızın eklentilerinden devre dışı olmadığına emin olun. Her durumda yine çıkmıyorsa IDM kurulumunuzu kaldırıp baştan yapın.

Sxura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Firefox 3,6 kullanıyorum defalarca IDM yi kurdum.. Eklentilerini defalarca kontrol ettim ama olmuyor.. Ufak çaplı bir yazılım bilgim var.. İngilizcemde mevcut.. Yabancı forumlardada cevap aradım fakat elde var sıfır..

Sxura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gene olmuyor Rektörüm..

Militarist

Müdavim
Reaksiyon puanı
130
Programı kaldırıp bilgisayarı kapatıp açın tekrar indirin firefox kapalıyken kurun. Kurarken ilişkilendirmelere evet deyin. Tekrar baştlatın bilgisayarı. Ekran görüntüsü ekleyemiyorum şimdilik. Gün içinde çözemezsen ilerleyen saatlerde yardımcı olurum.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Eklentinin firefox ile uyuşmazlığı olabilir mi acaba diye düşünmedim değil. Ben firefox kullanıcısı olmadığım için şimdi ne desem yalan olur. İmkanınız varsa firefox'u ve IDM'i kaldığırın. Kalıntılarını da temizleyin. Ardından önce firefox sonra da IDM olmak üzere tekrar kurulum yapın. İki yazılımda da en güncel sürümleri kullanın. Belki bir çözümü olur...

Sxura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam eklenti uyuşmazlığı olsa sağ tıklayıp son flv dosyanı indir deyince indirmez bence yanlışım varsa düzelt .. Her şekilde indiriyor herşeyi yapıyor ama buton yok. Haberini bekliyorum..

Sxura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O dediğin indirirken engelleme anılmıyorsam... Alt+click yapıldığında IDM indirmez.. O dediğin tuş gösterme mevzusu diye birşey yok benim bildiğim kadarıyla ama yinede baktım.. I-ıh hocam yok valla.. Win7 den yapıyor olabilirmi ?

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Vallahi şöyle diyeyim, Windows 7 üzerinde Firefox ile beraber IDM kullanan bir arkadaşım vardı. O tuş da vardı. IDM ayarlarında o tuşun ayarlarının olduğuna adım gibi eminim çünkü tuşun tipini (küçük veya büyük) veya görünür olup olmayacağını ayarlayabiliyorduk ayarlardan...

Sxura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu sürüm 5.11.. Ben göremedim valla hocam..

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Vallahi şu anda PC'mde kurulu değil olsa bakar tarif ederdim. Gördüğüme adım gibi eminim çünkü :)

Sxura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Neyse sağlık olsun hocam.. Kuşluk vakti kafanı şişirdim zaten.. Çok teşekkür ederim yinede yardımın için..

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Yarın daha ayık olduğum bir vakitte bakmaya çalışayım :) Kusura bakma gece gece kafam pek basmıyor :)

mertbba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş ben senin cevabını buldum. internet download manager'de optionsa gir.
en alttaki edit'e tıkla. açılan pencerede check all de ya da en alttaki seçeneğin checkini kaldır. inşallah yardımcı olabilmişimdir.

Sxura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
IDM download panel for web players in browser ' a edit diyorum oradaki mozilla sekmesinde bütün kutucukları işaretliyorum.. Olmuyor.. Olmuyor..

octavarium

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Bu videoyu indir ayarini yapabileceginiz tek yer var programda:
-Programi acin,Indirilenler/Secenekler yolunu izleyin.Isaretli yere girin:
31681667.png

-Asagidaki bolumde Tumunun secili olup olmadigini kontrol edin:
28286542.png

-Tamama tiklatip yaptiginiz degisiklikleri onaylayin, tarayiciniz acik ise sayfayi yenileyin.Bu videoyu indir panelinin cikmasi lazim.Sayet sorun devam ediyorsa IDM'yi tamamen kaldir secenegini kullanarak kaldirin ve IDM'nin guncel surumunu indirin.Unutmadan sorunun Windows7 ile alakasi yok sayin Sxura.

Sxura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Olmuyor.. Olmuyor.. Olmuyor..

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Üstad IDM'de Seçenekler ekranına gir. Genel tabında en altta 3 tane tuş var. Oradan gerek browser üzerindeki ayarları gerekse tuşun görünme ayarlarını yapabiliyorsun.

Şöyle bir ekran görüntüsü hazırladım. Umarım yarımcı olur...

idmr.jpg

Edit : Benden önce davranıp anlatmışlar zaten :D

Ama olmuyorsa senin IDM bir şekilde sapıtmıştır. Bundan sonrasında nasıl düzeltilir pek bir fikrim yok açıkçası :)

Sxura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Rektörüm o tam mod ve mini mod'un yanındaki sembolik resimler yok.. O hangi sürüm ?

FireWalkeR-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sxura arkadaşım eğer sorununu yanlış anlamadıysam sorunun cevabı basit bende win 7 64 bit kullanıyorum bende kurduğumda çalışmıyordu ben şöyle çözdüm idm'nin setup dosyasını sağ tıkla ve yönetici olarak çalıştır de ardından program kurulumu bitince programı crackle ve ardından idm.exe'yi de sağ tıkla ve onuda yönetici olarak çalıştır de ve sorun çözülsün ben böyle yaptım sorunsuz kullanıyorum dene bakalım inşallah olur kolay gelsin ben idm 5.19 build 4 sürümünü kullanıyorum

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Ekledim :) Sitenin özel mesaj kısmını da kullanabiliriz :) Oradan MSN'i gönderebilirsin :)

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
bütün bu konularda jdownloader daha kullanıslı geliyo bana.. video linki kopyala diyosun zaten kendi otamatik algılıyo sonra liste cikiyo videonun hangi cözünürlükte istersen o cözünürlükteki halini indiriyosun yada mp3 olarak indiriyosun herseyi kendi hallediyo..

Sxura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorun çözülmüştür.. 6.03 beta versionunda hiç bir probleme rastlanmamıştır..

Cgrszone abimize sonsuz teşekkürlerle...