Flashları Engellemek ?

Bu konuyu okuyanlar

Luka

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar flash reklamları flash görselleri kotayı resmen yağmalıyor bunları kapatmak için bir program eklenti varsa söylerseniz minnettar kalırım ;)

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
IE de Eklentileri yönetten flash player kapatmanı öneririm

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
firefox un güzel bir eklentisi var senin işini görecektir

- adblock
- no script gibi eklentileri var kullanımı da kolay sadece hangi sitede hangi flash görmek ismemediğini belirtiyosun ( tabi bir kereye mahsus o flash görmek zorundasın ) sonra engelle seçenegi ile ordan kaldırıyosun firefox un nede olsa kod kaydırma özelliği olduğu için sitede görsel bozukluk olmuyo

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
titanyum dedi ki:
firefox un güzel bir eklentisi var senin işini görecektir

- adblock
- no script gibi eklentileri var kullanımı da kolay sadece hangi sitede hangi flash görmek ismemediğini belirtiyosun ( tabi bir kereye mahsus o flash görmek zorundasın ) sonra engelle seçenegi ile ordan kaldırıyosun firefox un nede olsa kod kaydırma özelliği olduğu için sitede görsel bozukluk olmuyo

Kod kaydırma özelliği ne?

_ceyda_

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Kaan ßaytur dedi ki:
Arkadaşlar flash reklamları flash görselleri kotayı resmen yağmalıyor bunları kapatmak için bir program eklenti varsa söylerseniz minnettar kalırım ;)
bendede aynı

Zibi$

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Opera da ne yapçess ?

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Zibi$ dedi ki:
Opera da ne yapçess ?
Flashın üzerinde sağ tıklayarak block content(içeriği engelle) diyerek tek tek kapatabilirsin flashları ama firefoxtaki gibi topluca engelleme var mı bilmiyorum.

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Zibi$ dedi ki:
Opera da ne yapçess ?

Sayfanın herhangi bir yerinde sağa tıklayıp "içerik engelle" ile görmek istemediğin flashları engelleyebilirsin. Her site için ayrı yapman gerek. Toptan engellemez bu.

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Sonradan baktım da firefox'un flashblock eklentisine benzer bir script varmış.Zip dosyasından çıkan css dosyasını "c:\...\Opera\Opera 9\profile\styles\user" klasörüne kopyalamak gerekiyor.Anlatımında javascript dosyalarının da kopyalanması gerektiği bi"c:\...\Opera\Opera 9\profile\userjs" yolu belirtilmiş ama bende yok.Bu durumda kendim bu klasörü oluşturup dosyaları buraya kopyaladım.
Bundan sonra araçlar->seçenekler->gelişmiş->içerik kısmından, style(muhtemelen stil olarak çevrilmiştir) seçeneklerinden css dosyasını, javascript seçeneklerinden de js uzantılı dosyaları gösterince gayet güzel engelliyor.Tek sorunu görsellik.

Son mesajlar