İnternet Explorer Giriş SAyfası

Bu konuyu okuyanlar

KenseiTakezo

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Direk gireyim konuya. Global Operations oyunuyla ilgili bir şeyler arıyordum google den. Birkaç siteye girdim. Sonra pes edip oyuna girdim oynadım falan sıkılınca tekrar internette dolanmak için explorer i açtım. Ama ne göreyim başlangıç sayfam değişmiş, hemen internet seçeneklerine yöneldim ama orası aktif değil. İnternette arattım çalıştır dan doğru anlatılan yolların hepsini yaptım. Yok 1'i 0 yap, yok maine gir ordan değiştir. Hepsini denedim. Başlangıç sayfam değişti, internet seçeneklerindeki o bölşüm aktif oldu. Ama adres çubuğuna herhangi bir link yazınca yine o gelen sayfa geliyor. gelen sayfanın linki www.gelgitler.com böle bi site yok google açılıyor bu link altında. Bir türlü çözemedim. Hangi sitenin linkini yazarsam yazayım http://www.gelgitler.com/?ct=www.**********.com linki geliyor ama yine google. Çözemedim ya :(:(:(

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
hmm bir şekilde yönlendirme yapılıyor siteye benden bu kadar

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Kaynak: Internet Explorer giriş sayfası kilitlenenler için çözüm - PCnet Online
Internet Explorer sayfanız yukarıdaki resimde görüldüğü gibi kilitlenebilir.Tekrardan eski ayarına döndürmek ise çok basit..

Aşağıdaki adımları uygulayarak kilitlenen sayfanızı tekrar açabilirsiniz...

1.Yöntem
Başlat menünüzden çalıştıra gelin gpedit.msc yazın

Açılan Grup ilkesi sayfasının sol panelindeki ,Kullanıcı yapılandırmasına tıklayın daha sonra yönetim şablonları,windows bileşenleri ve son olarak internet explorer ı seçin
ypba8.jpg

45411734up2.png

52982985cq5.png

17209536xu2.png

Sağ panelde yenilenen sayfada Giriş sayfası ayarları değişimini devreden çıkar öğesine çift tıklayın.
Açılan yeni pencerede Devredışı seçeneğini seçin ve tüm pencereleri tamam diyerek kapatın...

2.Yöntem ve XP home kullananlar için
a-)

Başlattan çalıştıra girin regedit yazın.Şu anahtarları açın: HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Inte rnet Explorer\Control Panel anahtarını açtıktan sonra sağ bölümde şu değeri görmelisiniz.
HomePage Bu değere çift tıklayıp verisini 0 olarak ayarlayın

KenseiTakezo

Profesör
Reaksiyon puanı
4
TMac1 haklısın ama çözümünü hala bulamadım.

sdmh bu yöntemleri denedim kardeşim. ama hala düzelmiyor. bir süteye giriş yapmak için zorunlu olarak bu adresi kullanmam gerekiyor. direk giriş yapamıyorum.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
trojan veya spyware yemiş olabilirsin. malwarebytes' antimalware ve spybot ile bi tarat istersen

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
trojan veya spyware yemiş olabilirsin. malwarebytes' antimalware ve spybot ile bi tarat istersen

Arkadaş haklı olabilir. Düzeltsen bile Trojan veya spyware ayarı eski haline getiriyor olabilir. Önce sistemini tara, temizle sonra düzeltmeye çalış.

Birde bunu dene :

Başlat-Çalıştır-Regedit ile kayıt defterine girdikten sonra

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main

sornasında main anahtarı içinde sağ taraftaki kısımdaki liste içerisinden Start Page’i bulun ve üzerinde mouse’unuzun sağ butonuna tıklayın ve Değiştir menüsünü seçin.

Karşınıza gelecek olan Dize Düzenle penceresinde Değer Verisi yazan bölümdeki adresi değiştirin veya açılış sayfanızın olmasını istediğiniz sayfanın adresini girin

Aşağıdaki anahtarlar ile de kilitli ise kilit açılır. Değerlerinide karşınıdaki gibi gir.

RunOnceComplete=dword:00000001
RunOnceHasShown=dword:00000001

KenseiTakezo

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Önerileriniz için teşekkürler. Aklıma hiç Sistem Geri Yükleme yapmak gelmemiş. Bir gün önceye yükledim. Düzeldi sorun. Saolun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iyi günler benim sorunum İntenet Explorere girince google sayfası çıkıyor. Hacettepe de okuyorum izin işlemleri yalnız Explorerden yapılıyor. bu yüzden acil bir çözüme ihtiyacım var. önceden yandex çıkıyordu. yandexi kaldırdım. şimdi de yerine google geçti. ne yapmam gerektiğini bilmiyorum