Windows 7 + Ubuntu Format sorunu?

Bu konuyu okuyanlar

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Şimdi ilk kurulumum C'ye Windows sonra D'ye Ubuntu'ydu.Ubuntu ikinci olunca başlangıç yöneticisi Ubuntu oldu Windows'a Ubuntu'nun başlangıç menüsünden girebiliyordum.

Bugün Windows 7'ye format atacağım da, malum şimdi başlangıç yönetimi Ubuntu'da olduğundan Windows gene kesin sorun çıkaracak, ya da çıkaracak mı? :D Asıl sorun da burası.Windows formatı yediğinde boot dosyasını kendisininkini aktif eder sanırım, o kesin.Ama sürücü formatından dolayı o birimi tanımadığından, hatta onu da geçtim sanırım işletim sistemi olarak da tanımadığından boot olayı bozulacak(mı?).

Şimdi bunu nasıl yaparım, kısa ve çabuk bir çözümü varsa, hiç bozmamak istiyorum aslında.Olmadı Ubuntu'nun yenisini indirip, yeniden ikisine de kurulum yapabilirim, Ubuntu'da pek yedeklik bir şeyim yok zaten. :D

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Teşekkürler, deneyeceğim. :)

nurullahd1450

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Farklı bir deneme yapabilrsin bende de aynı sorunlar vardı fakat Ubuntu daki Wubi bu işi çözdü.Önce windows'u kurdum daha sonra Windows içinde deamon tools ile ubuntu iso sunun içine girdim orada wubi ve flash disc ten kurulum gibi seçenekler var.Wubi de windows un içine kur seçeneği var o seçenekle kendim belirlediğim sınırlarla windows açıkkan bir kısım kurulum gerçekleşiyor sen sonraki adımları takip edersin..Sonuçta windows başlangıç yöneticisi eşliğinde hem ubuntu hemde win. açılacaktır.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Bi tane program vardı da unuttum adını :) Ubuntunun grub undan çok daha iyi bence. En azından sürüyle ubuntu seçimi gelmiyor alt alta. Windows u kurduktan sonra windows a o programı kuruyorsun, ubuntu ve windows u ekleyip kayıt ediyorsun açılışta windows bootu geliyor ubuntu mu windows 7 mi diye soruyordu. Programı arayayım bulursam eklerim.

Edit:

buldum;

http://neosmart.net/dl.php?id=1