Tek bilgisayarda kurulu ubuntu ve win7 nin imajını alma?

Bu konuyu okuyanlar

nurullahd1450

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Okulumuzda bilgisayarlara ubuntu ve win 7 yi kurmak istiyoruz fakat kurduktan sonra imajını almamız gerekiyor.Fakat her ikisini de aynı anda imajlayacak ve imajı açtıgımıda ikisinin de kurulabileceğimiz bir program var mı yada bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlarımdan yardım istiyorum..

mperk

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
Zaten image atınca hard-diskin tamamını almıyor mu program.
Yani ben öyle biliyorum yine de bilen arkadaşlar paylaşsınlar..
Benim bir çok kez kullandığım program da 'acronis true ımage' programı bu programı da araştırabilirsinz.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Ubuntu wubi ile kurulduysa imajı windows 7 üzerinden aldığınızda işe yarayabilir. Yalnız ben denemedim böyle bir şey.

nurullahd1450

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acronis in sadece belirtilen hdd bolumunun imajını aldıgını biliyorum.Benim demek istediğim farklı hdd bolumune kurulacak iki işletim sisteminin de imajını alması ve kurulumda aynı şekilde tekrar kurması şeklinde.Yani tek imajla ikisini birden nasıl kurabilir? şeklinde.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
İki ayrı imaj alın, her şeyi tek programdan beklemeyin :)
Acronis linux'un imajını alabilir mi bilmiyorum ama, linux için clonezilla var.

euphoriazoca

Asistan
Reaksiyon puanı
3
evet sorununu anladgm kadarıyla hem ntfs hem de ext4 sistemlerinin backup larını alıcak mesela değil mi acronis işe yaramaz ama bole bi prog. var mı bilmıorum yani

nurullahd1450

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet euphoriazoca'nın dediği gibi hem ntfs hem de ext4 imajını alacak ve tek seferde ikisini birden kuracak bir yontem arıyorum..

ahsen2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ext 4 ün imajı alınamaz ama linuxu reiserfs veya ext3 ile kurarsanız.komple harddiskin imajını alıp ikisi birden tekrar kurabileceğiniz program acronis true imaj dır.