İnternetten film indirmek harammı

Bu konuyu okuyanlar

soldier01

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Ticaret kastı olmaksızın bir tane kopyalamak dinen haram değildir. Ancak kanunlara göre yasaklanmışsa kanunlara uymak gerekir. Bu sebebten tavsiye etmiyoruz.
Diyor sitenin birinde yani günah mı değil mi kul hakkı varmı yok mu

umur2008

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende aynısını okumuştum.gene de indirmiyorum..ben indirmek değil de acaba online olarak seyretsem bunda bir kul hakkı var mı diye merak ediyorum..

MtHan

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
bende aynısını okumuştum.gene de indirmiyorum..ben indirmek değil de acaba online olarak seyretsem bunda bir kul hakkı var mı diye merak ediyorum..

Sonuçta o flv dosyası tarayıcı tarafından indirliyor pek bir farkı yok. Siz bu film işine göz hakkı olarak bakarsanız içiniz rahat olur :D Tıpkı ağaca dalma olayı gibi...

umur2008

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sonuçta o flv dosyası tarayıcı tarafından indirliyor pek bir farkı yok. Siz bu film işine göz hakkı olarak bakarsanız içiniz rahat olur :D Tıpkı ağaca dalma olayı gibi...

ozaman youtube gibi sitelerden de müzik dinlemek yasal değil senin dediğine göre....

MtHan

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Nasıl işine geliyorsa işte... Sevabı, günahı ben yazmıyorum deftere...

umur2008

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
en iyisi alo fetva hattını aramak ve onlara sormak...

ea-GTR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bazı filmler vardır altında "lütfen bu cd'yi çoğaltıp dağıtınız" yazar onlar tabiki haram değildir , ama günümüz filmlerinin hemen hemen hepsi korsana hayır diyor , bu yüzden , aynı internetten indirilen müzik gibi filmde haram ;)

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Sadece filmle sınırlı değil ki. İzlediğiniz, dinlediğiniz, oynadığınız, kullandığınız her şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Paranoyak olunmalı.

ea-GTR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sadece filmle sınırlı değil ki. İzlediğiniz, dinlediğiniz, oynadığınız, kullandığınız her şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Paranoyak olunmalı.

galiba biz ondan bundan değil , kullandığımız programlar yüzünden paket olucaz :DD , şu an indirdiğimiz her program için cehennemde bi odun daha atıyolar ateşe :D :D

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
türk telekomun bize yaptigi harammi acaba..