Türkiye'de En Hızlı İnternet Kimde?

Bu konuyu okuyanlar

emreiii

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Araştırmalara göre Türkiye'nin en hızlı internet servis sağlayıcısı Superonline çıktı.

554309_detay.jpg

Superonline'ın, 162 ülkede yapılan ''Genişbant İnternet Hızı'' araştırmasına göre 12-14 Mpbs ortalama hızla Türkiye'nin en hızlı internet sağlayıcısı olduğu bildirildi.
Superonline'dan yapılan yazılı açıklamada, ABD merkezli genişbant hız ölçümleme şirketi Ookla Netindex'in, 20 Ağustos-18 Eylül 2010 tarihleri arasında dünya çapında ev, iş yeri ve okul gibi birçok farklı noktayı kapsayan Speedtest.net ve Pingtest.net sitelerinin verilerini derleyerek oluşturduğu listede Superonline ve Superonline'ın birleşme öncesi kullanılan adı Tellcom'un, Türkiye'de en hızlı internet servis sağlayıcıları arasında ilk 2 sırada yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, Speedstest.net'in derlediği bir milyon sonuç baz alındığında Superonline'ın, 5 üzerinden aldığı 3,7'lik puanla Türkiye'de en yüksek müşteri memnuniyetine sahip şirket olduğu kaydedildi.

Superonline'ın 100 Mbps'e varan fiber internet erişim hızının Türkiye ortalamasını da yükselttiği ve Türkiye'nin 4,54 Mbps ortalama hızla dünya sıralamasında 60. sırada yer aldığı bildirildi.

Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, konuya ilişkin değerlendirmesinde, 2007'de başlayan ve bu yıl sonunda 23 bin kilometreye ulaşacak fiber optik altyapı yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini kaydetti.

Erkan, dünyanın en hızlı internet erişim teknolojisi olan fiber interneti, dünya ile eş zamanlı Türkiye'ye getirdiklerini belirterek, şu görüşleri dile getirdi:

''Telekomünikasyon uygulamalarının hayatın büyük bir parçası haline gelmesiyle tüketicilerin genişbant ihtiyacı sürekli artıyor. Özellikle son dönemde 3'lü oyun (triple play), hatta artık 4'lü oyuna yönelen, içinde ses, video, görüntü ve mobilin bir arada çalıştığı uygulama trendi için mevcut bakır kablolardan oluşan iletişim altyapısı yetersiz kalıyor.

Fiber internet teknolojisi, dünyada internet erişiminde gelinen en son teknoloji ve önümüzdeki yıllarda da üstüne bir teknoloji gelmesi beklenmiyor. Biz bu nedenle artık Türkiye'de 'bakır çağı bitti, fiber çağı başladı' diyoruz. Ookla Netindex'in verileri, Türkiye'nin de şehirleriyle uluslararası dijital şehirler arenasında yer almasını sağlayacak altyapıyı oluşturmak üzere yaptığımız çalışmaların bir sonucudur.''

Kaynak

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Superonline'da Türk Telekom hizmetlerinin alt yapısından yararlanıyor.:)

Anlayacağınız arkadaşlar,Vodafone gibi ya da ne bilim Avrupa daki sağlam servis sağlayıcılarından biri gelip Türkiye'de alt yapısını kursa şerefsizim bir tane bile Ttnet'li vatandaş kalmaz.Emin olun.

Yeterki gelip kendi alt yapısını kursun da millet hız görsün.

Yoksa bunun haricinde olan bütün şirketler;

Superonline,smile adsl,uydunet,doping,biri adsl,turknet vs.vs.

Bunların hepsi TürkTelekom alt yapısını kullanıyor.! yani ttnet istediği zaman bunların fişini çekebilir :D

KOLORTA_RANGER

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Anlayacağınız arkadaşlar,Vodafone gibi ya da ne bilim Avrupa daki sağlam servis sağlayıcılarından biri gelip Türkiye'de alt yapısını kursa şerefsizim bir tane bile Ttnet'li vatandaş kalmaz.Emin olun.

Bunların hepsi TürkTelekom alt yapısını kullanıyor.! yani ttnet istediği zaman bunların fişini çekebilir :D

en son ne içtin :)

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Süperonline 'ın fiber alt yapısı kendisine ait yanlış bilmiyorsam.

asi_53

Asistan
Reaksiyon puanı
3

yazıyı iyi okumadın galiba adamlar kendi altyapısını oluşturuyor 23 bin km den bahsediyolar vardır bi bildikleri illaki...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Ben de isterim. :D Buraya gelse de ben de geçsem fibere. :)

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Adil kullanıma bir son verseler SuperOnline aboneliği alacağım :)

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
büyük şehirlere,özelliklede gelir durumu iyi olan bölgelere,hatta mahalle,site ayırımı yaparak hizmet ver,sonrada en iyisi benim de,insanda biraz utanma olur.ttnet gibi türkiyenin en ücra köşelerine kadar hizmet götür,sonra en kalitelisi,hızlısı benim de.YİĞİDİ ÖLDÜR AMA HAKKINI VER.benim ayağıma getirmedikten sonra 1tb hızla hizmet versen ne olur?benim için hiç.

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
bizim siteye geldi :) ve direk geçtim fibere :D

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
büyük şehirlere,özelliklede gelir durumu iyi olan bölgelere,hatta mahalle,site ayırımı yaparak hizmet ver,sonrada en iyisi benim de,insanda biraz utanma olur.ttnet gibi türkiyenin en ücra köşelerine kadar hizmet götür,sonra en kalitelisi,hızlısı benim de.YİĞİDİ ÖLDÜR AMA HAKKINI VER.benim ayağıma getirmedikten sonra 1tb hızla hizmet versen ne olur?benim için hiç.
İşte cevap budur yaaa...
Bana gelmeyen hızı ne yapayım ben....

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Kotayı 100 -150 gb arası bişey yapsalar çok iyi olacak, valla 150yi aşmayacam:D

skys

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Altyapıya yaptığı yatırımı karşılamak için Ve Fiberi yaygınlaştırmak için Sitelere öncelik vermesi normal.Mesela Senin istediğini Kabul ettiler Ve oturduğun apartmanda Bir tek sana Fiber veriyorlar. Belediyeden izin alması,Kazı yapması,Ve kazı yaptığı yerleri kapatması,Fiber kabloları döşemesi gerekiyor.Bunu bir Abone için yapmak hiçte mantıklı değil Yavaş yavaş Yayılıyor zaten.

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250

tt en ucra yere götürmeye mecbur..
senin bir şirketin olsaydı anlardın superonline'nı :)

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
ben İstanbulda ki evimiz de ki TTNeti kapattırdım Süperonline'dan sınırsız 10 Mb kullanıyorum ayda 49 tl ye :)

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Adil kullanımda çok can sıkacak türden değil bilinçli bir kullanıcı için 50 gb oldukça yeterli,sonuçta bu fiyata bu hız birde yanında ttnet den kurtuluş,paha biçilemez :)

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
kıbrısta kablonetle bağlanıyorum. 52 megabit internet mükemmel valla :D bide beleş olunca dahada süper

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Altyapıya yaptığı yatırımı karşılamak için Ve Fiberi yaygınlaştırmak için Sitelere öncelik vermesi normal.Mesela Senin istediğini Kabul ettiler Ve oturduğun apartmanda Bir tek sana Fiber veriyorlar. Belediyeden izin alması,Kazı yapması,Ve kazı yaptığı yerleri kapatması,Fiber kabloları döşemesi gerekiyor.Bunu bir Abone için yapmak hiçte mantıklı değil Yavaş yavaş Yayılıyor zaten.

ticaret mantığı olarak dediğin doğru tabiki,ama konu farklı.sen fiber kabloyla 3-5 bin aboneye hizmet veren firmayla,türkiyenin her tarafına hizmet veren firmayı,bağlantı hızı ve müşteri memnuniyeti yönünden kıyaslayamazsın.BU DURUMU HİÇBİR MANTIK KABUL ETMEZ.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
şaşırdım süperonline bu kdr büyüdümü ya ben battı gitti sanıodum :D

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2

gardasım o alt yapıyı kurmak ıcın 6-7 mılyar dolar para lazım senın olsa yatırırmısın o kadar parayı ahkam kesmesı kolay bazı seylerı bılmeden sallamayın be

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
şimdilik memnunum ama yetmıyor abı :D

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
gardasım o alt yapıyı kurmak ıcın 6-7 mılyar dolar para lazım senın olsa yatırırmısın o kadar parayı ahkam kesmesı kolay bazı seylerı bılmeden sallamayın be

İkincisi 6-7 milyar dolar parayı adam 2 senede çıkarır.Yeterki alt yapı gelsin.Türk Telekom'un özelleştikten sonra vurduğu parayı bilmiyorsun sen galiba.

Üçüncüsü,zaten alt yapı kurması lazım başka bir şirketin diyoruz.Türk Telekomun bakır kablolari ile olmaz diyoruz.Bügün eğer bazı firmalar biryere gelebildiyse,Windows Yahoo şirketine 44 Milyar dolar'ı tek seferde teklif ediyorsa,10 milyar doları Türkiyede bir altyapıya kurmak ve eminim ki bunun parasınıda 2 sene içerisinde çıkarmak mümkün.

Ticaret böyle birşey,sende bilip bilmeden konuşma bebek.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Kimde olduğunu bilmiyorum ama benden olmadığına adım gibi eminim :D