İnternet mi, posta güvercini mi daha hızlı?

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
İki bin yıl önce Romalıların kullandığı posta güvercinleri günümüz internetinden daha hızlı olabilir mi?

İngiltere’nin kırsal kenti Yorkshire’da yaşayan bir adam, 300 mb’lık bir videoyu internete yüklemeye başladığı anda, ayaklarına USB disk bağlanmış 10 adet posta güvercinini serbest bıraktı.

fft16_mf827731.Jpeg

Güvercinler USB diskin içindeki videoyu 75 dakika içinde 120 kilometre uzaklıktaki Skegness’e ulaştırdıklarında, internet üzerinden yüklenen videonun sadece yüzde 24’ü aktarılmıştı. Deneyi yapan adam, ülkenin bazı kesimlerinde internetin yavaşlığına dikkat çekmek istediğini söyledi.

Milliyet

braveheart.fb

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Keşke deneyi bizim Ülkemizde yapsalardı. Ancak bizim ülkemizde yapılacak deneyde hayvan seçimini değiştirmemiz gerekecek. Güvercin yerine kaplumbağa yerinde bir tercih olacaktır. Sonuçta deneyden anlamlı bir sentez için “eşit şartlar altında” bir yarıştan söz etmemiz gerekiyor. Siz son model bir arabayla bir bisikleti yarıştırdığınızda burada ne kadar eşit davranmış olabilirisiniz ki. Ha birde yarış esnasında olası kopma sorunu karşısında yarışın daha kabul edilebilir olması adına kaplumbağayı durdurmak-bu esnada dinlensin biraz-, internetin yeniden gelmesi halinde, yarışa kaldığı yerden devam etmek yerinde olacaktır.

Ben oyumu kaplumbağadan yana kullanıyorum. Yüzümü kara çıkarmayacağından son derece eminim:)

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
evet haberi az önce okumuştum. ilginç bir araştırma olmuş doğrusu:)

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
bu haber çok eski yahu. ısıtıp ısıtıp önümüze sunuyor bu doğan medya.

forumstar

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Maalesef günümüzde internet cok yavas, keske internette su, yol gibi vatandaslik hakki olsa ve güzel yatirimlar yapsalar

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Dikkat çekmek için güzel bir yöntem.

dadaist

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bizdeki TT durumunu bilse o çipi kaplumbağaya takardı adam herhalde. çok fazla değilken olduğundan bilimselliği tartışılır ama bana da hoş ve biraz reklam geldi.

D'Artagnan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
TT yerine güvercini tercih ederdim seçeneğim olsaydı ...

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
bu haber çok eski yahu. ısıtıp ısıtıp önümüze sunuyor bu doğan medya.
Yok usta bu haber yeni ama olayı daha öncede denendi ve afriklarda denedi o haberde burda :D (Bu haberi arkadaşlarla çok tartıştık sonra şükretmiştik evdeki internetin hızına :D )

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
300 Mb'lık bir video yüklemeye kalkmış. Çok yahu.