Camları Filmli Araç Muayeneden Geçer mi?

Bu konuyu okuyanlar

MüktesebaT

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Aacımın arka camına ve arka yan camlarına koyu film çektirdim.Ön yan camlar ise içini gösterecek şekilde film çekildi.Araç muayenesinde filmlere bir şey diyiyorlar mı?

MüktesebaT

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
expand.gif
Cam filmi muayeneden geçer mi?

Periyodik muayenelerde cam filmi, “Camlar: sonradan boyanmış/sonradan film yapıştırılmış/folyoların montaj izni yok” kusur teksti ile “hafif kusur” olarak değerlendirilmektedir. Bilindiği üzere, hafif kusurlar muayeneden geçmeye engel teşkil etmemektedir. Bununla birlikte aracın muayeneden hafif kusur ile geçmiş olması, trafik birimleri tarafından ceza yazılması, filmin söktürülmesinin istenmesi gibi durumları ortadan kaldıran bir unsur değildir

demişler orada teşekkürler orada bu bilgiyi bulacağım aklıma gelmezdi.

Özetle film var sorun yok..

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
onları bi sınırı var ince siyah oldumu 1m die geçio heralde o geçio. ama daha siyahı geçmio.

MüktesebaT

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
hadi ya?? ozaman sıkıntı bak.. yani arka camlar çok koyu ama ön camlar dediğin sınıdadır sanırım.ama sitesinde koyuluğundan bahsetmemiş..sadece filmli araçlar hafif kusurlu olarak geçer demiş hatta hamlarda oldugundan bile bahsetmemiş..

sıkıntı yaratmaz umarım

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Muayeneden geçer ama trafikte cezası var.

MüktesebaT

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
halbuki arka koltukta çocuklar güneşten rahatsız olmasın diye taktırmıştım..güneşi epey bi engelliyor..

neyse ceza vakti gelince öderiz artık..pişman değilim bi daha olsa yine yaptırırım:)

phoeniax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım bunların ton sınırlaması var nerde oturuyorsun bilmiyorum fakat izmirde A4 Car Care diye bir yer var burda trafikten geçme garantili 3M malzeme ( ama orjinal 3M çakma değil ) film uyguluyorlar camlara fiyatı 350 TL gibi bişi olması lazım 5 cam için bende yaptırmayı düşünüyorum gayet yeterli koyulukta ve şık gözüküyor ayrıca canları kırılmaya karşı falanda koruyormuş bir araştır istersen

srdrplaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya ben bugün film çektirdim yan ve arka camlar 3 numara filmli ön camda film yok muayeneside bitmiş babm sordu bu böle muayeneden geççekmi die tek sıkıntımız o var suan inşallah geçer.

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
bildiğim kadarı ile hafif kusura girer ve muayeneden geçer...

kranos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam araç camınızda film varsa aracınız muayeneden yine da hafif kusurlu olarak geçer. Ama bu size trafik ekipleri tarafından ceza yemeyeceğiniz anlamına gelmez. Yanı Muayeneden hafif kusurlu olarak geçer ama trafikci amcalar yakalarsalar cezadan kurtuluş yoktur.

Araç muayenesi için araç muayene randevunuzu alıp istasyona gittiniz ama cama yeni takdırdığınız filimler aklınızı kurcalıyor. Periyodik muayenelerde cam filmi, “Camlar: sonradan boyanmış/sonradan film yapıştırılmış/folyoların montaj izni yok” kusur teksti ile “hafif kusur” olarak değerlendirilmektedir. Bilindiği üzere, hafif kusurlar muayeneden geçmeye engel teşkil etmemektedir. Bununla birlikte aracın muayeneden hafif kusur ile geçmiş olması, trafik birimleri tarafından ceza yazılması, filmin söktürülmesinin istenmesi gibi durumları ortadan kaldıran bir unsur değildir.

Aacımın arka camına ve arka yan camlarına koyu film çektirdim.Ön yan camlar ise içini gösterecek şekilde film çekildi.Araç muayenesinde filmlere bir şey diyiyorlar mı?