Doğa için çal

Bu konuyu okuyanlar

kuantum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Doğaya ve doğa sorunlarına dikkat çekmek için bir grup gönüllünün yaptığı harika bir çalışma.
(Arama butonundan baktım.göremedim. Umarım daha önce eklenmemiştir)

Birbirinden farklı mekanlarda internet üzerinden bağlantı kurularak ortak bir eser söyleniyor. Sanatcılar olduğu gibi amatör gönüllülerde var.
Bu ilk çalışma

http://vimeo.com/6902099

Bu da 2.çalışma. Katılım daha çok olmuş.

http://vimeo.com/11365230

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Daha önceden görmüştüm.Süper birşey.Bir albüm yapılıp satışa çıkmalı ve gelirler ilşe ağaç dikilmeli

dadaist

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
playing for change projesi kapsamında dünyayı dolaşarak müzisyenleri bir araya getiren bir organizasyondu bu proje. bizimkiler de sanırım oradan esinlendiler. Orjinali şöyle :

http://www.youtube.com/watch?v=Us-TVg40ExM

Doğa Derneği'nin çevreciliği konusunda tereddütlerim olsa da gene de parça keyifli olmuş.

tarumoloji

Müdavim
Reaksiyon puanı
44
Oradan esinlenmemişler playing for change oluşumuna dahiller, bu grup ile iletişim halindelermiş. Doğa için çal grubunun amacı sadece dikkat çekmek o kadar; yani hadi ağaç dikelim, çöp toplayalım gibi bir düşünceleri yok 1. öncelik müzik daha sonra ise müziğin altında bir fikri insanlara anlatmak.

dadaist

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Oradan esinlenmemişler playing for change oluşumuna dahiller, bu grup ile iletişim halindelermiş. Doğa için çal grubunun amacı sadece dikkat çekmek o kadar; yani hadi ağaç dikelim, çöp toplayalım gibi bir düşünceleri yok 1. öncelik müzik daha sonra ise müziğin altında bir fikri insanlara anlatmak.

Oluşuma dahil diye bir durum yok. O farklı bir projeydi ve bitti. Bu grup projeyi ortaya çıkardığında playing for change proje sorunlularıyla görüşüp bilgilendirmiş o kadar. Zaten sayfalarında da bilinen ve desteklenen bir projedir yazıyor. Doğa Derneği'nin Tarkan ve Ntv ile yaptığı ortak projesinden beri bu derneğin ok da çevreci olmadığını düşünüyorum. Ntv'nin yeşil ekranı tarafından desteklenen Tarkan'ın Hasankeyf projesi yanında aynı kanalın sahipleri olduğu Garanti Bankası'nın Hasankeyf'in sular altında kalması için projeye Akbank'la birlikte tek destek veren banka olmaları bunun ne kadar tezat olduğunu gösteriyor. Buradaki müzisyenler kendi içlerinde çok güzel birşey ortaya çıkarmışlar ama derneklerle çalışırken dikkat edilmeli.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Eserler süper ya. Off içim bir garip oldu dinleyince. Şöyle parçalar dinleyince insan herşeyi bırakıp çıkıp gezmek doğanın tadını çıkarmak istiyor. Hepsinin ellerine sağlık. Ayrıca konuyu açan arkadaşımada teşekkürlerimi sunarım...

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ben de katılamak isterdim çok iyi