Atık pilleri ne yapayım?

Bu konuyu okuyanlar

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Selam arkadaşlar,

Elimde 1 kilodan biraz fazla atık pil var. Atsam çevreye zararlı. Ne yapabilirim?

Not: Marketlerin atık pil kutuları çöp dolu :hammer:

EraBrown

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Izaydas bunlari topluyor, icindeki zehirli kimyasallari alip sabitliyor, geri kalanini geri donusumde kullaniyor. Universitelerde, devlet dairelerinnde izaydasin atik pil depolama alanlarini gorebilirsin. Bunun haricinde bazi yerel belediyeler de bunlari toplayip izaydas'a gonderiyor. Hangi sehir'de yasiyor sunuz ben sizi yonlendirebilirim.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
BİMdekiler de çöp yok benim gördüğüm kadarıyla bir BİM mağazalarındakileri kontrol et.

Gerçekten bu atık piller çevreye haddinden fazla zararlı toprağa attığınızda o toprağın belli bir bölümünü ebediyen artık kullanılamaz hale getiriyorsunuz...

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
koçtaş ya da migros ta da var. ben karıştırıyorum hangisinde olduğunu ikisi de turuncu ve trabzonda ikisi de yanyana :D

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Izaydas bunlari topluyor, icindeki zehirli kimyasallari alip sabitliyor, geri kalanini geri donusumde kullaniyor. Universitelerde, devlet dairelerinnde izaydasin atik pil depolama alanlarini gorebilirsin. Bunun haricinde bazi yerel belediyeler de bunlari toplayip izaydas'a gonderiyor. Hangi sehir'de yasiyor sunuz ben sizi yonlendirebilirim.

Teşekkür ediyorum. İzaydaşın sitesinden baktım. Bahsedilen şehirlere yakın değilim maalesef. Çöpe atmayı düşünmüyorum çünkü çevreye çok zararlı. Amacım pillere çöp muamelesi yapmayacak bir yere teslim etmek.

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
İlköğretim okullarında oluyor bu atık pil kutuları.öğrencilerle temasa geç okul idareleri atık pilleri uygun yerlere teslim eder.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
En yakınındaki okula götür. Pil toplama kutuları olmalı.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Büyük zincir marketlerde toplama kutuları oluyo. Oralarla irtibata geçersen bi işe yarayabilir

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Atık kutularına atmadığın zaman içeriği sulara karışır. Alternatif yerler yukarıda arkadaşlar söylemişler. Konu için teşekkürler.