Sivasspor'da 4 transfer

Bu konuyu okuyanlar

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Sivasspor'da 4 transfer

Başarılı Teknik Direktör Bülent Uygun, taraftarlara müjdeyi verdi.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Trabzonspor maçının büyük önem taşıdığını söyledi, "Şampiyonluk hedefimize yürümek için kazanmak zorundayız" dedi.

İSTEKLE ÇALIŞTILAR

Kırmızı-beyazlı takım hafta sonunda sahasında oynayacağı Trabzonspor maçının hazırlıklarını kendi tesislerinde yaptığı çalışmayla sürdürdü. Antrenmana sakat oyuncular Petkoviç, Yasir, Sedat, Balili ile Gine milli takımına giden Sylla ve Diallo ile izinli olan Mehmet Yıldız katılmadı. Hafif sakatlığı bulunan Murat Sözgelmez ise bir süre takımla birlikte çalıştıktan sonra düz koşu yaptı. Karla kaplı zeminde gerçekleştirilen çalışmada futbolcuların hırsı ve istekli oldukları görüldü.

"ŞAMPİYONLUK YOLUNDA VAR OLACAĞIZ"

Antrenmandan sonra Trabzonspor maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bülent Uygun, kendilerini zor bir maçın beklediğini belirtti. Hava şartlarının zorlu olduğunu, Trabzonspor gibi bir takımla oynamanın işlerini daha da zorlaştırdığını vurgulayan Bülent Uygun, şöyle devam etti:

"Kazanmak istiyoruz. Kendimize belirlediğimiz hedeflere ulaşabilmek için başarmalıyız. Şampiyonluk yarışı, karınca hikayesine benzer. Hacca gitmeye çalışan topal karıncaya, 'Nereye gidiyorsun' diye sormuşlar. 'Hacca gidiyorum' demiş. '(Sen bu halinle oraya varamazsın' demişler. O da, 'Varamazam bile, o yolda ölürüm' demiş. Şampiyonluk yolunda en azından var olabilmek için çalışacağız. Okul harçlıklarını bize gönderen çocuklara, bu olguyu yaşayanlara bir şeyler vermeliyiz. Misyonumuz ağırlaştı."

"OLAYLARIN SEBEBİ BAŞKANLIK SEÇİMİYDİ"

İlk yarıda, 'Mehmet Yıldız'ı alan şampiyon olur' dediğini da hatırlatan Bülent Uygun, devreyi lider bitirdikleri için bu anekdotun doğru çıktığını anlatırken şöyle dedi:

"Şampiyon olmayacağız, diyerek futbolcularımızı stresten uzak tuttuk. Bunlar bizim kendimize göre belirlediğimiz stratejilerdi. Trabzonspor maçıyla 2'nci yarıya başlıyoruz. Maçta 15 bin karanfil atacağız. Taraftarımız da sonuç ne olursa olsun rakibi alkışlamalı. Trabzonspor maçında çıkan olaylarda bir suçumuz yok. Olay, rakibimizin başkanlık seçimi nedeniyle çıktı. Biz dostluk çerçevesinde iyi bir maç oynamak istiyoruz."

"4 TRANSFER YAPACAĞIZ"

Genç oyuncular transfer ettiklerini, 2 yabancı oyuncu alma haklarının bulunduğunu, bu arada 2 yerli oyuncu almak istediklerini açıklayan Bülent Uygun, "Yeni transfer Karim Saidi, Feyenoord'da 4 aydır oynamadığı için maç eksiğini kapatmaya çalışıyoruz. Hafta sonuna kadar 2 yerli oyuncu gelecek. Transfer bitmeden de 2 yabancıyla daha anlaşmak istiyoruz. Milli takımlarına giden Sylla ve Diallo'nun gelişiyle kadromuz güçlenecek. Sakatlarımızın da son maçlara yetişeceğini umuyoruz" diye konuştu.

"KAMPANYALARDAN MEMNUNUM"

Sivasspor'a yardım amaçlı başlatılan kampanyalardan mennun olduğunu da ifade eden Bülent Uygun, "Bu, birlik ve beraberliğimizi sağladı. 7 den 70'e Sivaslı'yı bir araya getirdi. Parasından çok Sivaslıları bütünleştirmesi önemliydi. Takımda 25 yıldız vardı. Şehrin yıldızları ise vali, belediye başkanı ve kulüp başkanımız. Desteklerine teşekkür ediyorum" dedi.

HEDEF 4 BÜYÜKLER VE MİLLİ TAKIM

Göreve geldiği 1 yıl içerisinde aldığı sonuçların kendisi için mutluluk verici olduğunu da vurgulayan Bülent Uygun sözlerini şöyle noktaladı:

"Daha emekleme dönemindeyim. Fatih Terim gibi önemli antrenörlerimizin kapısında nöbet turarak kendimizi geliştirme çabasındayız. Menajerlikte fazlasıyla iyi bilgiye sahip olmanın avantajını yaşıyorum. Çünkü futbolcuları iyi tanıyorum. Her gün kendimi geliştiriyorum. Sivasspor'da ideallerimizin yüzde 70'ini gerçekleştirdik. Bu sezonki ilk hedefimiz UEFA idi. Şimdi hedef değişti. Şampiyonluk peşinde koşuyoruz. Benim için önemli olan Başkan Mecnun Otyakmaz. Buradan ne zaman ayrılacağıma birlikte karar vereceğiz. Fenerbahçe ve Trabzonspor'da oynadım. İleride 4 büyükler ve milli takımı çalıştırmayı hedefliyorum."

KAYNAK

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
anadolu takımlarının bu başarısı çok mutlu edici
bu transferlerle dahada basarılı olurlar umarım