Vob dosyasını mp3 e dönüştürme ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
2,146
Arkadaşlar elimde bi dvd var, içinde VIDEO_TS falan olanlardan. İçindeki dosyalar vob uzantılı.

Dvdyi yürüt dediğimde gayet güzel yürüyor sesi görüntüsü yerinde, ancak bu vob dosyalarını tek başına açtığımda, düzgün yürümüyor arada bi vıjk vıjk sesler geliyor.

Mp3 dönüştürmek için çeşitli programlar denedim formatfactory başta olmak üzere değişik küçük büyük programlar. Hepsi de dönüştürdü ama seste yine vıjk vıjk sesler vardı. Şöyle düşünüyorum, eğer bu dosyaları tek başına açabilirsem düzgün olarak, dönüştürme programları da düzgün dönüştürecektir. Vob dosyasını açar dediğiniz codec var mı? Ya da direk olarak kardeşim şu program baba programdır kesin dönüştürür dediğiniz bi program?

Kullandığım codec K-Lite Mega 6.4.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Total Video Converter denedin mi?

Reaksiyon puanı
2,146
Ücretli bu program sanırım, kısıtlaması var mı 5 dakikasını çeviririm daha fazlasını çevirmem falan der mi?

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Evet ücretli. Ama süre kısıtlamalı sanırım. 30 günlük deneme sürümü olması lazım.

Reaksiyon puanı
2,146
İndiriyorum bakalım, 10 kb bile değil indirme hızı :S

Reaksiyon puanı
2,146
İndirdim denedim, aynı şekilde çevirdi yine sesler bozuk.

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
AutoGK ile önce dosyalarını XVid yap sonrasında ise mp3 dosyası yapabilirsin Total Video Converter ile, ama full olanı bul sen... :D

Anlatım.

Reaksiyon puanı
2,146
Öhh bayağı uzunmuş :D
AutoGK ücretsiz zaten sanırım, xvid yaptıktan sonra total veya formatfactory farketmez heralde :)

Abi 8 9 saat sürüyor diyor, caydım ben :) sağol arayıp bulduğun için tarumoloji.

Codec önerisi alabilirim hala? Var mı vob'u tek başına açıyorum ben diyen bi babayiğit? :)

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Yok 8-9 saat eskidendi sunum 2004 yılına ait, işlemcin çok iyiyse 15 dk da bile halledersin bende amd mobile turion 1.9 işlemci var bir filmi 2-3 saat içinde ripledim bu programla.

cipses

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar elimde bi dvd var, içinde VIDEO_TS falan olanlardan. İçindeki dosyalar vob uzantılı. Dvdyi yürüt dediğimde gayet güzel yürüyor sesi görüntüsü yerinde, ancak bu vob dosyalarını tek başına açtığımda, düzgün yürümüyor arada bi vıjk vıjk sesler geliyor. Mp3 dönüştürmek için çeşitli programlar denedim formatfactory başta olmak üzere değişik küçük büyük programlar. Hepsi de dönüştürdü ama seste yine vıjk vıjk sesler vardı. Şöyle düşünüyorum, eğer bu dosyaları tek başına açabilirsem düzgün olarak, dönüştürme programları da düzgün dönüştürecektir. Vob dosyasını açar dediğiniz codec var mı? Ya da direk olarak kardeşim şu program baba programdır kesin dönüştürür dediğiniz bi program? Kullandığım codec K-Lite Mega 6.4.
eğer sesler orjinalinde de bozuk değilse, o duyduğun sesler sana dvd'nin çizik olduğunu, izlerin kaybolduğunu anlatır. bunu kurtarmanın yolu yok. ancak her dvd playerın okuma olanağı aynı değil. senin dvd playerın okuyamıyor olabilir ancak başka dvd player okuyabilir. başka bir playerda dene, okursa o playerda kopyasını almaya çalış.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
MediaCoder benim gördüğüm en profesyonel, en başarılı ve hem de ücretsiz hatta açık kaynak bir video dönüştürme programı.
O kadar çok ayar var ki firefox konsoluyla dahil, kaybolabilirsin. :)

Reaksiyon puanı
2,146
eğer sesler orjinalinde de bozuk değilse, o duyduğun sesler sana dvd'nin çizik olduğunu, izlerin kaybolduğunu anlatır. bunu kurtarmanın yolu yok. ancak her dvd playerın okuma olanağı aynı değil. senin dvd playerın okuyamıyor olabilir ancak başka dvd player okuyabilir. başka bir playerda dene, okursa o playerda kopyasını almaya çalış.

2010'da sormuşum soruyu ama hatırlıyorum olayı :D Orjinalinde bozuk değildi önceki mesajımda demişim dvdyi yürüt dediğimde gayet güzel sesi görüntüsü yerinde diye. :)

Konu kapanabilir. :p

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Freemake Audio Con. işte ÜCRETSİZ