Yonjadaki değişim, Mynet ve oluşan teoriler

Bu konuyu okuyanlar

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Değişim ne zaman gerçekleşti bilmiyorum ama MyNet‘tin ortaklığından sonra olduğu kesin ki bu da konuyu gündeme taşımam için yeterli bir sebep.

İlk bakışta değişim Yonja, MyNet’e benzetilmeye başlanmış diye düşündürüyor. Arkadaşlık sitesi Yonja.com gitmiş yerine portal Yonja.com gelmiş. Sitede müzik, video, astroloji, oyun, ilan ve haber bölümleri tam anlamıyla bir portal havasında hazırlanmış. Özellikle haber bölümünde iş dünyasından modaya kadar geniş bir kategorilenme görünce değişimin boyutunu ortaya çıkıyor.

Ama ilk bakışın bir adım ilerisine geçince durum değişebiliyor ve teoriler bizi Yonja‘nın MyNet‘e benzemesinin ötesine götürüyor. Kısacası üzümün üzüme baka baka kararmasından çok daha farklı, tamamen planlı ve hedef odaklı bir değişim söz konusu olabilir mi? Düşünelim…

Hemen soruyorum…

Yonja.com size MySpace havasına girmiş gibi geldi mi? Dikkat edin lütfen MyNet değil MySpace diyorum. Haberler bölümü, video, müzik gibi kategorizasyonlar, sayfa yapısı, hatta ana sayfanın genişliği ve şablonu her haliyle MySpace vizyonunu hissettirdi.

yonja_myspace1.jpg

Şimdi ben biraz sesli düşünelim Bakalım puzzle’ı kurabilecek miyim? Çünkü nedense bilgilerimize dayanarak genel anlamda bir resim karşımıza çıkartmışız gibi duruyor. Nasıl mı?

* Fox, Mynet ile ilgeniyor.
* MyNet‘in elinde artık Fox‘un sahibi olduğu MySpace‘e benzeyen Yonja.com var.
* MySpace zaten Türkiye pazarına girmek istiyor.
* O zaman artık bize söz düşmez herkese hayırlı olsun :)

Uzun lafın kısası MyNet‘in 2008 yılı içinde kesinlikle büyük bir satın alma ile hisse devri yapacağını zaten öngörülerimde bildirmiştim. Bunun ne zaman ve kiminle olacağını da birlikte görüyor olacağız.

MyNet‘ten tekrar Yonja.com‘a dönecek olursak, burada da aslında başka bir soru var. Sizce Yonja.com‘daki bu değişim Facebook etkisiyle yaşanan düşüşü telafi edebilecek mi? Sonuçta artık içeriğe daha fazla önem veren ve dışarıya daha açık bir Yonja.com ile karşı karşıyayız.

kaynak