Evde 3 Boyutlu Film ve Gözlük

Bu konuyu okuyanlar

theademix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://forum.donanimhaber.com/m_43160083/tm.htm# Arkadaşlar elinde 3 boyutlu film yada gözlük olan varmı,
nedir ne değildir, şu renkli gözlüklerden aldım, geldi. şimdide film indiriyorum. daha önce kullanan arkadaşlardan tavsiye istiyorum,
işe yararmı şu mavi-kırmızı gözlükler.

filmleri ***** indirmeye başladım ama daha indiremedim yoldalar.

gözlüklerde burdan geldi Gvenli E-ticaret

video bayabi yüksek boyutlu ama güzel bir 3 boyutlu görüntü için kaliteli video ve kaliteli gözlük olması gerekiyormuş,
elinde olupta bu konuda tecrübesi olanlardan kaynak video nerden bulabilirim.

ben ilk olarak http://tecrubem.net/eglence/3-boyutlu-film-ve-3-boyutlu-gozluk/ linkinden yola çıkarak araştırıp aldım.

Saygılar...

mperk

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
3d ekranında olması gerek sadece gözlükle olmaz yani :)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
3 boyutlu televizyonlar çıkmadan öncede gözlükle televizyondan ve monitörden izlenebiliyordu. Şimdiki 3D televizyonların farkı nedir?

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
3d gerçekte 3d monitörden izlenir,3d tv den izlediğim için biliyorum,herşey monitörden dışarı çıkar yanındaymış gibi olur

mgsmus

Asistan
Reaksiyon puanı
5
En az 120 hz destekli bir tv ve gözlüğe ihtiyacınız var. Son zamanlarda adını çok duyduğumuz bu 3d red cyan olayından farklı. Sağ ve sol göze 60hz lik farklı 2 görüntünün sunulmasıyla oluyor.

theademix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi ben denedim, bence gayet iyi 3 boyut hissi veriyor. Videonun kalitesi ve gözlüğün kalitesi çok önemli, ben mesela tekrar indirmekle uğraşmayıp ayrıyetten aşağıdaki linkten hem karton gözlük hemde film aldım, fimler dediğim gibi bluray olunca kalitede artıyor. ama mesela karton gözlükler pekte güzel değil. kemik çerçeveli yüzünüze tam oturacak şekilde olmalı, yoksa dediğim gibi zevk almayabilirsiniz.

3D 3 BOYUTLU 2 ADET GÖZLÜK + BLURAY FİLM HEDİYELİ sahibinden.com'da

ne diyim, bence gayet başarılı bu red-cyan gözlükler. gerçi 120 hz falan denemedim daha o teknolojiye yatıracak param yok. belki ilerde ;)

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
3d monitör ne demek ya. Ben gözlük seti aldım 3'lü. Sevgililer günü katliamı, Sondurak 4 gibi filimleri 3d izledim. Tabi bu filmlerin 3d versiyonunu. Tavsiye sorarsan benim normal hd izlediğim bir filmden aldığım zevki açıkcası alamadım. Tamam derinlik kattığı doğru ama gözü yoruyor. Ve başım ağrıyor. Oyunları hiç söylemiyorum.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
ben oyunları hiç 3d oynamadım

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
led tv de izledim Piranha 3D filmini gözlüğüyle beaber fakat tat almadım çıkardım gözlüğü felan bişey farketmedi yani öylece izledim daha ii oldu :D 3d tv yada monitör olmadan hiçbirşeye yaramıyormuş dahası gözlük bende 15-20 dk den sonra baş ağrısı yapmaya başladı nedense tansiyonum düştü :p migren var bende ondanmı oldu artık bilemicem ama bidahada izlemem bluraya devam gerisi yalan :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dostlar sinema salonlarında 3D monitör mü var? Sadece video ve takılan gözlüklerin 3D özellikte olması yeterlidir. Eve sinema sistemi kurmak isteyenler, 3D görüntü yansıtan projeksiyon cihazlarından almaları yeterli olacaktır. Ondan sonra gözlüğünüz ve filminizle sinema salonlarını evlerinize getirebilirsiniz...