Dijital TV Kartı

Bu konuyu okuyanlar

güzeltürkiyem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarıma dijital tv kartı taktırmayı düşünüyorum. sizlere birkaç sorun olacak.

1 ) Hangi markayı tavsiye edersiniz? İkinci el tavsiye eder misiniz?
2 ) Tv kartının dışında uydu alıcısı vs. bir cihaz alacak mıyım? Yoksa TV kartı yeterli mi?
3 ) TV kartı takıldıktan sonra pc ye format atmam sakıncalı mı? format atmayın diye bir şey duymuştum. doğru mu?

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
skystar 2 yazılım desteği çok kullanışlı

güzeltürkiyem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum skystar tavsiyem ama ne marka alırsan al usb al digital tv kartını
VATAN COMPUTER - SKYSTAR - SKYSTAR USB 2.0 DİJİTAL TV KARTI - OEM Muhtelif Kart

bende skystar markasını çok duydum, sanırım onda karar kılacam. usb modem çok pahalı.... ben kasa içine monte edilecek dahili bir kart almayı düşünüyorum. diğer seçenekler çok pahalı oluyor.

pekiya uydu alıcısı almam gerekiyor mu? oturduğum sitede merkezi çanak uydu çektiler. tv kartından direk evdeki fişe taktığımda çanak uydu kullanabiliyor muyum? yoksa uydu alıcısı mı almam gerekiyor... ?

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
sky star 3 pek tutmadı skystar 2 - 2,6 derim ama tercih senin diğer arkadaşlarda görüşlerini paylaşsın

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
SkyStar3'ten uzak durmalısın (bana sorarsan)Alman yapımı değil çünkü. Çoğu insan SkyStar3'ün SkyStar2'nin devamı olduğunu sanar . Ama kesinlikle değildir. SkyStar2 Alman üretimdir. Diğeriyse ayrı bi firma tarafından üretilmiştir. Bunu özellikle belirtmekte fayda var.

Ve kesinlikle Skystar2 2.6D PCI öneririm(hız bakımından). Hatta paran varsa Skystar2HD olan kartı al derim.

Formata gelince dilediğin kadar formatla pc'yi. Herhangi bir zararı yok karta yada pc'ye. Formattan sonra yapman gereken kartın sürücüsünü yeniden tanıtmak.

Bu kartı aldığında yapman gereken kac tane uydu izlemek istiyorsan o kadarda çanak anten alman gerekiyor. Bir adet switch ve tabikide LNB. Takıldığın bi yer olursa sorabilirsin. SkyStar2'yi iki yılı aşkındır kullanıyorum. Çokta memnunum.

Ve son olarak sana kesin önerim dandik markalardan uzak dur. Çünkü DVB'S aleminde SkyStar2 tektir. Diğer kartların hem donanımsal hemde yazılımsal destekleri SS2'nin çeyreği kadar bile yoktur. Bilgilendirmek istedim. Kolay gelsin

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
boşuna ismi çok bilinen kartlara fahiş fiyatlar verme derim. ben 6 ay önce tavsiye üzerine bu kartı aldım 70 tl ye, herhangi bir dvb programıyla cam gibi görüntü veriyor. eve gelen arkadaşların hepsi mest oldu.

wintv nova s plus

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
bilgisayarıma dijital tv kartı taktırmayı düşünüyorum. sizlere birkaç sorun olacak.

1 ) Hangi markayı tavsiye edersiniz? İkinci el tavsiye eder misiniz?
2 ) Tv kartının dışında uydu alıcısı vs. bir cihaz alacak mıyım? Yoksa TV kartı yeterli mi?
3 ) TV kartı takıldıktan sonra pc ye format atmam sakıncalı mı? format atmayın diye bir şey duymuştum. doğru mu?

SkyStar3'ten uzak durmalısın (bana sorarsan)Alman yapımı değil çünkü. Çoğu insan SkyStar3'ün SkyStar2'nin devamı olduğunu sanar . Ama kesinlikle değildir. SkyStar2 Alman üretimdir. Diğeriyse ayrı bi firma tarafından üretilmiştir. Bunu özellikle belirtmekte fayda var.

Ve kesinlikle Skystar2 2.6D PCI öneririm(hız bakımından). Hatta paran varsa Skystar2HD olan kartı al derim.

Formata gelince dilediğin kadar formatla pc'yi. Herhangi bir zararı yok karta yada pc'ye. Formattan sonra yapman gereken kartın sürücüsünü yeniden tanıtmak.

Bu kartı aldığında yapman gereken kac tane uydu izlemek istiyorsan o kadarda çanak anten alman gerekiyor. Bir adet switch ve tabikide LNB. Takıldığın bi yer olursa sorabilirsin. SkyStar2'yi iki yılı aşkındır kullanıyorum. Çokta memnunum.

Ve son olarak sana kesin önerim dandik markalardan uzak dur. Çünkü DVB'S aleminde SkyStar2 tektir. Diğer kartların hem donanımsal hemde yazılımsal destekleri SS2'nin çeyreği kadar bile yoktur. Bilgilendirmek istedim. Kolay gelsin
Arkadaş gayet güzel özetlemiş,
Sonra format atmak vs. hepsi hurafe..
2004 ten bu yana kullanıyorum ve aynen imzamı atarım:
Dijital TV Kartı = SkyStar 2

4094-3733.2.jpg

güzeltürkiyem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@muratveb bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. evet öğrendiğim kadarıyla skystar 3 bir türk firmasının ürünüymüş. yani; skystar 2 ile alakası yok. etrafımdaki arkadaşlarımda skystar 2 yi tavsiye ediyor. sanırım onu almak nasip olacak.

format olayı rise modumun belirttiği gibi hurafe iiimiş.

kafama takılan sadece uydu alıcısı idi. çünkü; tv lerde devamlı uydu alıcısı kullanılıyor. dediğim gibi bizim kooperatif siteye toplu olarak çanak uydu çekildi. odalarda prizi var. sizin dediğinize göre sadece tv kartından çıkan fişi prize takmam olacak..

anladığım kadarıyla... eklenmesi gereken bir şey varsa söylersiniz.

değerli görüşlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. herhangi bir takıldığım bir şey olursa buradan sizlere iletirim. saygılar.

by__metallica

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sky Star 2.8

Yazılım olarak'da DVBDream ya da DVBViewer her türlü işini görür..

Extra bir uydu alıcı almana gerek yok , TV Kartı o işi görüyor zaten..

Önceden TV Kartlarını tanıtması zor olduğu için formattan kaçınılırdı.. Şimdilerde Driver'ları uyumlu. Eskisi gibi zorluk çıkartmıyor o yüzden format atılabilir. Ben atıyorum :D

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
@muratveb bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. evet öğrendiğim kadarıyla skystar 3 bir türk firmasının ürünüymüş. yani; skystar 2 ile alakası yok. etrafımdaki arkadaşlarımda skystar 2 yi tavsiye ediyor. sanırım onu almak nasip olacak.

kafama takılan sadece uydu alıcısı idi. çünkü; tv lerde devamlı uydu alıcısı kullanılıyor. dediğim gibi bizim kooperatif siteye toplu olarak çanak uydu çekildi. odalarda prizi var. sizin dediğinize göre sadece tv kartından çıkan fişi prize takmam olacak..

değerli görüşlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. herhangi bir takıldığım bir şey olursa buradan sizlere iletirim. saygılar.
Kırmızı renkli cümle eksik :)
Çanak ve LNB den gelen kabloyu kasanın arkasında yeralan SS2 kartın anten kablosu girişine takmanız yeterlidir.
Elektrik ve diğer veri alışverişi tamamen PCI bağlantısı iledir.

jonjon

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Arkadaş gayet güzel özetlemiş,
Sonra format atmak vs. hepsi hurafe..
2004 ten bu yana kullanıyorum ve aynen imzamı atarım:
Dijital TV Kartı = SkyStar 2

4094-3733.2.jpg

Bende 2004 yılından buyana kullanıyorum sorunsuz kaliteli bi ürün tavsiye ederim ..

Oturduğun apartmanda merkezi sistem mevcutsa her daireye bir yayın hakkı verilmiştir, mesela içerde tv açıkken sen aynı anda pc den farklı bi kanal izleyemezsin.. binanın yayın merkezinde boş bir uç varsa ordan yeni bir kabloyla bulunduğun daireye yeni bir hat çekip pc ye takıp izlemelisin yada apartmanda izin veriliyorsa balkona yeni bi anten taktırıp ondan çekmelisin.. aynı sorun bir aydır bende var bu gün balkona anten taktırıcam mecburen ..

güzeltürkiyem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@jonjon bunu belirtmeniz çok iyi oldu. bu konuda hiç bilgim yok. aklımda bulunsun. ama benim pc de sorun olmaz. çünkü; evde tv yok. sadece ben ( pc ye ) kullanacağım.

@rise haklısınız. tersini söylemem, gerekiyordu. Çanak ve LNB den gelen kablo direk evdeki prize geliyor. priz ile pc arasında biraz mesafe var. artık elektriçiden kablo düzenletirim.

şunu da sormak istiyorum.

- skystar2 2.6D ile 2.8 arasında kumanda alıcısının com ve usb oluşundan başka bir yenilik var mı?
- 2.6D mi, yoksa 2.8 mi tavsiye edersiniz? Çünkü; bazıları 2.8 sorunlu diyor.

cevaplayan tüm arkadaşlara teşekkürler.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Benim kullandığım 2.6c
Tavsiye ettiğim seri de 2.xx serisidir.

güzeltürkiyem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim kullandığım 2.6c
Tavsiye ettiğim seri de 2.xx serisidir.

2.6C ve 2.6D com portu üzerinden kumanda alıcısı kullanılıyor. peki randuman veriyor mu?

eğer perfonmansı iyi değilse usb kumanda alıcısı olan 2.8 'i almayı düşünüyorum.

ne dersiniz?