Okulda demir çubukla dayak

Bu konuyu okuyanlar

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
İzmir'in Seferihisar ilçesindeki İMKB Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'nda bir kadın öğretmenin, 5. sınıfta okuyan 5 kız öğrenciyi demir çubukla dövdüğü iddia edildi. Hakkında adli ve idari soruşturma başlatılan öğretmen, başka bir okulda görevlendirildi.

Seferihisar İMKB Yatılı Bölge ılköğretim Okulu 4. Sınıf öğretmeni E.D, dün kendi sınıfına girerek ortalığı dağıttıkları öne sürülen 5. sınıf öğrencileri R.K. (11), F.U. (11), A.K. (11), Y.K. (11) ve E.A'nın (11) isimlerini not ederek, bugün teneffüs saati sırasında yanına çağırdı. Elinde duvar kazımakta kullanılan demir çubuk bulunan E.D. tarafından dövüldüğü ileri sürülen öğrenciler, Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

ÖĞRENCİLER TABURCU EDİLDİ

Öğrenciler, ''Bir gün önce sınıfına girdiğimiz için bizim isimlerimizi alan öğretmenimiz, bugün teneffüse çıktığımız sırada bizi çağırdı. 'Niye benim sınıfıma girdiniz?' diyerek bizi demir çubukla dövmeye başladı'' iddiasında bulundular. Hastanede vücutlarında çeşitli darp izleri bulunduğu belirlenen çocuklar, gerekli tedavilerinin yapılmasının ardından taburcu edildi.

SORUŞTURMA AÇILDI

Bu arada, kadın öğretmen E.D, okul dışına çıktığı sırada gazetecilere, öğrencileri dövdüğünü kabul ettiğini belirterek, ancak onlara demir çubukla değil, eliyle vurduğunu iddia etti. Seferihisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, olayın ardından kaymakamlıktan aldığı izinle soruşturma başlattı. İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilen yazıda, müfettiş talebinde bulunuldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce öğretmenin okuldaki görevinden alınarak, başka bir okulda görevlendirildiği öğrenildi. Seferihisar Cumhuriyet Savcılığı tarafından da öğretmen hakkında adli soruşturma açıldı.

00308041.jpg

kaynak

Nemesis

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Ya yazık bu cocuklara kücücük yazık ya.. Nasıl öğretmen olabiliyor bunlar..

Son mesajlar