Şu maili bana türkçeye çevirir misiniz? Çok önemli bir konu

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Arkadaşlar dün engelli sitelerini dolaşırken kök hücre tedavisinin müsküler distrofi hastalarında da uygulandığını okudum:):clap: Hemen ilgili doktora translate çevirisi ile ingilizce bir mail attım. Cevap verdi ama translate türkçeye çevirmeye yetmiyor. Rica etsem çevirir misiniz? Benim için çok önemli bir konu

Mr. Cossu dedi ki:
Dear Furkan,
Thank you for your message. We got good results by transplanting normal stem cells into dystrophic dogs, under a regime of immune suppression. We have published the characterization of the human cells that we hope to use in trials.

We plan a first clinical trial in patients, but still do not know exactly when (hopefully beginning of next year).

Given the risk of an unprecedented trial in humans, we have selected initially patients with most severe Duchenne Muscular Dystrophy (DMD), age 6-9, still in good clinical conditions and, most importantly, with an HLA-matched donor (a brother or a non carrier sister). Recruitment is now closed. We have started a preliminary trial in 30 DMD children (with same eligibility criteria) to validate outcome measures in order to have sensitive and reproducible monitoring of possible force changes that may follow cell transplantation. Among these 30 patients we will will recruit three patients who will undergo cell transplantation, hopefully early in 2011 and will know how it works in the end of the same year.
If things work out well on this project, by 2012 we may plan new trials on older patients and/or affected by other forms of muscular dystrophy. The number of patients that we will be able to treat will be small because of logistic and economic problems. Other centers are learning this technique and, should things go well, may begin there also. But this takes a lot of time. Also do not forget that this is a hope. We have no guarantee that it will work.
Meanwhile other trials have started and enroll larger number of patients. You may inquire about them at MDA or Duchenne Parent Project.

With best wishes,

constantin_1

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Sevgili Furkan, mesaj için teşekkür ederiz. Biz immünsüpresyonda bir rejim altında, distrofik köpekler içine normal kök hücreleri nakli ile iyi sonuçlar aldım. Biz, ama hasta deneme ilk klinik karakterizasyonu planı Biz. Araştırmalarda kullanımı ile hücre umut insan yayınlanan ve hala) önümüzdeki yıl başında yapamaz (bilmeniz tam umarım. Insanlarda davasında görülmemiş bir risk göz önüne alındığında biz bir HLA-uygun donörden (erkek kardeş veya olmayan bir taşıyıcı kız kardeşi) ile, ve en önemlisi, iyi klinik koşullarda hala en şiddetli Duchenne Muskuler Distrofi (DMD), yaş 6-9 ile başlangıçta hasta seçtiniz. Işe şu anda kapalı. Biz sipariş hücre transplantasyonu takip muhtemel kuvvet değişikliklerin hassas ve tekrarlanabilir izleme olması için parametreleri doğrulamak için (aynı uygunluk kriterleri ile) 30 DMD çocuklarda bir ön deneme başladı. Hastaların bu 30 biz çalışmalarda yeni dışarı iyi olacak, transplantasyon işe üç hastada hücre geçecek olacaktır çalışır umarım bunu nasıl olacağını biliyorum ve erken 2011 sonu çalışma şeyler varsa. yılın aynı bu proje planı Mayıs 2012 biz Yaşlı hastalarda ve / veya kas distrofisi diğer formları etkilenen gör. hasta sayısı biz lojistik ve ekonomik sorunlar nedeniyle küçük olacaktır tedavi etmek mümkün olacak. Diğer merkezler şeyler de var başlayabilir, iyi gitmeli bu tekniği ve öğreniyoruz. Ama bu çok zaman alır. Ayrıca bu bir umut olduğunu unutmayın. Biz iş bu edeceğini var garanti yok. Bu arada başka çalışmalar başlamış ve hasta sayısının daha büyük kayıt yaptırmaktadır. Eğer dilek en iyi grubu. MDA veya Duchenne Veli Projesi olabilir onlara sormak hakkında az

http://www.seslisozluk.com/

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Sevgili Furkan, mesaj için teşekkür ederiz. Biz immünsüpresyonda bir rejim altında, distrofik köpekler içine normal kök hücreleri nakli ile iyi sonuçlar aldım. Biz, ama hasta deneme ilk klinik karakterizasyonu planı Biz. Araştırmalarda kullanımı ile hücre umut insan yayınlanan ve hala) önümüzdeki yıl başında yapamaz (bilmeniz tam umarım. Insanlarda davasında görülmemiş bir risk göz önüne alındığında biz bir HLA-uygun donörden (erkek kardeş veya olmayan bir taşıyıcı kız kardeşi) ile, ve en önemlisi, iyi klinik koşullarda hala en şiddetli Duchenne Muskuler Distrofi (DMD), yaş 6-9 ile başlangıçta hasta seçtiniz. Işe şu anda kapalı. Biz sipariş hücre transplantasyonu takip muhtemel kuvvet değişikliklerin hassas ve tekrarlanabilir izleme olması için parametreleri doğrulamak için (aynı uygunluk kriterleri ile) 30 DMD çocuklarda bir ön deneme başladı. Hastaların bu 30 biz çalışmalarda yeni dışarı iyi olacak, transplantasyon işe üç hastada hücre geçecek olacaktır çalışır umarım bunu nasıl olacağını biliyorum ve erken 2011 sonu çalışma şeyler varsa. yılın aynı bu proje planı Mayıs 2012 biz Yaşlı hastalarda ve / veya kas distrofisi diğer formları etkilenen gör. hasta sayısı biz lojistik ve ekonomik sorunlar nedeniyle küçük olacaktır tedavi etmek mümkün olacak. Diğer merkezler şeyler de var başlayabilir, iyi gitmeli bu tekniği ve öğreniyoruz. Ama bu çok zaman alır. Ayrıca bu bir umut olduğunu unutmayın. Biz iş bu edeceğini var garanti yok. Bu arada başka çalışmalar başlamış ve hasta sayısının daha büyük kayıt yaptırmaktadır. Eğer dilek en iyi grubu. MDA veya Duchenne Veli Projesi olabilir onlara sormak hakkında az

http://http://www.seslisozluk.com/

Kişisel çeviri istediğim. Bu sitelerin hepsini denedim

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Hepsini uzunca yazamayacağım şimdi ama 6-9 yaş arasında 30 hasta almışlar, 2011'in sonunda deneyin sonuçlanmasını planlıyorlarmış. Eğer başarılı olurlarsa daha yaşlı olan hastalar üzerinde de deneme yapacaklarmış ama 2012'de. Şu an için hasta alımı sona ermiş. Kısaca böyle. Ha bir de "Bunun sadece bir umut olduğunu, hiçbir şeye garanti vermediğimizi unutma." demiş. Senin yaşın büyük olduğu için zaten şu an buna katılma şansın yok ama takip et bu çalışmayı bence.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Hepsini uzunca yazamayacağım şimdi ama 6-9 yaş arasında 30 hasta almışlar, 2011'in sonunda deneyin sonuçlanmasını planlıyorlarmış. Eğer başarılı olurlarsa daha yaşlı olan hastalar üzerinde de deneme yapacaklarmış ama 2012'de. Şu an için hasta alımı sona ermiş. Kısaca böyle. Ha bir de "Bunun sadece bir umut olduğunu, hiçbir şeye garanti vermediğimizi unutma." demiş. Senin yaşın büyük olduğu için zaten şu an buna katılma şansın yok ama takip et bu çalışmayı bence.
Teşekkürler jea.

:D:D 2012 dünyanın sonu değil mi ? Boşuna kalkmayayım o zaman :D

Şaka bir yana eğer olursa bu proje hayatla tam istediğim zaman karşılaşıcam.

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
sadece üzerinden şöyle bir geçtim. adam diyor ki kök hücre naklini köpeklerde denemişler. ve duchenne muscular dystrophy her neyse işte onda iyi sonuçlar almışlar. şu anda 6-9 yaş arası bazı çocuklara uygulamışlar. klinik olarak iyi şartlardaymış. sonra 30 hastayı toplayarak bir şeyler yapmışlar 3 tane gönüllü bulurlarsa onlardan 2011 yılı sonunda gelecek bilgilere göre anlayacaklarmış bir şeyler. eğer her şey yolunda giderse daha yaşlı hastalarda 2012den önce deneyeceklermiş. ekonomik ve lojistik sıkıntılardan dolayı iyileşme oranı şimdilik düşükmüş. dolayısıyla iyileşeceklerine dair kesin bir şey söyleyemiyorlarmış. şu sıralar daha büyük hasta gruplarıyla çalışmışlar. siz onlar hakkında mda ve duchenne parent project her neyse onlara ihtiyaç duyabilirmişsiniz.
zamanım olmadığı için bu kadar yapabildim. hakkını helal et.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
sadece üzerinden şöyle bir geçtim. adam diyor ki kök hücre naklini köpeklerde denemişler. ve duchenne muscular dystrophy her neyse işte onda iyi sonuçlar almışlar. şu anda 6-9 yaş arası bazı çocuklara uygulamışlar. klinik olarak iyi şartlardaymış. sonra 30 hastayı toplayarak bir şeyler yapmışlar 3 tane gönüllü bulurlarsa onlardan 2011 yılı sonunda gelecek bilgilere göre anlayacaklarmış bir şeyler. eğer her şey yolunda giderse daha yaşlı hastalarda 2012den önce deneyeceklermiş. ekonomik ve lojistik sıkıntılardan dolayı iyileşme oranı şimdilik düşükmüş. dolayısıyla iyileşeceklerine dair kesin bir şey söyleyemiyorlarmış. şu sıralar daha büyük hasta gruplarıyla çalışmışlar. siz onlar hakkında mda ve duchenne parent project her neyse onlara ihtiyaç duyabilirmişsiniz.
zamanım olmadığı için bu kadar yapabildim. hakkını helal et.
Teşekkürler. Hakkım yoktur ama varsa da helal olsun.

En azından artık bir ümidimiz var. Düne kadar o da yoktu.

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
%93 raporluyum dikkat edin:D:D

Allaha şükür tek sıkıntım yürüyemiyorum. Müsküler distrofi hastasıyım ama türü belli değil:D

inşallah bir an önce tedavisi bulunur, hastalık hakkında biraz araştırma yaptım.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
inşallah bir an önce tedavisi bulunur, hastalık hakkında biraz araştırma yaptım.

İnşaallah. Dualarınızı eksik etmeyin:) Tedavi olmasa da olur ama olursa daha güzel olur:)