Windows 7 Disk Birleştirme ve Görev Zamanlayıcı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Disk birleştirme için donatılar / sistem araçlarından giriyorum ama disk birleştiricisine tıklayınca 1. hatayı alıyorum. İkinci olarak görev zamanlayıcısına giriyorum ve karşıma sırayla 2 ve 3. resimdekiler geliyor. Disk birleştirme işlemini C sağ tık/ özellikler /araçlar yolu ile de denedim gene 1 nolu hatayı veriyor. Ayrıca msconfig den hizmetler bölümünden bakınca disk birleştiricisi çalışıyor yazıyor ve görev zamanlayıcısı durduruldu gözüküyor ama ikisinde de tik var. Ayrıca başka bir forumda yazan birşeyi denedim ve cmd ile chkdsk chkdsk /f ve chkdsk /c de yaptım ama birşey değişmedi. Sadece yeniden başlatınca kendi chkdsk i başlattı. Bu tam olarak ne işe yaradı onu da bilmiyorum ama sonuç olarak benim problemimi çözmedi.

Bana gerekli olan şey şu an disk birleştirme işleminin çalışması bunu nasıl düzeltebilirim?

1-
2978.png

2-
2982.png

3-
2986.png

octavarium

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Baslat - arama kutusuna regedit yazin.HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\Schedule sag panelde Start REG_DWORD ' e cift tiklayin Deger verisini 2 yapip bilgisayarinizi yeniden baslatin.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Baslat - arama kutusuna regedit yazin.HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\Schedule sag panelde Start REG_DWORD ' e cift tiklayin Deger verisini 2 yapip bilgisayarinizi yeniden baslatin.

Cevap yazdığın için öncelikle teşekkürler octavarium... Değer olarak 3 gözüküyordu 2 yaptım ama malesef işe yaramadı...

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
3.parti bir disk birleştirme programı kullandıktan sonra bu problemler ortaya çıkıyor genellikle,şayet durum böyleyse ,programı yüklemeden önceki tarihe sistem geri yüklemeyi deneyebilirsiniz.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Hayır bu tarz bir program yüklemedim. Başka fikri olan var mı ??? gerçekten fikirlerinize ihtiyacım var.

Sorun hala devam ediyor, çözüm bulamadım....

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Kurulum yaptığınız DVD orijinal midir, yoksa kaynağı belli olmayan bir modifiye midir ?

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Dvd ile ilgili olduğunu düşünmüyorum çünkü dvdyi iki kez kullandım ilkinde böyle bir sorunum yoktu ama ikinci kullanımda böyle bir şeyle karşılaştım. Sırf bunun için tekrar format atmak istemiyorum açıkçası ama eğer çözüm bulamazsam son çare gene ona baş vuracam gibi geliyor :)

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Yönetici hakları olan bir oturum açın ve
Başlat>services.msc
Komutu ile Hizmetleri açın
Görev zamanlayıcı hizmetinin durumuna oradan bakmalısınız.

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Başlat'a tıkla ve arama bölümüne disk yaz çıkan başlıklardan dik birleştiricisini çalıştır ve açılan pencerede zamanlayıcıyı aç seçeneğini tıkla.

martial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
çalıştır kısmına services.msc yazıp disk defrag (disk Birleştirici) çif tıkla ve durdur ardından elle yapılandırma seçeneğini seç çalıştır. Tetiklenen program Remote Procedure Call (RPC) (Uzaktan Yordam Çağrısı) çalışıyor olmalıdır aksi taktirde o aldığın hatayı tekrar alırsın..

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Yönetici hakları olan bir oturum açın ve
Başlat>services.msc
Komutu ile Hizmetleri açın
Görev zamanlayıcı hizmetinin durumuna oradan bakmalısınız.

rise çok teşekkür ederim işe yaradı sorun ortadan kalktı...

diğer cevap yazan arkadaşlara da teşekkür ederim - sağolasınız.